«Gmail» lietotāju e-pastus tomēr kāds var izlasīt

4.07.2018.

Cilvēki, kuri savienojuši aplikācijas ar savu "Gmail" kontu, to neapzinoties, var būt devuši atļauju aplikāciju izstrādātājiem lasīt savus e-pastus, vēsta BBC un par to raksta Latvijas portāls lsm.lv
Kāda kompānija "Wall Street Journal" atklājusi, ka šāda prakse tiek uzskatīta par plaši izplatītu.
"Google" norādījusi, ka prakse nav pretrunā ar uzņēmuma noteikumiem.
 
"Gmail" ikdienā lieto 1,4 miljardi cilvēku. "Google" ļauj cilvēkiem savienot savu "Gmail" kontu un dažādas aplikācijas, piemēram, ceļojuma plānotāju vai cenu salīdzināšnas rīku. Savienojot kontu ar pakalpojumu, cilvēkiem tiek lūgta piekļuve e-pastam, kas bieži paredz arī iespēju "lasīt, sūtīt un dzēst e-pastus".

"Wall Street Journal" vēsta, ka atļauja dažreiz ļauj aplikāciju veidošanas uzņēmumu darbiniekiem lasīt lietotāja e-pastus.
Lai gan parasti e-pastus apstrādā algoritmi, "Wall Street Journal" runājis ar vairākām kompānijām, kuru darbinieki esot izlasījuši tūkstošiem e-pastu.
Firma "eDataSource Inc" atzīst, ka inženieri vispirms pārlasījuši e-pastus, lai uzlabotu algoritmus.

Kompānijas norādīja, ka īpaša atļauja "Gmail" lietotājiem nebija jālūdz, jo to nodrošināja atļauja, savienojot kontu ar aplikāciju.
"Google" norādīja, ka e-pastus var lasīt tikai īpaši izvēlēti uzņēmumi, un tas notiek tikai, ja "lietotājs nepārprotami devis atļauju".

"Gmail" lietotāji var pārbaudīt, kādas aplikācijas savienotas ar e-pasta kontu, un liegt pieeju tām, kurām datus vairs nevēlas nodot.
Tas iespējams "Gmail" "Security Check-up" lapā.
 


Facebook Draugiem Twitter Instagram