Dūmu detektori būs obligāti

9.10.2017.

Klāt ir apkures sezona un ugunsdzēsēji iesaka mājokļos iztīri skursteni un iegādāties dūmu detektoru, jo ik gadu -  sākoties aukstam laikam, pieaug to ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls ir saistīts ar apkures lietošanu - netīrītiem dūmvadiem, bojātu un nepareizu apkures ierīču lietošanu. 

 Ar apkures lietošanu saistītos ugunsgrēkos  šogad  gājuši bojā jau 8 cilvēki, bet cietuši - 52.
Ugunsdzēsēji 2017.gadā jau 520 reizes devās uz ugunsgrēkiem, kuros dūmvados dega sodrēji. 

Sadegot jebkuram cietajam kurināmajam, uz skursteņa iekšējās virsmas veidojas kvēpu, sodrēju un darvas nosēdumi, kas, laikus nenotīrīti, labākajā gadījumā samazina apkures ierīces darbības efektivitāti, bet sliktākajā - var izraisīt intensīvu šo produktu degšanu.
VUGD atgādina, ka pirms apkures sezonas sākuma ir jātīra sodrēji no dūmeņiem un krāšņu un pavardu dūmkanāliem, ko vislabāk izdarīs atbilstoši apmācīts vai sertificēts skursteņslauķis, taču, ja privātmāju saimnieki zina, kā veikt skursteņu tīrīšanu, viņi to var veikt arī paši.

Lai samazinātu iespēju ciest vai iet bojā ugunsgrēkā, VUGD aicina ierīkot dūmu detektorus, kā arī tvana gāzes un dabasgāzes noplūdes detektorus, kas mājokļa iemītniekus ar skaļu signālu brīdinās par draudošajām briesmām.

Glābēji atgādina, ka no  2020.gada 1.janvāra visas dzīvojamās ēkas un dzīvokļi būs obligāti  jāaprīko ar ugunsgrēka autonomiem detektoriem.


Facebook Draugiem Twitter Instagram