Policija plāno tehnisko modernizāciju

9.04.2018.

Ceļu policija plāno vērienīgu tehnisko palīglīdzekļu modernizāciju, lai izķertu iespējami daudz satiksmes noteikumu pārkāpēju.

Iecerēts iegādāties modernas narkotiku testa ierīces.
Modernizētās ierīces ir izmērā lielākas par iepriekšējām, tās ir sarežģītākas un modernākas.
Iespējams, ka policijas aparatūra izskatīsies līdzīga tai, ko nesen ieviesuši Īrijas likumsargi. Tas ir viens no modernākajiem aparātiem, kas ātri atpazīst, kādas narkotikas lietotas, pat  nomierinošie medikamenti , uzrādās, paņemot siekalu paraugus. 

Policijai padomā vēl viens tehnoloģisks jaunums, ar kuru ķers šoferus, kas runā pa mobilo telefonu  – 360 grādu kamera. Pagaidām tā uzstādīta tikai vienā netrafarētajā likumsargu auto, rezultāti ir ražīgi – pārkāpumus izdevies fiksēt teju uz visām kameras pusēm.  
Pārkāpumu protokoli tikšot sastādīti automātiski un nosūtīti auto īpašniekiem - maksimāli samazinot to, ka inspektoram jāapstādina mašīna, un jāveic darbības, sastādot protokolu. Līdzīgu sistēmu izmanto Somijas sistēmas. Mašīna braukā, fiksē pārkāpējus!

Līdz ar pārkāpēju ķeršanas automatizēšanu, arvien vairāk darba varētu būt juristiem. Jau testa attēlos redzams, ka daži uzņēmumi ir izplūduši un nav īsti skaidrs – vai šoferis tiešām tur pie auss telefonu, vai vienkārši saķēris vaigu. 

Nākotnē plānots ar policijas kameru uzstādīšanu cīnīties arī pret pārkāpējiem, kas brauc pie sarkanās gaismas.


Facebook Draugiem Twitter Instagram