Latvijā vienīgā indīgā čūska ir odze.
Kā raksta portāls lsm.lv, tad Latvijā ik vasaru slimnīcā nonāk vairāki desmiti odžu sakostu cilvēku.

ja cilvēku sakodis zalktis, tad uztraukumam nav pamata, jo zalktis var vienīgi radīt lokālu bojājumu, taču zalktim nav indes. Bet bieži vien cilvēks satraukumā nav sapratis kāda čūska viņam iekodusi.

 Austrumu slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnikas ārsts Roberts Stašinskis saka, ja odze labu laiku nav ēdusi, nav savu indi izlaidusi, tad mūsu organismā sakošanas rezultātā visa šī inde, kas ir sakrājusies, arī nokļūs. Ja viņa pirms neilga brīža ir paēdusi, viņa ir apgūlusies saulīte un mēs viņu esam iztraucējuši, - ja tanī brīdī odze ir iekodusi, viņai indes rezerves nav atjaunojušās, un mums pastāv liela iespēja, ka būs tā saucamais sausais kodiens.

Visbiežāk pēc čūskas koduma ķermenī būs redzamas divu zobu pēdas. Pēc odzes koduma inde pa visu cilvēka ķermeni izplatās lēnām. Pēc laika parasti parādās pamatīgs pampums.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā stāsta, ka ātrās palīdzības mediķu uzdevums ir nepalielināt asinsrites ātrumu, tas ir nekustināt sakosto vietu.
Cilvēks pēc kodiena nedrīkst brūci durt, sūkt, griezt, piededzināt, jo indi tā ārā nevar dabūt, tikai var vēl dziļāk to iedabūt organismā. Tāpat nedrīkst likt žņaugu. 

Parasti čūska iekož kājā. Ja tas gadās mežā, tad ceļam līdz automašīnai vai palīdzībai jānorit pēc iespējas mierīgāk, mazāk kustinot sakosto vietu. Labi, ja kāds var palīdzēt pārvietoties.

Pēc čūskas koduma ieteicams zvanīt 113 vai, ja iespējams, pašam doties uz medicīnas iestādi.
Ja čūska iekodusi bērnam, vēršanās pēc mediķu palīdzības ir obligāta. Ja cietušajam pēc koduma sākas alerģiska  reakcija – smakšana, jāveic atdzīvināšanas pasākumi.

Kļūdas, ko cilvēki mēdz pieļaut pēc čūskas koduma ir:

kustina, kasa koduma vietu;
nelūdz mediķu palīdzību;
iekšķīgi lieto alkoholu;
lieto žņaugu;
mēģina izgriezt vai izsūkt indi no koduma vietas.

Pareiza rīcība ir:

vēršanās pēc palīdzības pie mediķiem;
koduma vietas nekustināšana;
koduma vietas atvēsināšana ar ledu vai aukstiem priekšmetiem;
ja sākas alerģiska reakcija – smakšana, jāveic atdzīvināšanas pasākumi.
CSDD Rīgas Motormuzejā šodien finišēja autoekspedīcijas “Lao Cai-Rīga” dalībnieki ar “Mercedes Benz” ugunsdzēsēju automašīnu.

Jūnija sākumā uz Vjetnamu devās seši autoekspedīcijas “Lao Cai-Rīga” dalībnieki, kuru mērķis bija no Vjetnamas atgādāt atpakaļ uz Latviju pirms vairāk nekā septiņiem gadiem tur pamesto autoekspedīcijas “Rīga-Melburna” mašīnu – ekspedīcijas vajadzībām pārbūvēto “Mercedes Benz” ugunsdzēsēju automašīnu.

Ekspedīcija ir izdevusies, jo uzdevums ir izpildīts un ugunsdzēsēju automašīna ir nokļuvusi atpakaļ Latvijā.
Jūras piekraste Latvijas dienviddaļā šogad ir netīrākā, tā secinājuši kampaņas „Mana jūra” dalībnieki, kuri paspējuši apsekot teritoriju no Nidas līdz Pāvilostai.  

Ekspedīcija „Mana jūra” Latvijā notiek jau sesto reizi, un tās dalībnieki parasti mēro 500 km garo ceļu gar Baltijas jūru un Rīgas jūras līča piekrasti. Ekspedīcijas vadītājs Jānis Ulme spriež, ka vismaz pašlaik rezultāti nav iepriecinoši. 

Pēdējo trīs gadu tendences turpinās, un atkritumu kļūst vairāk.
Vislielākais piesārņojums ir konstatēts pie pašas Lietuvas un Latvijas robežas Papes bākas apkārtnē. 

Ulme piemetina, ka Lietuvā situācija ar plastmasas atkritumiem uzlabojusies. „Kopš tur ieviesta depozīta sistēmu plastmasas pudelēm, pierobežā atpūtnieki savas pudeles vairs neatstāj, to parāda arī dati,” saka Ulme, bet norāda, ka vietā nāk citi atkritumi.

Ar ekspedīcijas “Mana jūra” norises kalendāru ikviens var iepazīties kampaņas mājaslapā.
Sekot kampaņas dalībnieku gaitām ikviens ir aicināts arī kampaņas sociālajos tīklos.
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ar asprātīgām ceļazīmēm sākusi kampaņu "#Parlabāmattiecībām", lai celtu braukšanas kultūru uz Latvijas ceļiem.
Svinīgajā ceļa zīmju atklāšanā katrai ceļa zīmei tika piešķirts aizbildnis, kurš sīkāk iepazīstināja ar ceļa zīmes būtību.

Kampaņas sākumposmā CSDD prezentēja desmit nerakstītus ceļu satiksmes likumus:

satiksmes dalībniekus aicināja dot ceļu braucējiem, kas atrodas uz ieskriešanās ceļa;
aplī pārkārtoties uz iekšējo joslu, dodot citiem satiksmes dalībniekiem iespēju iebraukt aplī;
palaist satiksmes dalībniekus, kas gaida izbrauktuvēs un sānceļos;
atstāt drošu telpu velobraucējiem;
pie šķēršļiem un ceļu sašaurinājumiem izmantot rāvējslēdzēja principu;
atvēlēt vairāk vietu autobusiem un smagajām mašīnām bremzēšanai;
lieki nemainīt joslas;
saziņai izmantot acu kontaktu un žestus, lieki netaurējot;
vienmēr laicīgi izmanot pagrieziena signālus kā arī pievērst uzmanību ceļa aklajām zonām.

Šodien prezentētās ceļa zīmes uz Latvijas ceļiem nebūs atrodamas, bet ar tām varēs iepazīties Rīgas motormuzejā, kā arī visu augustu "Circle K" degvielas uzpildes stacijās.

Tāpat augustā publiskajā kampaņā uzsvars tiks likts uz mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku tiesībām, piemēram, aicinot auto braucējus ievērot velosipēdistu tiesības.
Turpretim, septembrī akcija koncentrēsies uz autovadītāju savstarpējām attiecībām uz ceļa.
Puertorikāņu dziedātāja Luisa Fonsi un repera "Daddy Yankee" izpildītais hits "Despacito" kļuvis par visvairāk straumēto dziesmu.

Ierakstu kompānija "Universal Music", kas izdevusi šo dziesmu, trešdien paziņoja, ka "YouTube", "Spotify" un citās platformās "Despacito" oriģinālā un remiksētās versijas straumētas 4,6 miljardus reižu.
Līdz ar to no visvairāk straumētā dziesmas troņa gāzts Džastina Bībera 2015.gada hits "Sorry", kas straumēts 4,38 miljardus reižu.

Šogad janvārī iznākusī "Despacito" desmit nedēļas bijusi ASV singlu topa pirmajā vietā. Tā sasniegusi singlu topa virsotni apmēram 50 valstīs.

"Despacito" videoklips ir ceturtais visu laiku skatītākais videoieraksts vietnē "YouTube", kur tam bijuši vairāk nekā 2,6 miljardi skatījumu.

Ievērtē Tu arī:
Uz nebijušu pasākumu aicina  Lubāna mitrājs.  

3. akustiskās mūzikas koncerti 29.jūlijā, kuru norises vieta ir dabā, Lubānas mitrājā, Rēzeknes novada, Nagļu pagastā – leknā zaļumā papardēs, svētlaimīgā mierā purvā un majestātiskās  priedēs! Katrai vietai savs mūzikas instruments, savs mākslinieks, kas ar mūzikas palīdzību caurvīs dabu un cilvēku, ļaujot tiem saplūst vien sev zināmā skanējumā...

Par pasākuma norises vietu ir izvēlēta teritorija ap Teirumnīku purva taku, kas atrodas dabas liegumā  „Lubāna mitrājs”, Rēzeknes novada, Nagļu pagastā.  Šī vieta nav izvēlēta nejauši – tā salīdzinoši  nelielā teritorijā  spēj dāvāt tik daudz skaistā!

Pasākuma dalībnieki var ierasties pasākuma norises vietā  jau no plkst.  18:00. Ņemiet vērā, ka automašīnas būs jānovieto ceļa malā, pirms pagrieziena uz Teirumnīku purvu, tāpēc tiem, kas ieradīsies neilgi pirms koncerta sākuma, būs jāmēro vistālākais ceļš ar kājām līdz ieejai pasākumā!

Šo pasākuma konceptu vēlamies veidot vienkāršu  - ļaujot dabai būt katra mākslinieka skatuvei un klausītajiem, ļaut ērti iekārtoties uz saviem līdzpaņemtajiem plediem, segām, villainēm, krēsliem un kūpināt tējas krūzes. Laika apstākļi ir nepieradinām un mēs nemaz necentīsimies viņus pieradināt.
Pasākums notiks neatkarīgi no laika apstākļiem, tāpēc droši ņemiet visus Jums nepieciešamos rīkus, kas sargās un pasargās jūs no saules, vēja, lietus un kukainīšiem!

Pirmā konceta sākums ir plkst. 19:00, kad Nadīna Stirniniece apvīs mūs savā balss un ģitāras skaņā slēpjoties papardēs. 
Pēc pirmā koncerta dalībniekiem jāseko meža ceļam, kas aizvedīs līdz Teirumnīku purva laipai, kur jāmēģina atrast sevi starp reibinošiem vaivariņiem un flautas skaņām Egijas Veldres izpildījumā. 
Purva laipa izvedīs Jūs priežu mežā, kur starp sūnām, ķērpiem un staltām priedēm klausītājiem jāatrod visērtākais cinis, kurā atgulties un ļauties gongu meditācijai Jāņa Pūķa vadībā. 
Pasākuma noslēgums ap plkst. 22.00

Koncerti ir savīti ~ 3 km garā apļveida maršrutā, kas mērojams kājām.
Purva laipa ir viedota no koka – kājas būs sausas un gumijnieki nav nepieciešami.
Koncerts uz purva laipas varētu būt visnedraudzīgākais ģimenēm ar maziem bērniem laipas šaurības dēļ, tāpēc iesakām ģimenēm būt pirmajiem laipas sākumā vai noslēdzošajiem laipas galā.
Ķekavas novada vēlēšanu komisija ir sagatavojusi visu, lai rīt, 19.jūlijā, varētu sākties atkārtotās pašvaldības vēlēšanas novada 785.iecirknī.

22.jūlijā Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī Ķekavas Kultūras namā, Gaismas ielā 17, notiks atkārtota balsošana šā gada pašvaldību vēlēšanās.

Atkārtotu balsošanu gatavo un rīko Ķekavas novada vēlēšanu komisija.
Vēlēšanu iecirkņa darba laiks atkārtotās balsošanas dienā, 22.jūlijā, būs no plkst.7 līdz 22.
Tie vēlētāji, kuriem nav iespēju nobalsot 22.jūlijā, var balsot trīs dienas iepriekš - 19.jūlijā, no plkst.17 līdz 20, 20.jūlijā, no plkst.9 līdz 12 un 21.jūlijā, no plkst.10 līdz 16.


Ķekavas novada pašvaldība pašreiz nevarēja atbildēt, cik tai izmaksās atkārtotās vēlēšanas, bet šo informāciju sniegšot pēc vēlēšanu norises.

Centrālās vēlēšanu komisija (CVK) savā mājaslapā norāda, ka tiesības piedalīties atkārtotā balsošanā ir tiem Ķekavas novada vēlētājiem, kuri bija iekļauti 785.vēlēšanu iecirkņa vēlētāju sarakstā 3. jūnija vēlēšanās.

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī, var pieteikt balsošanu savā dzīvesvietā.
Šo iespēju var izmantot arī vēlētāja aprūpētāji, kas reģistrēti 785.vēlēšanu iecirkņa vēlētāju sarakstā.
Lai izmantotu šo iespēju, vēlētājam vēlēšanu dienā jāatrodas adresē, kas sasniedzama 785.vēlēšanu iecirkņa komisijai. Balsošana vēlētāju atrašanās vietā notiks atkārtotas balsošanas dienā, 22.jūlijā.
Lai pieteiktu balsošanu dzīvesvietā, jāuzraksta iesniegums, kas jānogādā vēlēšanu iecirknī, Ķekavas Kultūras namā, Gaismas ielā 17. CVK norāda, ka nogādāt iesniegumu iecirknī drīkst jebkura vēlētāja uzticības persona. 

Jāatgādina, ka lēmumu rīkot atkārtotu balsošanu Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī CVK pieņēma, jo 3.jūnija pašvaldību vēlēšanās, skaitot balsis, vēlēšanu dienā lietotajā vēlēšanu kastē tika atrastas par sešām derīgām vēlēšanu aploksnēm vairāk nekā bija vēlētāju parakstu vēlētāju sarakstā, un sešas balsis ietekmēja deputātu vietu sadalījumu starp kandidātu sarakstiem un kandidātiem
Jau augustā Latvijā ieradīsies viesskolēni no dažādām pasaules valstīm, lai uzsāktu skolas gaitas kādā no Latvijas skolām un pavadītu šeit nākamo mācību gadu. 

Ģimenēm Latvijā ir iespēja kļūt par viesģimeni kādam no ārvalstu skolēniem, tādā veidā daloties ar savu pieredzi un tradīcijām. 
Vairāku gadu pieredze pasaulē liecina, ka vairums viesģimeņu ar uzņemtajiem viesskolēniem vēl pēc programmas beigām uztur ciešas un draudzīgas attiecības un viesojas cits pie cita. 

Viesskolēni Latvijā ierodas ar bezpeļņas organizācijas „AFS Latvija” starpkultūru programmas starpniecību. 

Par viesģimeni var kļūt ikviena ģimene, tās  galvenais pienākums ir uztvert viesskolēnu nevis kā ārvalstu viesi, bet kā savas ģimenes locekli, nodrošināt skolēnu ar dzīvesvietu un ēšanu, kā arī censties adaptēt skolēnu savās ikdienas gaitās un ģimenes dzīvē.
Vairāk informāciju par viesskolēniem iespējams atrasts mājaslapā – afs.lv, kurā iespējams arī aizpildīt pieteikuma anketu, lai kļūtu par viesģimeni.

Te būs saite uz pieteikšanos.
Treštdien, 19.jūlijā, no plkst.16 līdz 18 ASV Gaisa spēku kaujas brigādes  helikopteri Latvijas gaisa telpā, virzienā no Lielvārdes uz Daugavpili un atpakaļ, veiks zemos lidojumus.
Tie tiks  veikti starptautisko pretgaisa aizsardzības mācību ietvaros.

Par zemo lidojumu norisi Aizsardzības ministrija jau ir informējusi tās pašvaldības, virs kuru teritorijas atrodas zemo lidojumu zonas. Ministrijā uzsver, ka gan zemie lidojumi Latvijas gaisa telpā notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to militāro gaisa kuģu radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumiem.

Zemos lidojumus, kas ir specifiski militāri taktiskie militārās aviācijas gaisa kuģu – lidmašīnu un helikopteru – lidojumi, Latvijas gaisa telpā helikopteri veic ne zemāk par 15 metriem virs pārlidojamās virsmas vai lidojumiem potenciāli bīstamiem objektiem, kas atrodas ne tuvāk par 50 metriem no lidojuma maršruta.
Tāpat šādus lidojumus Latvijas gaisa telpā veic noteiktā gaisa telpas struktūras elementā jeb zemo lidojumu zonā un diennakts gaišajā laikā, tos uzsākot ne agrāk kā plkst.8 un pabeidzot ne vēlāk kā plkst.18 pēc vietējā laika.
Kāds ciems Krievijā, Ņižnijnovgorodas apgabalā, ik gadu ielūdz viesus uz neparastu pasākumu – skaistumkonkursu, kurā piedalās govis.

Vairums cilvēku par tādu notikumu dzird pirmo reizi, bet tas notiek jau vairākus gadus.

Gatavošanās ir laikietilpīgs process, kas prasa ne tikai tērpa izvēli, bet arī speciālu barošanu līdz pat konkursa dienai.  
Govis tiek barotas īpaši, lai konkursa dienā tās izskatītos skaistas, koptas un spīdīgas. 

Taču govis netiek vērtētas tikai pēc izskata, bet arī pēc to piena daudzum aun garšas. 
Kāda sieviete ASV pēdējā brīdī atcēlusi savas kāzas, un uz jau sagatavoto mielastu uzaicinājusi pilsētas bezpajumtniekus.

Kāzu sarīkošana izmaksājusi kopumā 30 tūkstošus dolāru un viss jau bija sagatavots kāzu mielastam, kurā bija paredzētas vietas 170 cilvēkiem.

Tā kā mielastu atcelt vairs nebija iespējams, sieviete kopā ar kāzu rīkotājiem sazinājās ar pilsētas bezpajumtnieku patversmēm, lai uzaicinātu to iemītniekus uz svinībām.
Singapūrā tagad ikvienam par salīdzinoši pieņemamu samaksu ir iespējams pavadīt nakti, sajūtoties kā zinātniskās fantastikas kosmosa kuģa guļamtelpā.

MET A Space Pod koncepcija ar atsevišķiem, ļoti nelieliem numuriņiem dod iespēju nakti pārlaist un sajusties kā ceļojumā pa bezgalīgajiem kosmosa plašumiem par salīdzinoši pieņemamiem 40 dolāriem. 
Klientiem jārēķinās, ka par šo summu nakts būs jāpavada nelielā nodalījumā, kur ietilpst gulta, un pārvietoties var tikai rāpus.


Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju,dodoties sēņot, lasa gailenes un baravikas.

Salīdzinoši daudz sēņojot lasa arī apšu bekas un sviesta bekas, kā arī bērzlapes . Savukārt salīdzinoši retāk iedzīvotāji sēņojot lasa alksnenes un cūcenes .Tikai 4 procenti iedzīvotāju norādījuši, ka sēņojot lasa kādas citas sēnes.

Aptaujā arī noskaidrojies, ka piektā daļa iedzīvotāju nemēdz sēņot.

Ļoti iespējams, ka sēņotāji iecienījuši gailenes, jo šīs sēnes nav tārpainas. Tās satur lielu daudzumu hitināzes,kuru necieš vaboles, tārpi un visu veidu gliemji.Šī viela ir ļoti kaprīza, tā neiztur termisko apstrādi, noārdoties jau pie 50 grādiem. Sālot, vielu noārda sāls. Tātad visveselīgāk lietot gailenes uzturā ir sausa pulvera veidā.
35% cilvēku no īstām lietām dzīvē visvairāk pietrūkst pašu izdzīvotu piedzīvojumu, nevis to vērošanas internetā un TV, noskaidrots  aptaujā “Ko Tu gribi darīt pa īstam?”. 

Rezultāti liecina, ka dzīvē „pa īstam” lietas dara vien trešdaļa cilvēku. Tikmēr 57% – atkarībā no situācijas, bet 8% visu izvēlas darīt ātrāk un ērtāk, neaizdomājoties par īstumu. 
Visbiežāk Latvijas iedzīvotājus darīt lietas pa īstam kavē finansiālais stāvoklis,  laika trūkums,  līdzšinējie ieradumi,  līdzcilvēku attieksme,  ideju trūkums.

Tas, ko cilvēki galvenokārt vēlas savā dzīvē darīt pa īstam, ir izmēģināt jaunas lietas paši,  nevis būt novērotāju lomā. 

Ceturtā daļa grib priecāties par mazajām lietām, kas notiek dzīvē, nevis internetā, 15% – sazināties ar draugiem un paziņām dzīvē, nevis ar tehnoloģiju starpniecību.
10% labprāt ikdienā ēstu īstu ēdienu īstā kompānijā, bet 5% – sportotu īstenībā, nevis datorspēlēs.

Tikpat daudz cilvēku vēlas iepazīties un veidot attiecības klātienē, nevis internetā, kā arī dāvināt īstus ziedus, smaidu un dāvanas, 
Kopumā var teikt, ka cilvēkiem pietrūkst īstu piedzīvojumu, attiecību, sarunu un ēdiena.
 
Lai mudinātu cilvēkus aizdomāties par lietu patiesajām vērtībām un iedvesmotu izvēlēties īstumu steigas vietā, 26. jūlijā notiek   #ParToKasĪsts diena.
Šajā dienā ikviens aicināts mainīt savus ieradumus un darīt lietas pa īstam – klātienē apsveikt draugu svētkos, uzdāvināt ziedus meitenei, apciemot vecvecākus vai izdarīt kādu citu lietu, kas sagādās prieku pašam un apkārtējiem. 
Šonedēļ uz valsts autoceļiem turpinās remontdarbi, un dažviet autovadītājiem jārēķinās pat ar papildu pusotru stundu ceļā, informē valsts AS "Latvijas Valsts ceļi".

Lielākie satiksmes ierobežojumi ir uz Jēkabpils–Rēzeknes (A12) šosejas posmā no Stirnienes līdz Varakļāniem, kur ir vienpadsmit luksoforu posmi, lai tos šķērsotu, jārēķinās ar stundu ceļā.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz galvenajiem autoceļiem:
Valmieras šoseja A3
No Braslas tilta līdz Straupei – trīs luksoforu posmi;

Liepājas šoseja A9
No Saldus līdz Bukupei – trīs luksoforu posmi.

Ventspils šoseja A10
Uz Lielupes tilta – viens luksoforu posms, iespējama palēnināta satiksme;
starp rotācijas apļiem pie Tukuma – četri luksoforu posmi;
no Popes līdz Ventspilij pavisam trīs luksoforu posmi.

Jēkabpils–Rēzekne–Ludza A12
No dzelzceļa pārbrauktuves līdz Ludzai – astoņi luksoforu posmi, šķērsošanas laiks – viena stunda;
no Stirnienes līdz Viļāniem – 11 luksoforu posmi, šķērsošanas laiks – viena stunda.
Krievijas robeža–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža A13
No Daugavpils līdz Medumiem – deviņi luksoforu posmi, šķērsošanas laiks – pusotra stunda.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz reģionālajiem autoceļiem:

Pierīga
Satiksmei slēgts posms no Tīnūžiem līdz Ogrei (P5); apbraukt to var pa vietējās nozīmes ceļu Ogre–Jugla (V968), reģionālo ceļu Tīnūži–Koknese (P80) un Daugavpils šoseju (A6).

Vidzeme
Uz ceļa Kocēni–Limbaži–Tūja (P11) pirms Umurgas Valmieras virzienā – trīs luksoforu posmi;
uz ceļa Valmiera–Cēsis–Drabeši (P20) posmā no Cēsīm līdz Vidzemes šosejai (A2) – seši luksoforu posmi, šķērsošanas laiks – 45 min;
no Augšlīgatnes līdz Nītaurei (P32) – seši luksoforu posmi, šķērsošanas laiks – viena stunda;
Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37), braucot no Madonas, pirms Gulbenes četri luksoforu posmi, šķērsošanas laiks – pusstunda.

Latgale
Rēzekne–Gulbene (P36) posmā no Rēzeknes līdz Audriņiem – seši luksoforu posmi, šķērsošanas laiks – pusstunda.

Zemgale
Vecumnieki–Nereta–Subate (P73) posmā no Krastiem līdz Ērberģei – trīs luksoforu posmi, šķērsošanas laiks ap pusstundu;
Aizkraukle–Jēkabpils (P76) posmā no dzelzceļa stacijas Daugava līdz Salai – pieci luksoforu posmi, šķērsošanas laiks ap pusstundu;
Ķekava–Skaistkalne (P89) posmā no Bārbeles līdz Skaistkalnei trīs luksoforu posmi, šķērsošanas laiks ap pusstundu.
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātie grozījumi  likumā paredz ne vien mācību satura reformas, bet arī skolu tīkla optimizāciju, tā raksta “Neatkarīgā” avīze, sakot, ka ministrija tostarp plāno atteikties no vakarskolām. 

Tās vairs nevarēs piedāvāt tikai vakarskolas programmu, tāpēc tur, kur līdz šim bija tikai šāds piedāvājums, būs jālemj par citu programmu klāstu.
Ja ne, tad šīs skolas būs jāpievieno citai izglītības iestādei vai jādomā, ko darīt ar šādu skolu veidu. IZM ir devusi tiesības arī profesionālajām skolām īstenot vakarskolas programmas. 

Tāpat ir domāts noteikt, cik reižu var uzsākt šā tipa programmu un nepabeigt.
Turpmāk to varēs darīt tikai divas reizes. Iemesls, kāpēc tāds ierobežojums vajadzīgs, ir vairāki precedenti, kad "cilvēks sācis mācības pat astoņas reizes, apmeklējis tās tikai pusmēnesi, piemēram, no 1. līdz 15.septembrim, un tad izglītošanos pārtraucis", paskaidroja IZM.
"Tauriņu vērošanas izaicinājumā" šogad reģistrēti 1492 ziņojumi, kas ir  mazāk nekā pērn, stāsta Latvijas dabas fondā (LDF), bet ņemot vērā tā brīža vējainos un vēsos laika apstākļus, šāds skaits esot labs rādītājs.

Šogad laikā no 19. līdz 25.jūnijam Latvijas Entomoloģijas biedrība aicināja dabas entuziastus piedalīties tauriņu novērošanas izaicinājumā.

Vislielākais novēroto tauriņu sugu skaits reģistrēts 23.jūnijā, kad dalībnieki novēroja kopumā 62 dažādas tauriņu sugas. 
Visvairāk izaicinājuma laikā tika novēroti lielie meža resngalvīši, parastie pļavraibeņi un vīķu zilenīši.

Izaicinājuma rezultātā pie 64 novadiem, kuros novērotas vairāk nekā 50 dažādas tauriņu sugas, pievienojušies Aglonas, Ilūkstes, Mālpils, Naukšēnu, Rundāles, Salas, Saulkrastu un Zilupes novadi, kā arī Liepājas pilsētas teritorija.
Turpmāk ir nodoms Stingrāk kontrolēt  latviešu emigrantu ienākumus un kontu stāvokli.

Ārzemēs dzīvojošie latviešu emigranti no Latvijas bankām saņēmuši brīdinājuma vēstules, ka līdz ar jauno starptautisko vienošanos viņu kontu informāciju nosūtīs attiecīgās emigrācijas valsts nodokļu ieņēmumu dienestam.
To, kādas naudas summas bankās ārzemēs glabā Latvijas fiziskās un juridiskās personas VID uzzinās reizi gadā. 

Kā norāda VID, ne visus Latvijas nerezidentus un latviešu emigrantus ārzemēs pārbaudīs. Informāciju par summām kontos VID no ārzemēm saņems, ja Latvijas valsts piederīgais kādā no bankām ārzemēs, piemēram, Lielbritānijā, kā savu kontakt-telefonu būs norādījuši Latvijas numuru vai iedevuši Latvijas adresi.
Tāpat iemesls būs automātiskie ikmēneša naudas pārskaitījumi uz Latviju .
Latviešu rokdarbniece Vanda Podiņa ieguvusi dalīto pirmo vietu starptautiskajā zeķu adīšanas čempionātā Lietuvā, kur  piedalījās 54 adītāji.
No Latvijas kopumā bija 4 dalībnieces. 

Starptautiskā zeķu adīšanas čempionāta dalībnieka darba uzdevums bija atvest trīs paša darinātas zeķes izstādei un piedalīties adīšanas konkursā uz vietas, divu stundu laikā pēc paša izvēlēta raksta un kompozīcijas no organizatoru sagādātām dzijām uzadot zeķes  (stulma) paraugs.

Starptautiskais zeķu adīšanas čempionāts notika jau astoto reizi. Latvijas pārstāvji tajā piedalījās otro gadu.
Jau šonedēļ laukumā pie t/c “Origo” pulcēsies kori no visas pasaules Nāciju Grand Prix  un 3. Eiropas koru olimpiādē.

Ikvienam apmeklētājam trīs dienu garumā bez maksas būs iespējams dzirdēt dažādu tautu mūziku, piedzīvojot jaunus un vēl nebijušus iespaidus un izbaudot vēl nebijušu mūzikas skanējumu. 
 
Eiropas koru olimpiāde notiek reizi divos gados.
Tās ideja un mērķis ir caur dziesmu veicināt izpratni un mieru starp tautām, vienot cilvēkus no visas pasaules draudzīgā sacensībā.  

Šogad Nāciju Grand Prix   un 3. Eiropas koru olimpiāde notiks  līdz 23. jūlijam, uz nedēļu Rīgu pārvēršot par pasaules kormūzikas galvaspilsētu. Konkursos sacentīsies vairāk nekā 150 kori no visas pasaules 10 dažādās kategorijās skaistākajās Rīgas koncertzālēs un baznīcās, savukārt uz brīvdabas skatuvēm un parkos notiks daudzi draudzības koncerti, ko ikvienam būs iespēja apmeklēt bez maksas.

Pirmais koru olimpiādes draudzības koncerts norisināsies otrdien, 18. jūlijā plkst. 17.00, otrais – piektdien un trešais sestdien arī  plkst. 17.00.
Koncertos uzstāsies gan pašmāju kori, gan arī tuvu un tālu valstu kori. 

Eiropas koru olimpiādes laikā notiks arī nākamā gada Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncerts “Pa zvaigžņu ceļu” un dalībnieku gājiens, kā arī vairākas īpašas koncertprogrammas. Krāšņo muzikālo nedēļu papildinās arī jauns Eirovīzijas formāts – televīzijas konkurss “Eirovīzijas gada koris”, kurā sacentīsies deviņi amatieru kori un kas tiks pārraidīts 11 valstu sabiedriskajās televīzijās.
 

18. jūlijā no plkst. 17.00 līdz 18.30 “Origo Summer Stage” Nāciju Grand Prix   un 3. Eiropas koru olimpiādes pirmais koncerts.
Koncertā klausītājus priecēs Rīgas 84. vidusskolas jauktais koris “Harmonija”, koris “Sienna Gospel” no Polijas, Dienvidāfrikas “Kimberley Girls’” koris un “The Girls’ Choir of the Cathedral of Roskilde” no Dānijas. Latviešu melodijas, eksotiski ritmi un ar eņģeļu balsīm pielīdzināmi solisti ir starp koru olimpiādes dalībnieku pirmās dienas priekšnesumiem.
 
21. jūlijā no plkst. 17.00 klausītājiem būs iespējams baudīt deju grupu “Imago Tijl”, kuru priekšnesumos manāmi pavedieni no klasiskās un laikmetīgās dejas, kamerkori “Compagnia della Gru” no Itālijas, vokālo grupu “Singletone – A Cappella Haifa”, kas lielākoties izpilda oriģinālus skaņdarbus, kā arī Rīgas vokālā džeza grupa “Assembly Singers” ar 26 gadu ilgu pieredzi.
 
22. jūlijā no plkst. 17.00 līdz 18.30 trešais koncerts, kur uzstāsies kori no Kanādas, Izraēlas, Krievijas un Grieķijas. Starp dalībniekiem būs koris “Les Chantamis” no Kanādas, kuru repertuārā ir folkloras, laikmetīgās un klasiskās dziesmas. Ar dziesmām pārsteigs arī Grieķijas sieviešu kamerkoris “Kallitechnimata”, un jauktais Izraēlas koris “Shchafim”, kas izpilda kompozīcijas ne tikai ebreju, bet arī citās valodās kopš 1990. gada.  Kā arī uzstāsies Krievijas Rrjazanas valsts universitātes jauniešu kamerkoris ar savai tautai raksturīgajām melodijām.
 
 
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem ģimenēm par bērniem, kuri jūnijā pabeiguši 9.klasi, no jūlija ģimenes valsts pabalsta izmaksu pārtrauc, tāpēc Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra  to neizmaksā par jūliju un augustu.

Ja  skolēns septembrī sāk mācības 10.klasē, tad pabalsta izmaksas atsākšanai izziņa no mācību iestādes nav nepieciešama. Aģentūra par bērniem, kas mācās vispārējās izglītības iestādē, informāciju septembrī saņems no Izglītības un zinātnes ministrijas un, pamatojoties uz šo informāciju, turpinās izmaksāt ģimenes valsts pabalstu.

VSAA norāda, ka, ja bērns pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas turpina mācīties profesionālās izglītības iestādē un nesaņem stipendiju, tad pabalstu turpina maksāt līdz 19 gadu vecuma sasniegšanas dienai, tomēr šajā gadījumā septembrī vecākiem jāiesniedz izziņa no mācību iestādes VSAA.

Savukārt, ja jaunietis sāk mācības profesionālās izglītības iestādē un saņem stipendiju, tad septembrī VSAA nodaļā jāiesniedz izziņa no skolas, lai saņemtu pabalstu par jūliju un augustu, jo par turpmāko periodu pabalsts netiks izmaksāts.

Pabalsta izmaksu par bērniem, kuri turpinās mācības, VSAA atjaunos no oktobra, izmaksājot arī no 1.jūlija līdz 30.septembrim neizmaksātos pabalstus.

Pabalstu pēc 12.klases absolvēšanas neatkarīgi no jaunieša vecuma aģentūra pārtrauc izmaksāt no 1.jūlija.
Vides risinājumu institūta  zinātnieki aicina iedzīvotājus portālā dabasdati.lv ziņot par ārstniecības baldriāna atradnēm Latvijā.

Zinātnieki šogad uzsākuši pētījumu, kura mērķis ir apzināt un izvērtēt vairāku ārstniecības augu sugu unikālos Latvijas ģenētiskos resursus, salīdzinot tos ar ārzemēs izveidotajām šķirnēm, liecina portālā "dabasdati.lv" pieejamā informācija.

Lai to izdarītu, šogad paredzēts ievākt baldriāna sēklas no savvaļas populācijām visā Latvijas teritorijā un nākošgad izveidot eksperimentālo dārzu, kurā ievāktie paraugi tiks savstarpēji salīdzināti un novērtēti.

Pašlaik ir sākusies ārstniecības baldriāna (valeriana officinalis) ziedēšana un daudzviet mitrās pļavās, krūmājos, upju un ezeru krastos pamanāmi to baltie, gaiši rozā vai violetie ziedu čemuri.

Baldriāns ir līdz 170 centimetrus augsts lakstaugs ar stāvu, rievainu un dobu stublāju, kas augšdaļā nedaudz zaro. Tā sakņu sistēmai ir raksturīga specifiska smarža. Zied no jūnija līdz augustam.
Ņujorkas "Knicks" uzbrucējs Kristaps Porziņģis iekļauts Nacionālas basketbola asociācijas (NBA) komandā, kas 5.augustā Dienvidāfrikas pilsētā Johannesburgā piedalīsies paraugmačā.

Porziņģis par savu dalību spēlē paziņoja aprīļa beigās, piebilstot, ka prombūtne ilgs aptuveni nedēļu, kuras laikā viņš nevarēs atrasties Latvijas izlases treniņnometnē.
Tiesa, Porziņģis solīja, ka visā pārējā laikā pilnu uzmanību veltīs izlasei, kas pirmdien uzsāks gatavošanos Eiropas čempionātam.

Šajā spēlē sacentīsies Āfrikas un Pasaules komandas.

Āfrikas komandā spēlēs basketbolisti no Āfrikas valstīm, vai kuru saknes meklējamas šajā kontinentā.
Tikmēr pasaules komandā spēlēs talanti no pārējiem kontinentiem.

Komandu treneri un tiesneši arī būs no NBA. Spēli apmeklēs NBA komisārs Edams Silvers un NBA spēlētāju savienības izpilddirektore Mišela Robertsa.
NBA ir bijuši vairāk nekā 70 spēlētāji, kuru saknes meklējamas Āfrikā. Pirmā šāda spēle notika 2015.gadā Johannesburgā.
Latvijas simtgades biroja un Dabas aizsardzības pārvaldes aicinājums meklēt un reģistrēt  dižkokus jau pirmajās nedēļās sasniedzis negaidīti daudz dzirdīgu ausu un krietni papildinās Latvijas dižkoku datubāzi, kurā pašlaik reģistrēta  apmēram ceturtā daļa no visiem Latvijas mežu milžiem.

Starp aktīvākajiem dižkoku skaitītājiem ir biologs Arnis Bērziņš, kurš dižkokus uzskaita jau 35 gadus. Šajā laikā vairāk nekā 2000 esošu un topošu dižkoku – biologam visvairāk patīk priedes, jo viņš  kopš divu gadu vecuma dzīvoju pie jūras, starp priedēm.

Vairot un apzināties skaisto sev apkārt – tāds ir arī viens no Latvijas simtgades biroja mērķiem, ierosinot dižkoku skaitīšanas projektu Dabas aizsardzības pārvaldei.

Jāatceras, ka katrai sugai ir savs stumbra resnums, ar ko iekļūt dižkoku vidū. To regulē Ministru kabineta noteikumi, ko simtgades birojs kopā ar mērīšanas pamācību apkopojis viegli uztveramā interneta brošūrā.

Dabas aizsardzības pārvaldes datubāzē pašlaik ir apmēram 8500 dižkoku un potenciālo dižkoku. Puse no tiem – ozoli, arī daudz liepu un priežu, mazāk vīksnu, gobu, bērzu un citu koku.
Dižkoki ir viena no īpaši aizsargājamo teritoriju kategorijām. 
Vajag staigāt pa savu tuvāko apkārtni, skatīties vecos parkus, muižu parkus, vecsaimniecības, arī upju ielejās un krastu krantīs bieži vien aug lieli koki. Un tad vienkārši vajag apmest to mērlenti riņķī 1,3 metru augstumā un apskatīties – sanāk vai nesanāk dižkoka parametri – tā aicina Dabas aizsardzības speciālisti. 

Atrastos un nomērītos dižkokus var reģistrēt Latvijas simtgades biroja izveidotajā lapā dizosanas.lv100.lv, kas šos datus pēcāk nodos pārbaudei Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem.
Darbavietās visā pasaulē neliels humors var biroju padarīt par ievērojami patīkamāku vietu, kur pavadīt astoņas vai vairāk stundas dienā. Bet uz katru patiesi smieklīgo darbinieku vai priekšnieku ir vairāki citi, kuru nesmieklīgie vai nepiedienīgie joki liek kolēģiem saviebties.

Kāds Pētījums atklāj, ka darbinieks vai priekšnieks, kurš veiksmīgi izmanto humoru, tiek uzskatīts gan par pašpārliecinātu, gan kompetentu, kā rezultātā paaugstinās viņa statuss.

Jautrība birojā var cīnīties ar intensīva un nogurdinoša darba negatīvo blakusefektu. 2006. gada pētījumā atklāts, ka tiem veselības aprūpes darbiniekiem, kuriem darbā bija vairāk jautrības, emocionālais nogurums bija manāmi mazāks.

Savukārt Vrijes universitātes pētījumā secināts, ka komandas, kuras vairāk dalās ar jokiem, sniedz arī lielāku savstarpēju atbalstu un konstruktīvus padomus.
Mēness putekļi, kurus bija savācis amerikāņu astronauts Nīls Ārmstrongs, izstādīti apskatei Ņujorkas izsoļu namā .

Šie putekļi, kas tika savākti, cilvēkiem pirmoreiz izkāpjot uz Mēness virsmas, tagad ir novērtēti robežās no diviem līdz četriem miljoniem ASV dolāru.

Ārmstrongs atveda Mēness putekļus un dažus akmeņus uz Zemi necila izskata somā. Soma ar tiem vairākus gadu desmitus ceļoja apkārt un gandrīz tika izmesta atkritumos, līdz pirms diviem gadiem tika pārdota konfiscētu mantu izsolē. 

Šī relikvija ir viens no 180 objektiem, kas saistīti ar lidojumiem kosmosā un 20.jūlijā tiks piedāvāti "Sotheby's" izsolē Ņujorkā, atzīmējot 48.gadskārtu kopš cilvēku pirmās nolaišanās uz Mēness.
Labdarības veikala "Otrā elpa" organizētā projektā biedrība "Bezvests.lv" ieguvusi 3000 eiro, lai iegādātos termokameru, kuru varētu izmantot bezvēsts pazudušu cilvēku meklēšanai.
Uzvaru "Otrās elpas" sociālo projektu ideju konkursā nodrošināja pircēju balsojums.

Termokamera ir ierīce, kura pat no liela attāluma ļauj konstatēt siltumu, kuru rada cilvēka ķermenis, un rezultāts uzreiz redzams kameras ekrānā. 

Termokameru var piestiprināt paraplānam, kuru dažās no savām meklēšanas operācijām, izmanto "Bezvests.lv".
Biedrības praksē jau ir bijuši gadījumi, kad cilvēka meklēšanā ir izmantota termokamera.
Pirms 85 gadiem celtā Viļņas lidosta ceturtdienas vakarā uz vairāk nekā mēnesi tiks slēgta saistībā ar skrejceļa rekonstrukcijas darbiem.

Paredzēts, ka lidosta atkal tiks atvērta satiksmei naktī uz 18.augustu.
Lielākā daļa lidsabiedrību, izņemot Īrijas zemo cenu aviokompāniju "Ryanair", līdz tam pārceļ daļu savu reisu uz Kauņas lidostu.

Saskaņā ar provizoriskām aplēsēm turp tiks pārcelti kopumā aptuveni 3100 reisu un 300 000 pasažieru.

Visu rekonstrukcijas darbu laiku starp Viļņu un Kauņu tiks uzturēta intensīvāka satiksme - vilcieni kursēs vairāk nekā 20 reizes dienā, paredzēts arī viens nakts vilciens, tiks palielināts starppilsētu autobusu reisu skaits, bet Kauņas 29.maršruta autobuss kursēs biežāk.

Latvijas sabiedrības kultūra, ievērojot aizliegumu Ziemassvētku eglītes un bērzu meijas uz Līgo svētkiem cirst jaunaudzēs, uzlabojas, intervijā aģentūrai LETA sacīja Latvijas valsts mežu apsaimniekotāja "Latvijas valsts meži" (LVM) valdes loceklis Edvīns Zakovics.

Viņš sacīja, ka dodot iespēju iedzīvotājiem uz svētkiem personiskām vajadzībām nocirst kokus valsts mežos, kompānija dod ieguldījumu sabiedrībai un tradīcijām.
"Vienīgā mūsu striktā prasība ir, ka eglītes un bērzus nedrīkst cirst jaunaudzēs. Ir pietiekami daudz vietu, kur jaunie kociņi ir sasējušies - grāvmalas, stigu malas un citas vietas, kur katrs kociņus var atrast pēc savas gaumes," sacīja Zakovics, piebilstot, ka sabiedrības kultūra, attiecībā uz šīs prasības ievērošanu, uzlabojas.

Vienlaikus viņš piebilda, ka būtiska problēma joprojām ir mežu piesārņošana ar atkritumiem.
Cilvēki joprojām mēģina atvest un izbērt atkritumus mežā, lai ietaupītu līdzekļus, ko nāktos izdot par atkritumu izvešanu.

Tomēr LVM seko līdzi tam, kas notiek Latvijas valsts mežos, un pietiekami daudzus meža piesārņotājus iedevies "pieķert aiz rokas".
"Mums vairāk nekā 600 darbinieku visu laiku atrodas mežā. Tāpat atkritumos nereti paliek zīmes, pēc kurām šos īpašniekus viegli var atrast. Kā smieklīgu gadījumu varu minēt, ka mums gadījās atrast pat atkritumu īpašnieka veselības apsekošanas lapas, kur skaidri norādīts gan vārds, gan adrese, gan daktera apmeklējuma laiks un konstatētās kaites. Nu pēc tam pašam tie atkritumi bija jāsavāc un bija liels kauns," sacīja Zakovics.

Jau ziņots, ka LVM apsaimniekotajos mežos iedzīvotājiem bez maksas ik gadu personiskām vajadzībām ir atļauts nocirst vienu eglīti Ziemassvētku sagaidīšanai, kā arī nelielu daudzumu bērzu zaru un meiju.

Vakardien  no Antarktīdas atdalījies iespaidīgs ledus gabals, vienu triljonu tonnu smags un lielumā tikai nedaudz iepaliek no Puertoriko salas teritorijas.

Pirmās bažas izteikušie eksperti vakar norādīja, ka aisberga atlūzas, kas drīz sāks atdalīties no tā, radīs briesmas kuģiem.
Taču klimatologi uzsver, ka neizmērojami lielo ledus gabalu kustības neizbēgami cels ūdens līmeni.

Tas nenotiks rīt, tas nenotiks nākamgad. Process prasa laiku, taču dažās vietās tas jau ir sācies. Tas ir neizbēgami, saka Antarktikas pētnieki.
Tagad svarīgi esot reģionu pastāvīgi uzraudzīt, jo šeit termometra stabiņš kāpis krietni straujāk nekā citur Antarktīdā.
Facebook Draugiem Twitter Instagram