Ziemas olimpiādi apdraud sals

6.02.2018.

Jau pavisam drīz, piektdien, 9. februārī būs Ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija.
Šķiet, ka ja reiz spēles ziemā, tad par aukstumu nav ko bēdāt, lai tik tas būtu. Tomēr dažas valstis ir bažīgas par aukstumu, kas šobrīd valda Phjončhanā.

Tur patlaban ir naktīs -22 grādi. Meteoroloģiskās prognozes gan liecina, ka tuvāko dienu laikā gaisa temperatūra paaugstināsies un būs ap nulli.

Distanču slēpošanas sacensības arī var tikt atceltas, ja gaisa temperatūra būs zemāka par mīnus 22 grādiem pēc Celsija, paziņojis Starptautiskās Slēpošanas federācijas prezidents Džanfranko Kaspers, skaidrojot, ka 
federācijas noteikumi paredz, ka pie gaisa temperatūras mīnus 22 grādi slēpošanas sacensības var nenotikt, ja tā nolemj sacensību direktors un ārsti.  Turklāt svarīgi, kāds būs gaisa mitrums. Ja zems, tad sacensības var notikt arī mīnus 30 grādu salā, bet pretējā gadījumā galējais rādītājs ir mīnus 22 grādi.

Arī Itālijas un Jaunzēlandes olimpiskās izlases paudušas nopietnas bažas par ļoti auksto laiku, kas valda Phjončhanā, bīstoties par sportistu veselības stāvokli olimpiādes atklāšanas ceremoniju.
Tur sportistiem nāksies pusotru stundu pavadīt ārā salā, jo ceremonija notiek āra stadionā.
Ārsti neoficiāli atzinuši, ka ieteikuši treneriem un delegātiem, kuriem ir veselības problēmas, piemēram, cukura diabēts, nedoties uz atklāšanas ceremoniju, bet palikt siltumā.

Treniņus pirms gaidāmajām olimpiskajām spēlēm ir uzsākusi Ukrainas biatlona izlase, kas  arī ziņo par ziemas apstākļiem un apledojušu trasi, sakot, ka ir ļoti auksts, trase ir sasalusi un nav slīdamības. Jūtams arī vējš.

Latvijas olimpieši arī jau ieradušies Dienvidkorejā, iekārtojušies olimpiskajā ciematā, bet viņus izbrīna kāda īpatnība, par to stāsta Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis. Korejiešu īpatnība ir  neapkurināt koplietošanas telpas – liftos un gaiteņos temperatūra esot līdz mīnus desmit grādiem. Sportistiem nākas atcerēties, ka, dodoties no stāva uz stāvu, ir jāvelk ziemas jakas. Daži pie tā nav pieraduši un jau sākuši šņaukāties.Facebook Draugiem Twitter Instagram