Par vienu no populārākajiem produktiem internetā šobrīd kļuvusi soma vīriešiem, kas liekama ap vēderu. Produkts paredzēts slaidiem vīriešiem, kas sapņo par kārtīgu alus vēderu, tā vēsta apollo.

Somu, kura ir gaišā krāsā un ar spalvaina vēdera fotogrāfiju uz tās, ar nosaukumu «Dadbag»  jeb Tētu soma radījis britu mākslas dizaineris Alberts Pukīss, kas vēlējies, lai viņiem būtu kārtīgs tēta ķermenis, bet neesot vēlējies iedzīvoties veselības problēmās.

Par neparastā izskata somiņu sajūsminās sociālo tīklu lietotāji - arī lielākā daļa no viņiem vēlētos šādu tēta vēderu.
Vēlā piektdienas vakarā sāksies astronomiskais rudens, gaidāma arī ilgstoša sausa perioda iestāšanās, turklāt gaisa temperatūra šīs nedēļas nogalē sasniegs 20 grādu atzīmi.

Astronomiskais rudens sāksies piektdien - pulksten 23:02. Tā būs rudens ekvinokcija, savukārt Zemes dienvidu puslodē iestāsies pavasaris.

Šajā laikā abas Zemes puslodes saņem vienādu Saules gaismas un siltuma daudzumu. Diena un nakts visā pasaulē ir aptuveni vienāda garuma, tādēļ šo laiku mēdz dēvēt par vienādībām.

Tā kā par saullēktu un saulrietu sauc momentu, kad pie apvāršņa parādās vai pazūd Saules diska augšējā mala - nevis centrs, - un ņemot vērā gaismas laušanu atmosfērā, piektdien dienas garums Latvijā vēl par 13 minūtēm pārspēs nakts garumu. Dienas un nakts ilgums vistuvākais būs pirmdien, 25.septembrī.

Dienas garums septembra otrajā pusē sarūk visstraujāk - katru nākamo dienu saule spīd par četrām minūtēm un 46 sekundēm mazāk.

Astronomiskais rudens turpināsies līdz 21.decembrim, kad iestāsies ziema.
"Google" nācis klajā ar jaunu iespēju lietotājiem, kuri vēlas izpētīt dažādas kultūras no iekšpuses - ielūkojoties cilvēku mājokļu iekšpusē. Jaunā funkcija saucas "This is home".

Pateicoties moderajām tehnoloģijām jums vairs nav jāapceļo puspasaule, lai redzētu, kā citi cilvēki dzīvo. Ar "This is home" jums ir iespēja virtuāli apciemot un izstaigāt dažādus tradicionālos mitekļus visā pasaulē.

Vietnē šobrīd apskatāmi 53 dažādi mitekļi sešos kontinentos. Gluži tāpat, kā "Google Street View", tajā var izstaigāt šo mājokļu iekštelpas.
Pasniegtas ikgadējās Nobela prēmijas parodijas «Ig Nobel» balvas, kas šogad godina tādus zinātniskus pētījumus kā - vai kaķi ir šķidri vai cieti, kā krokodila turēšana rokās var palīdzēt azartspēlēs, un vai Austrālijas aborigēnu pūšamais instruments didžeridū var izārstēt no krākšanas.

Galvenās balvas ieguvēja 2014. gadā veikto pētījumu par to, vai kaķi var būt gan cieti, gan šķidri, iedvesmoja internetā bieži redzamie video un foto materiāli, kuros kaķi viegli ietilpst glāzēs, vāzēs un izlietnēs.
Ilgstošu pētījumu rezultātā zinātnieki izmantoja matemātiskas formulas, lai secinātu, ka jauni, aktīvi kaķi dažādas fiziskās formas var ieņemt daudz labāk nekā vecāki kaķi.

«Ig Nobel» balvu 1991. gadā izgudroja  Marks Abrahamss, lai izceltu izgudrojumus un pētījumus, kas rosina cilvēkus domāt «ārpus kastes».
Starp starptautiskā mūzikas uzņēmuma "Sony Music" pārstāvniecību Somijā un televīzijas kanālu TV3 noslēgta vienošanās, kas paredz iespēju sadarboties ar muzikālā šova "X Faktors" uzvarētāju Latvijā.
Vienošanās noslēgta pēc "Sony Music" pārstāvniecības Somijā vizītes Latvijā veidotā muzikālā šova "X faktors" laikā.

"Sony Music" ir viens no ietekmīgākajiem uzņēmumiem pasaules mūzikas tirgū un tā pārstāvniecība Somijā ir oficiālais "X Faktora" partneris, kas izvērtē sadarbības iespējas ar katru pasaules televīzijas kanālu, kas ieguvis licenci formāta realizācijai. Latvija ir kļuvusi par pirmo "Sony Music" pārstāvniecības sadarbības valsti Baltijā.

"A&R", "Sony Music" pārstāvniecības Somijā vadītājs Timo Kopameki norāda, ka "X Faktors" jau daudzu gadu garumā ir starptautiski sevi apliecinājis kā visveiksmīgākā platforma jaunajiem māksliniekiem, kuri ir savas karjeras sākumā. "Mēs, "Sony Music" Somijā, esam lepni, ka kļūstam par Latvijas "X Faktora" partneri un varēsim sadarboties ar šova uzvarētāju," uzsver Kopameki.
Latvijas "X Faktora" uzvarētājs tiks noskaidrots šova lielajā finālā šā gada 3.decembrī.

"X faktors" ir pasaules mērogā pazīstams televīzijas realitātes šovs, kura mērķis ir atrast jaunus dziedošos mūzikas talantus. Skatītājiem tā ir iespēja just līdzi saviem favorītiem, savukārt mūziķiem - attīstīt sevi pieredzējušu nozares profesionāļu vadībā, iegūt klausītāju atzinību un, iespējams, atspērienu veiksmīgai mūziķa karjerai. Starp spožākajiem "X Faktora" veiksmes stāstiem, kuri ieguvuši pasaules slavu pēc dalības šovā, var minēt tādus vārdus kā "One Direction", britu dziedātāju Džeimsu Arturu un viņa tautieti, dziedātāju Leonu Luisu.
Gatavojoties Lāčplēša dienai un Latvijas simtgadei, kā arī veicinot patriotismu un nacionālo apziņu, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem aicināti piedalīties fotokonkursā "Mūsu karogs".

Konkursa uzvarētāji dosies braucienā ar patruļkuģi, kā arī saņems pārsteiguma balvas.
Fotokonkursu organizē Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) un Jaunsardzes un informācijas centru.

Konkursam var iesūtīt fotogrāfijas, kurās attēlotas Latvijas karoga lietošanas tradīcijas ģimenē, skolā, pagastā, pilsētā, svinīgos pasākumos un valsts svētkos.

Katrs konkursa dalībnieks var iesniegt ne vairāk kā trīs digitālas fotogrāfijas.
Darbam jānorāda nosaukums, un, ja autors vēlas, var pievienot arī idejas aprakstu, kas nepārsniedz 300 zīmes.

Darbi līdz 26.oktobrim jāsūta uz e-pastu "konkurss@saeima.lv" vai pa pastu uz adresi Jēkaba iela 11, Rīga, LV-1811, norādot autora vārdu, uzvārdu, vecumu, mācību iestādi un kontaktinformāciju (e-pastu un tālruņa numurs).

Tāpat darbus datu nesējā iespējams iesniegt klātienē Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā Jēkaba ielā 16, Rīgā.

Rezultāti tiks paziņoti 3.novembrī Saeimas, NBS un Jaunsardzes un informācijas centra mājaslapās.
Starp Latvijas pievilcīgākajiem darba devējiem pārsvarā atrodami valsts sektora uzņēmumi un iestādes, vai uzņēmumi ar valstij piederošām kapitāldaļām, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" pētījuma rezultāti.

Aptaujājot 1003 darba ņēmējus, par pievilcīgākajiem darba devējiem tika atzīti "Latvijas valsts meži", "Latvenergo", "AirBaltic", "Starptautiskā lidosta "Rīga"", Latvijas Banka un "Latvijas dzelzceļš".
Aptaujājot 548 studentus, par pievilcīgākajiem darba devējiem no studentu skatupunkta tika atzīti "Latvenergo", "Swedbank", "AirBaltic", "Latvijas valsts meži", "MTG Latvia", "Starptautiskā lidosta "Rīga'", "Microsoft Latvia" un "Moller Baltic Import".

Pētījuma autori norāda, ka Latvijai raksturīgi, ka topa augšpusē abās mērķa grupās ik gadu dominē valsts sektora uzņēmumi, tajā skaitā uzņēmumi ar valsts kapitāldaļām, kas potenciāli ir saistāms ar drošu un stabilu darbu kā būtisku darba devēja izvēles kritēriju.
Latviešiem allaž ir paticis ticēt brīnumiem, jo sevišķi tādiem, kas saistīti ar dabu, tajā skaitā avotu dziednieciskajam spēkam.
Teju katrā novadā ir pa kādam avotam, dažiem pat ir savi svētavoti, un cilvēki ar prieku dzer šo avotu ūdeni.
Bet LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”, pārbaudot 12 avotu ūdeni, konstatēja, ka droši dzert ūdeni var tikai no pieciem.

“Aizliegtā paņēmiena” komanda apsekoja 12 avotus visos četros Latvijas lielajos novados, un ūdens paraugus nodeva pārbaudei laboratorijā “Bior”, un pēc analīzēm ieteikt ņemt ūdeni var tikai piecos. Pārējos ir konstatētas e-coli baktērijas jeb zarnu nūjiņas vai arī koliformas, kas nozīmē, ka šo ūdeni drīkst dzert tikai vārītu.
E-coli baktēriju un koliformu baktēriju klātbūtne nozīmē, ka tās nāk vai nu no cilvēka vai kāda dzīvnieka fekālijām.

No  12 pārbaudītajiem ūdens avotiem koliformu klātbūtne konstatēta Rojas avotā, Jelgavas novada Vilces dabas parka avotā un Iecavas avotā. 
Savukārt koliformas kopā ar zarnu nūjiņām konstatētas Līvānu novada Madaliņas baznīcas avotā, Siguldas Saltavotā, Ķekavas avotā un Krāslavas Mīlestības kalniņa avotā.

Tikmēr veselībai bīstamu baktēriju klātesamība ūdenī netika konstatēta Dundagas Dakterlejas svētavotā, Kuldīgas novada Lielā Nabes ezera avotā, Vecpiebalgas novada Bānužu svētavotā, Madonas novada Biksēres avotā un Aglonas bazilikas avotā.

Tāpat raidījuma veidotāji atklāja, ka daudzās pašvaldībās, kurās cilvēki masveidā lieto šos ūdens avotus, nemaz netiek veiktas regulāras analīzes, lai arī nereti ceļš uz šiem avotiem ir labiekārtots un cilvēki tic, ka to ūdens kvalitāte tajos tiek pārbaudīta.
Gan līgava, gan līgavas māsas kāzu ceremonijā vienmēr ierodas ar ziedu pušķiem rokās, tomēr  kāda līgava no Austrālijas nolēma darīt nedaudz citādāk. 23 gadus vecā Peidža Kirka no Sidnejas kopā ar draudzenēm pie altāra devās ar virtuļu pušķiem rokās, ziņo apollo.lv.

Par savu asprātīgo ideju Peidža līgavas māsas iepriekš nebrīdināja. Neilgi pēc tam, kad tika uzņemtas pirmās kopīgās fotogrāfijas, līgava paziņoja, ka rokās esošie ziedu pušķi tomēr nebūs vajadzīgi. Tā vietā viņas visas rokās turēs virtuļu pušķus.

Līgava atklāja, ka viesi bija sajūsmā un uzskatīja, ka tas ir ļoti asprātīgi. 
Vairāk nekā trešdaļai Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem šovasar populārākā nodarbe brīvā dabā bija riteņbraukšana.

Nākamās populārākās šovasar brīvā dabā veiktās aktivitātes ir peldēšana un skriešana.

Desmitā daļa šovasar vingrojuši brīvā dabā, savukārt mazāk nekā desmitā daļa apgalvo, ka spēlējuši futbolu vai volejbolu, vai arī laivojuši. Vēl nedaudz mazāks iedzīvotāju īpatsvars ir skrituļojuši, nūjojuši vai veikuši citas sportiskās aktivitātes.
Šodien Latviju šķērsos dienvidu ciklons "Tomass", radot jaunus plūdu draudus un atnesot brāzmainu vēju.

Daudzviet līs ilgstoši un stipri, austrumu novados iespējamas pērkona lietusgāzes. Valsts lielākajā daļā nokrišņu daudzums pārsniegs 20 milimetru, vietām, iespējams, pat 50 milimetru. Pūtīs brāzmains vējš līdz 18 metriem sekundē, piekrastē līdz 22 metriem sekundē.

Hidrologi brīdina, ka pārlieku mitras augsnes dēļ pat neliels lietus var izraisīt ūdens līmeņa paaugstināšanos teritorijās, kas iepriekšējās nedēļās cietušas no spēcīgām lietavām.

Jauno lietavu dēļ ūdens līmenis vispirms paaugstināsies mazajās, vēlāk arī vidējās un lielajās upēs, vietām tas notiks strauji.

Šodien spēkā otrā līmeņa brīdinājums par stipru un ļoti stipru lietu. Gaidāma zemāko vietu applūšana, iespējami ceļu izskalojumi.

Arī nedēļas otrajā pusē vietām Latvijā iespējams stiprs lietus un pērkona negaiss, bet kļūs nedaudz siltāks.

Ciklonam "Tomass" aizejot, rīt vēl daudzviet Latvijā līs, taču nokrišņi vairs nebūs tik intensīvi kā šodien un arī vējš pierims. Naktī uz trešdienu debesis skaidrosies un nokrišņi mitēsies. Darba nedēļas izskaņā Latvijā ieplūdīs siltāka gaisa masa, daudzviet palaikam līs, vietām iespējami stipri nokrišņi un pērkona negaiss. 
Šodien Jelgavā  300 ugunsdzēsēji no visas Latvijas  un  arī viesu komandas no Lietuvas pilsētām, pulcējās ugunsdzēsēju sacensībās lai cīnītos par titulu  "Brašākais ugunsdzēsējs".  
       
Ugunsdzēsēju brigādes  pulcējās sacīkstēm, kurās ir tikai viena, taču ļoti atbildīga disciplīna.
Komandām jāspēj pēc iespējas ātrāk savienot ūdens šļūtenes un padot ūdeni, kas savukārt jātrāpa īpašā mērķī - sacīkšu rīkotāji atzīst, ka no šīm darbībām ikdienā ir atkarīgs gan ēku liktenis, gan cilvēku dzīvība. 

1.grupā, kurā sacentās 17 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komandas, uzvaru izcīnīja Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas 1.komanda, aiz sevis atstājot Valmieras daļas un Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas komandu.

Iestāžu ugunsdzēsības dienestu, pašvaldību un brīvprātīgo ugunsdzēsēju organizāciju grupā, kurā startēja sešas komandas, uzvaras laurus plūca Saldus tehnikuma komanda. 2.vietā Jaunpils brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības (BUB) komanda, bet 3.vietā Rūjienas un Naukšēnu komanda “Latakva”.

Sieviešu komandu grupā sacentās 6 komandas. 1.vietu izcīnīja “Tehniskā Rīga”, 2.vietā - Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas komanda, bet 3.vietā Tērvetes BUB komanda.

Jauniešu zēnu komandu grupā šogad bija vislielākā konkurence. Par uzvarētāju titulu cīnījās 18 komandas. 1.vietu izcīnīja Rīga “ISKADA” komanda, 2.vietā Tērvetes BUB, 3.vietā Alsungas komanda.

Jauniešu meiteņu sešu komandu konkurencē 1.vietu izcīnīja Rīga “ISKADA”, 2.vietā Rūjienas un Naukšēnu komanda “Latakva 2”, bet 3. – Saldus tehnikuma meiteņu komanda.

“Brašākā ugunsdzēsēja” sacīkstes ir ļoti iecienīts un kupli apmeklēts pasākums.
Tas gan nenozīmē, ka Latvija piektdien palika bez glābējiem. Sacīkstēs piedalījās tikai tie, kuriem nav dežūras.
Latvijas Basketbola savienība (LBS) par latviešu zvaigznes Kristapa Porziņģa apdrošināšanu samaksājusi 123 000 eiro, kas gan nav tik liela summa, cik sākotnēji tika saņemta no valsts, atklāja LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps.
Lai basketbolists šovasar varētu būt Latvijas izlasē, LBS no valsts saņēmusi 135 000 eiro.
Tiesa, no šīs summas tika izmantoti aptuveni 123 000 eiro, bet 12 000 palikuši pāri.
Tie novirzīti otra Latvijas NBA spēlētāja Dāvja Bertāna apdrošināšanai.

"Summas bija lielas, Latvijā līdz šim neredzētas. Valsts piešķirtā nauda mūs sasniedza vēlāk, nekā mēs to reāli bijām samaksājuši. Summa, kas bija vajadzīga Porziņģa apdrošināšanai, beigās izrādījās aptuveni par 12 000 eiro mazāka, tāpēc lūdzām valdībai, lai tā ļauj šo pārpalikušo naudu izmantot Bertānam. Tāds bija sākotnējais mērķis - prasījām vairāk, lai varētu apdrošināt abus spēlētājus, kuri nāk no NBA," norādīja Šneps. "Uzsvars gan bija uz Kristapu, bet nauda nedaudz palika pāri, un varējām to novirzīt Dāvim. Tā gan nebija visa viņa apdrošināšanas summa. Vēl joprojām no valdības gaidām atbildi, vai tie 12 000 eiro mums tomēr nav jāatgriež atpakaļ."
"Par Porziņģa apdrošināšanu samaksājām 123 000 eiro, no kuriem 12 000 eiro palika pāri. Par Dāvi kopumā bija aptuveni 35 000 eiro," atklāja Šneps.

Galējā vērtējumā Latvijas izlase šo Eiropas čempionātu noslēdza 5.vietā, kas ir augstākā vieta kopš neatkarības atjaunošanas.
Visbiežāk skolēni mācības pārtrauc pēc 16 gadu vecuma, kad nereti viņi mācās jau profesionālajās skolās, intervijā Latvijas Radio  sacīja projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” vadītāja Gunta Kraģe.
To bērnu un jauniešu vidū, kas nepabeidz mācības, šādi ir 86% skolēnu.

Viņa skaidroja, ka ir vesela virkne pazīmju, kas jau gadu vai pat trīs gadus iepriekš liecina, ka skolēns potenciāli var pamest skolu.
Cēloņi mācību pārtraukšanai ir ļoti atšķirīgi: neattaisnoti mācību kavējumi, grūtības mācīties, konflikti, grūtniecība, veselība, problēmas attiecībās, ekonomiskas un finansiālas grūtības, ģimenes grūtības, piemēram, kad vecāki ir ārpus valsts vai arī viņus ir piemeklējušas atkarības problēmas.

Kraģe sacīja, ka ir arī dažādi veidi, kā palīdzēt bērniem un jauniešiem, kas nonākuši grūtības.
Piemēram, viņi var palikt dienesta viesnīcā, izmantot speciālo transportu, kā arī saņemt cita veida palīdzību. Atbalsts katram jaunietim ir ļoti individualizēts.

Nākamajā gadā Latvijā norisināsies divas lielas talkas - pēc jau tradicionālās Lielās talkas pavasarī Latvijas pašvaldības iesaistīsies arī Pasaules talkā,  informēja Lielās talkas mediju koordinatore Madara Laicāne.

Apvienības "Let`s Do It! World" rīkotā Pasaules talka norisināsies nākamā gada 15.septembrī.
Tā sāksies Jaunzēlandē plkst.10 pēc vietējā laika un sekos Saulei visas dienas garumā, pārklājot visas 24 laika joslas. Talka noslēgsies Havaju salās.

"Plānots, ka tajā iesaistīsies brīvprātīgie no 150 pasaules valstīm, lai sāktu straujas pārmaiņas ceļā uz tīrāku pasauli. Arī Latvijas pašvaldības pamazām gatavojas šim notikumam, piemēram, Bauskas novada pašvaldība plāno sakārtot Bauskas dabas taku Lielupes upes krastā," sacīja Laicāne.

Tuvojoties Baltu vienības dienai, kas Latvijā, Lietuvā un citviet pasaulē ik gadus tiek atzīmēta 22.septembrī, sākusies gatavošanās un reģistrēšanās tradicionālajai Baltu vienības sasauksmei un uguns iedegšanai kalnos, pilskalnos un citās ar baltu vēsturi saistītās vietās.

Šai reizē sasauksme iegūst īpašu nozīmi arī tādēļ, ka Lietuvā šis gads pasludināts par pilskalnu gadu.

Pieminot 1236.gadā notikušo Saules kauju, kurā žemaišu un zemgaļu spēki sakāva Zobenbrāļu ordeni, kopš 2000.gada ar Lietuvas Seima un Latvijas Saeimas lēmumu 22.septembris tiek atzīmēts kā Baltu vienības diena.

Baltu vienības sasauksmes tradīcija aizsākta 2005.gadā Lietuvā, kad ugunis tika iedegtas Žemaitijā esošajos Girniku, Šatrijas un Sprūdes pilskalnos. Pirmie sasauksmes aizsācēji bija Šauļu dabas un kultūras mantojuma aizsardzības klubs “Aukuras”, Žemaišu kultūras biedrība un Varņu reģionālā parka direkcija.
Gadu vēlāk, pieminot Saules kaujas 770. gadskārtu, sasauksmei tika aicinātas pievienoties arī citas kopienas Lietuvā un Latvijā. Sasauksmes dalībnieku skaits strauji auga, un pirms gada Baltu vienības dienas vakarā ugunis atmirdzēja jau aptuveni 180 pilskalnos Lietuvā, Latvijā, Polijā, Baltkrievijā un citās valstīs.

Šogad ap baltu vienības ugunīm paredzēts pulcēties piektdien, 22.septembrī, no plkst.20.00 līdz 21.00 (pēc Latvijas laika).

Plašākas ziņas par sasauksmi, padomus uguns kūrējiem un šā gada baltu vienības uguņu karti var atrast interneta adresē "http://www.aukuras.lt/sasauka/lv/".

Lai savlaicīgi apkopotu un parādītu kartē ziņas gan par visām vietām, kur tiks iedegtas ugunis, gan par to, kas būs kūrēji, Baltu vienības sasauksmes koordinatori aicina iesūtīt šo informāciju uz minētajā vietnē norādītajām adresēm.
No šodienas Latvijā katru dienu atļautas ūdensputnu medības.

Pīļu medību sezona sākās 12.augustā. Līdz vakardienai ūdensputnu medības bija atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 15.septembra līdz 30.novembrim - katru dienu.

Kontrolējošās iestādes, tostarp Dabas aizsardzības pārvalde, pievērsīs pastiprinātu uzmanību Medību noteikumu ievērošanai un noteiktajiem ierobežojumiem.
Pārvalde atgādina, ka, medījot ūdensputnus īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ir jāievēro konkrētās teritorijas noteikumos ietvertās prasības. Tāpat medībās aizliegts izmantot svinu saturošus šāviņus un nedrīkst medīt īpaši aizsargājamās putnu sugas, piemēram, zivju ērgli un jūras ērgli, un nemedījamās putnu sugas, piemēram, cekuldūkuri, jūras kraukli, tumšo pīli un kākauli.

Medniekiem pirms došanās ūdensputnu medībās jānoskaidro, vai medībām izvēlētā vieta neatrodas kādā no īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, vai teritorijai ir individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi.
Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās var būt noteikti atšķirīgi medību termiņi, kā arī pilnībā aizliegtas medības, piemēram, Kaņiera ezerā, uzsver pārvaldē.
Vēlmi žāvāties, kad to dara blakus esošs cilvēks, zinātnieki dēvē par lipīgo žāvāšanos. Tas ir atdarināšanas fenomens, kad automātiski tiek atkārtota otra cilvēka rīcība.

 Lipīgā žāvāšanās nav raksturīga tikai cilvēkiem. Šis fenomens novērojams arī suņiem un šimpanzēm, secinājuši zinātnieki.

Mēģinājumi  nežāvāties palielina vēlmi to darīt, secinājusi viena no pētījuma autorēm .

 Zinātnieki arī atklāja, ka tieksme «saķert žāvas» ir saistīta ar smadzeņu aktivitāti - jo lielāka aktivitāte, jo lielāk nosliece uz žāvāšanos. Kad zinātnieki stimulēja šo daļu ar elektrisko strāvu, vēlme žāvāties pieauga.
ASV tiesā satikušās divas puses - mērkaķis un cilvēks.
Tiesa spriež par 2011.gada notikumu, kad kāds fotogrāfs Deivids Sleiters bija devies ceļojumā uz Indonēziju, kur Sulavesi salā makaks vārdā Naruto uzņēma savus portretus ar fotoaparātu, ko Sleiters bija nolicis malā.
Vēlāk Sleiters bildes pārdeva kā selfijus, ko pirmo reiz uzņēmis dzīvnieks. 

To ātri piefiksēja dzīvnieku tiesību aizstāvju organizācija "Cilvēki par ētisku attieksmi pret dzīvniekiem" ("People for the Ethical Treatment of Animals", PETA), kas 2015.gadā iesūdzēja tiesā fotogrāfu Deividu Sleiteru, uzstājot, ka fotogrāfiju autors ir makaks un viņam arī pienākas nauda par bildēm.
PETA vērsās tiesā makaka vārdā, apgalvojot, ka viņam pieder tiesības uz fotogrāfijām, ko viņš uzņēmis ar Sleitera fotoaparātu, kā arī peļņa, ko nesuši šie attēli.
Sleitera advokāti savukārt uzstāja, ka tiesības uz fotogrāfijām pieder Sleitera uzņēmumam "Wildlife Personalities Ltd."

Tagad tiesa par mērkaķa uzņemtu pašbilžu jeb selfiju autortiesībām puses panākušas kompromisa vienošanos, fotogrāfam piekrītot ziedot 25% no nākotnes peļņas labdarības organizācijām, kas rūpējas par makaku aizsardzību Indonēzijā.
Viens no Aizsardzības ministrijā apspriestajiem priekšlikumiem paredz, ka studentiem, kuri būs izgājuši militārās apmācības kursu, varētu izmaksāt kompensāciju, kas būtu pielīdzināma augstskolas mācību maksai.

Patlaban likums paredz, ka Latvijas pilsoņi, kas iegūst izglītību akreditētā augstskolā un ir iestājušies Zemessardzē, var apgūt speciālu militārās apmācības kursu Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Ministrija paredz šo normu papildināt ar teikumu, kas nosaka, ka personām, kuras apguvušas šo kursu, kā arī ieguvušas augstāko izglītību, izmaksā Ministru kabineta noteiktu kompensāciju.

Aizsardzības ministrijas pārstāvji šodien Saeimas komisijā skaidroja, ka šis priekšlikums ir saistīts ar augstskolu studentu brīvprātīgo apmācību.
Līdz 2009.gadam šāda apmācība augstskolās bija iespējama un ministrija apņēmusies tuvākajā nākotnē to atjaunot. "Tagad situācija ir mainījusies. Ja kādreiz tā bija alternatīva obligātajam dienestam, tad šobrīd runājam par brīvprātīgu pasākumu un studentiem piedāvājam motivāciju. Šobrīd par kompensācijas apmēru vēl notiek diskusijas un tiek apkopoti priekšlikumi, bet mēs vēlētos Ministru kabinetam šādu kompensācijas apmēru noteikt," sacīja ministrijas pārstāve.
"Mēs runājam par kompensāciju, kas būtu salīdzināma ar mācību maksas apmēru. Šobrīd, lai iegūtu augstāko izglītību par maksu, Latvijā tie ir vismaz pieci, seši tūkstoši eiro. Mēs ar Latvijas Studentu apvienību runājām par to, kas studentam ir nepieciešams. Nu tad tas ir viens no pieturas punktiem par šo te apmēru," skaidroja ministrijas pārstāve.

Plānots, ka minēto apmācības programmu īstenotu Zemessardzes Studentu bataljonā sadarbībā ar Instruktoru skolu un Nacionālās aizsardzības akadēmiju.
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā notiks nodarbību cikls “Veselīga uztura principi”.
Šajās nodarbībās runās par to, kas vecākiem būtu jāzina, lai risinātu bērnu liekā svara problēmas un līdz tām nenonāktu.
Uz nodarbībām aicināti vecāki, kuri vēlas iegūt zināšanas bērnu veselības veicināšanā. Vecākus aicina ņemt līdzi arī bērnus, arī viņiem paralēli tiks nodrošināta nodarbība par veselīgu uzturu.

 “Aptaukošanās, liekais svars bērniem jau vairākus gadus ir kļuvusi arī par problēmu Latvijā. Pēdējo gadu tendences liecina, ka arvien vairāk palielinās bērnu skaits, kuriem veidojas aptaukošanās. Vidēji 4 bērni no 20 ir ar aptaukošanās problēmām,” skaidro Bērnu slimnīcas endokrinoloģe Iveta Dzīvīte-Krišāne, piebilstot, ka bieži vien ar šīm problēmām var tikt galā iesaistot vecākus, visu ģimeni veselīgāka uztura izvēlē.

Nodarbību cikls "Veselīga uztura principi" notiks Vienības gatvē 45, BKUS poliklīnikas ēkā, Rīgā.

Septembra nodarbības:

23.septembris, no pulksten 10.00 līdz14.00.
1.nodarbība "Veselīga uztura principi, rekomendācijas. Aptaukošanās, tās radītās sekas."
2.nodarbība "Liekā svara psiholoģiskie aspekti."
26.septembris, no pulksten 18.00 līdz 20.00.
"Veselīga uztura principi, rekomendācijas. Aptaukošanās, tās radītās sekas."
28.septembris, no pulksten 18.00 līdz 20.00.
"Liekā svara psiholoģiskie aspekti."

Nodarbībās ikviens dalībnieks varēs uzdot interesējošos jautājumus un iesaistīties diskusijā par konkrēto tēmu.
Lai vecāki varētu pilnvērtīgi piedalīties nodarbībās, paralēli tiks nodrošinātas nodarbības bērniem no 3 gadu vecuma par saistošo tēmu.

Pieteikšanās, zvanot uz tālruni; 29187561 vai rakstot e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com.
"Skonto" hallē 25.septembrī plkst.13 norisināsies Viņa Svētības Dalailamas vizītes pasākums "Pasaules harmonijai nav robežu. Dialogi ar Viņa Svētību Dalailamu", kurā piedalīsies Alvis Hermanis, Boriss Grebenšikovs, Vitālijs Manskis un Ivans Viripajevs.

Dalailama aizstāv ideju par "visas cilvēces vienotību" pret mazāk nozīmīgām "otrās pakāpes atšķirībām starp cilvēkiem".
Šajās otrās pakāpes atšķirībās ietilpst nacionālā piederība, ticība, izglītības un ienākumu līmenis.

"Savā grāmatā "Vairāk nekā reliģija. Ētika visai pasaulei" garīgais līderis piedāvā ikdienišķu pieeju ētikai un vispārcilvēcisko vērtību veicināšanai, uzsverot vienādu cieņu pret visām reliģijām un ticībām, tai skaita ateismu. Pētot starpreliģiju harmonijas tematu, par vienoto pamatu, uz kā tiek būvētas atšķirīgo pasaules reliģiju ēkas, viņš uzskata līdzcietību.

Visi pasākuma viesi jau reiz tikušies ar Dalailamu, taču Manskis ir viesojies viņa rezidencē Indijas ziemeļos, uzņemot filmu "Saullēkts/Saulriets. Dalailama XIV". Režisoram bija iespēja nofilmēt vienu dienu garīgā līdera ikdienā - no darba dienas sākuma plkst.3 līdz saulrietam.
Pasākumu vadīs Viripajevs, savukārt to noslēgs Grebenščikova un Alekseja Zubareva muzikālais sniegums.

Kā ziņots, Trimdā mītošā Tibetas garīgā līdera Dalailamas mācības, kas "Skonto" hallē Rīgā tika plānotas oktobra beigās, notiks no 23.līdz 25.septembrim.

23.septembrī plānota Dalailamas preses konference, kā arī pirmās mācību dienas sākums, kuru tēma būs Kamalašīlas "Meditācijas pakāpes".
Tikmēr 25.septembrī noritēs mācību pēdējā diena - "Pasaules harmonijai nav robežu".
Apceļojot Latviju, 74% iedzīvotāju dod priekšroku apskatīt jaunas vietas, kas līdz šim nav apmeklētas.

Tikai 13% aptaujas respondentu atzina, ka dod priekšroku apmeklēt tādas vietas, kur jau bijuši iepriekš; 4% atzinuši, ka Latvijas robežās neko nevēlas apskatīt.

Aktīvākie jaunu apskates vietu meklētāji ir gados jaunāki iedzīvotāji, it īpaši līdz 25 gadiem – šajā vecuma grupā to īpatsvars veido gandrīz 90 procentus. Zinātkārākie apskates vietu meklētāji ir Zemgales iedzīvotāji , kam seko Vidzemes, Latgales un Rīgas iedzīvotāji.
Izgudrots robots-suns, kurš osta netīras zeķes, vēsta apollo.

Ja tavu zeķu vai apģērba smaka būs «normas robežās», sunītis pakustinās asti, savukārt, ja būsi pāri mēram smakojošs, robots-suns apkritīs uz sāniem. Robots ne tikai reaģē uz saimnieka pēdu smaku, bet ir aprīkots ar gaisa atsvaidzinātāju, kas vienā mirklī var glābt neveiklo situāciju.

Start-up kompānija robotu izgatavojusi pēc daudzu klientu lūguma, jo Japānā, kur apavi tiek novilkti pie mājas ieejas, smakojošas kājas ir sociāli nepieņemama parādība.
Lai veicinātu pozitīvu sabiedrības attieksmi pret personām ar īpašām vajadzībām, šodien uz Rīgas un Latvijas pilsētu parku soliem tiks atstātas vairākas kopijas ar Jena Ahlboma grāmatu "Jonotans no Kaiju kalna.

Cilvēki ir aicināti grāmatas paņemt, izlasīt un nodot līdzcilvēkiem. Lai pasargātu grāmatas no dabas elementiem tās būs iepakotas caurspīdīgos plēves maisiņos.

Organizācija "Sustento"  aicina cilvēkus, kas grāmatu izlasījuši dalīties ar viedokļiem un atsauksmēm par to gan savstarpēji, gan organizācijas sociālo tīklu lapās.
Virkne franču modes zīmolu, paziņojuši, ka atteiksies no pārlieku tievām modelēm.

Tāpat Uzņēmumi paziņoja, ka aizliegs izmantot pieaugušo auditorijai domātām reklāmām un pasākumiem modeles, kas ir jaunākas par 16 gadiem.

Francijā maijā tika pieņemts likums, kas prasa no modelēm ārsta izziņu, kurā apliecināts, ka viņām ir laba veselība.

Modes zīmoli paziņoja, ka šajā ziņā vēlas darīt vēl vairāk, un turpmāk izmantos tikai modeles, kuru apģērba izmērs nav mazāks par 34. saskaņā ar Francijas sistēmu. Vīriešiem par minimālo robežu noteikts 44.izmērs.
Daudzviet Latvijā no šodienas līdz 15.septembrim norisināsies Eiropas kultūras mantojuma dienas, kuru laikā interesentiem būs iespēja iepazīt vēsturiski ievērojamu personību Latvijā atstāto mantojumu.

Pasākumu  programmā iekļautas arī vietas, kas vēsta par dažādu laiku notikumiem Latvijas teritorijā, piemēram, liecībām par pirmo iedzīvotāju ienākšanu Latvijas teritorijā Dvietes akmens laikmeta apmetnēs, pilskalniem un ordeņa pilīm. Tāpat programmā iekļauti pasākumi, kas veltīti dažādiem nozīmīgiem vēstures pavērsieniem.

Pasākums tika aizsākts 1984.gadā Francijā kā atvērto durvju dienas vēstures pieminekļos. Savukārt kopš 99.gada pasākums kļuvis par kopīgu Eiropas Padomes un Eiropas Komisijas iniciatīvu, kurā piedalās 50 Eiropas Kultūras Konvencijas dalībvalstis.

Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā ir viens no Latvijas valsts simtgades programmas pasākumiem.
Šīs nedēļas nogalē, sestdien, visā  Latvijā jau 5 gadu notiks spēka dienas.

Idejas autori spēka dienām - Latvijas Ielu Vingrotāju Biedrība un  "Latvijas Dzelzceļš".

 2014. gadā Spēka dienas  ideja tika piedāvāta arī citām valstīm. Šobrīd Spēka diena, ar tās starptautisko nosaukumu "World pull-up-day", notiek jau 73 valstīs visā Pasaulē, ar centrālo pasākumu Rīgā, Latvijā.

Ideja
Šobrīd Latvijā ir daudz sporta izturības pasākumu, bet nav neviena tautas spēka pasākuma. Tāpēc tika radīts projekts ar ideju: vienu dienu gadā aicināt Latvijas iedzīvotājus doties uz kādu no Spēka Punktiem visā Latvijā un parādīt savu spēku.

Mērķis
Pasākuma mērķis ir rosināt sabiedrību domāt par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, kā arī apzināties labas fiziskās formas nozīmi ikdienas dzīvē.
Šogad Spēka Diena 9. septembrī pieteiks sevi jaunā formātā: pievilkšanās tiek papildināta ar pietupieniem un planku.
2016. gadā mobilo datu patēriņš Latvijā turpinājis strauji augt un sasniedzis rekordlielu apjomu – 5 GB uz vienu SIM karti, nostiprinot Latvijas vietu pasaules tehnoloģiju lielvalstu starpā. Ierindojoties pasaules mobilā interneta patēriņa TOP godpilnajā 3. vietā, Latvija pērn piekāpusies vien Somijai un Taivānai.

Šis ir jau otrais gads, kad Latvijai mobilā datu patēriņa jomā izdevies apsteigt ne tikai tuvējās kaimiņvalstis - Lietuvu un Igauniju, bet arī tādus tehnoloģiju gigantus kā Zviedrija, ASV, Vācija, Japāna un Kanāda.
Salīdzinot ar 2015. gadu, pērn mobilā interneta patēriņš Latvijā audzis par trešdaļu.
To veicinājuši ne tikai neierobežota datu apjoma tarifu plāni, bet arī 4G tīkla plašais pārklājums. 

2016. gadā Latvijas iedzīvotāji mobilo internetu izmantojuši 1,5 reizes vairāk nekā Igaunijas un teju 4 reizes vairāk nekā Lietuvas iedzīvotāji.

5GB jeb vidējais 2016. gadā patērētais mobilā interneta apjoms Latvijā ik mēnesi, ļauj, piemēram, pavadīt 256 stundas Facebook vai 1000 stundas Google meklētājā/ nosūtīt 170 660 WhatsApp ziņas.
Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar nacionālo informācijas aģentūru LETA un tehnoloģiju uzņēmumu "Fitek" turpmākos 18 mēnešus īstenos kultūras mantojuma digitalizācijas projektu, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Bibliotēka digitalizēs vairākus miljonus laikrakstu, grāmatu un nošu lappušu, kā arī kultūras pieminekļu lietas no Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas krājuma, informē LNB Digitālās bibliotēkas vadītājs Artūrs Žogla. 
Bibliotēkas un arhīvi pēdējos gados cenšas digitalizēt savus krājumus pēc iespējas visaptveroši, lai apmierinātu mūsdienu lietotāju prasības, kas arvien biežāk sagaida, ka pakalpojumi tiks nodrošināti interneta vidē viņiem ērtā laikā.

Žogla norāda, ka līdz ar šī projekta īstenošanu daudziem lasītājiem vairs nebūs vajadzības personīgi ierasties bibliotēkā, lai strādātu ar LNB laikrakstiem un grāmatām. Tiks atvieglots arī bibliotēkas darbinieku darbs, jo izdevumu fizisku nogādāšanu lasītavās varēs aizstāt ar tā paša izdevuma aplūkošanu datorā.

LNB Digitālās bibliotēkas vadītājs atzīst, ka vispieprasītākie ir laikraksti, jo tas ir unikāls materiāls, kas bieži vien pieejams vairs tikai bibliotēkās. Sevišķi plaši tie tiek izmantoti pētnieku un vēsturnieku vidē, bet ir populāri arī starp ikdienas lietotājiem un pat daiļliteratūras rakstniekiem, kas vecajos laikrakstos smeļas iedvesmu vēsturiskām ainām.

Patlaban portālu "periodika.lv" ikdienā izmanto ap 600-700 lietotāju, pavadot portālā vidēji 13 minūtes. Ik mēnesi to apmeklē lasītāji no aptuveni 50 valstīm.
Žogla informē, ka periodikas portālu plānots arvien plašāk integrēt arī izglītības procesā, piemēram, gatavojot tēmas vēstures mācību stundām.

Bibliotēku krājumu digitalizācija Latvijā notiek kopš 1994.gada. 
Facebook Draugiem Twitter Instagram