Atklās Eiropas vēlēšanu platformu

29.10.2018

Gatavojoties gaidāmajām Eiropas vēlēšanām (25.05.2019), šonedēļ atklās iniciatīvu - Eiropasvēlēšanu platformu - www.soreizesbalsosu.eu 

"Eiropas Parlaments ir Eiropas Savienības demokrātijas virzītājspēks, un mēs nevaram atļauties demokrātiju pieņemt par kaut ko pašsaprotamu, to ir jāsargā. Balsošana ir nozīmīga demokrātijas izpausme, un tajā ir tiesības un iespēja piedalīties ikvienam. Jo vairāk cilvēku balsos, jo Eiropas demokrātija kļūs spēcīgāka un leģitīmāka. Pasaulē, bez izņēmuma arī Eiropā šobrīd nav vienkārši laiki un izaicinājumu nav maz. Ar cerību uz labāku nākotni būs par maz - šoreiz mums visiem ir jāuzņemas atbildība par to. Pretēji iepriekšējām informatīvām un institucionālām vēlēšanām, šoreiz paļaujamies un "nododam" tās iedzīvotāju rokās - ne tikai balsot, bet iesaistīties vēlēšanu iniciatīvā "Šoreiz es balsošu" un kļūt par daļu no tām," aicina Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Patlaban platformā www.soreizesbalsosu.eu reģistrējušies un aktīvi iesaistījušies ap 76 300 eiropiešu no visām ES valstīm. Valstu TOP5 pēc iesaistes aktivitātes: Vācija, Itālija, Spānija, Francija un Rumānija.


Kā iesaistīties iniciatīvā "Šoreiz es balsošu"?
1. Reģistrējies platformā www.soreizesbalsosu.eu
2. Izvēlies savu iesaistīšanās pakāpi!
• Būt lietas kursā par galvenajiem notikumiem un aktualitātēm jeb "turēt roku uz pulsa", regulāri saņemot informāciju;
• Apmeklēt vēlēšanu tēmai veltītus pasākumus klātienē vai attālināti;
• Veidot savus projektus vai pasākumus, iesaistot citus, piemēram, lai diskutētu iemeslus, kāpēc ir svarīgi balsot? Kā Latvijā paaugstināt sabiedrības līdzdalību, t.sk., vēlēšanās? Kādi piemēri pierāda apgalvojumu: "Mana balss skaitās"?
• Pastāvīgi (individuāli vai organizācijas) līdz pat vēlēšanām var palīdzēt īstenot iniciatīvu tiešā sadarbībā ar Eiropas Parlamentu, reģionālā, nacionālā vai pat pārrobežu mērogā.

 Pašlaik Eiropas Parlamentā strādā astoņi deputāti no Latvijas. 


Facebook Draugiem Twitter Instagram