Nedēļas garumā visā Latvijā norisināsies kampaņa "Dienas bez rindām", kuras laikā iedzīvotāji tiek mudināti iepazīties ar e-pakalpojumu piedāvājumu un iespējām, atstājot formalitāšu aizpildīšanu uz papīra pagātnē.

Latvijā darbojas vairāk nekā 1700 publiskās bibliotēkas, kur bez maksas var piekļūt valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem, kā arī bibliotekāri neskaidrību gadījumā palīdzēs ar padomu.

Kampaņas "Dienas bez rindām" mērķis ir nedēļas garumā iepazīstināt sabiedrību ar tiem pašvaldību un valsts piedāvātajiem e-pakalpojumiem, kurus cilvēki var izmantot, neizejot no mājas, un ietaupīto laiku lietderīgi pavadīt kopā ar ģimeni.
Līdz 29. septembrim Latvijas dermatologi aicina bez maksas vairākās pilsētās pārbaudītu dzimumzīmītes un aizdomīgus ādas veidojumus.
Pavasarī Latvijā un visā pasaulē notiek Melanomas dienas, taču tik pat svarīgi ir pārbaudīt dzimumzīmes pēc vasaras sezonas beigām, jo vasaras mēnešos āda bija pakļauta pastiprinātai saules ietekmei. 

 Ar bezmaksas konsultāciju sarakstu var iepazīties vietnē www.melanoma.lv, 

Ādas vēzis planētas gaišādaino iedzīvotāju vidū ir pirmajā vietā starp visām ļaundabīgo audzēju formām. Lai gan melanoma ir viens no agresīvākajiem vēža veidiem, savlaicīgi atklājot, to iespējams salīdzinoši viegli izārstēt.

Turklāt ar melanomu bieži slimo gados jauni cilvēki. Melanomas attīstību veicinošs faktors ir ilgstoša un nepārdomāta atrašanās saulē.

Saslimstība ar ādas vēzi Latvijā un daudz kur citur pasaulē pēdējos gados pieaug. Prognozes liecina, ka šāda tendence saglabāsies līdz 2030.gadam. Pēc tam tā mazināsies, jo nāks jauna cilvēku paaudze, kura būs sapratusi, ka pārmērīga sauļošanās var novest līdz ādas vēzim. 
Piektais Siguldas novada atklātais čempionāts ātrajā šahā notiks šī gada 1. un 2. oktobrī Siguldas Valsts ģimnāzijā.
 
Spēcīgu šahistu dalība ir veicinājusi plašu šaha amatieru interesi par turnīru – iepriekšējos četros gados Siguldā ir spēlējuši 10 valstu pārstāvji.

Ir sagaidāms, ka šogad turnīrā piedalīsies vairāk nekā 100 dalībnieki no Latvijas un tuvākajām kaimiņvalstīm. Pērn 4. Siguldas čempionāts pulcēja 117 šahistus no 7 valstīm un bija dalībnieku skaita ziņā lielākais ātrā šaha turnīrs Latvijā. 

Atbilstoši turnīra rezultātiem tiks apbalvoti pirmo 8 vietu ieguvēji, tiks noteikti trīs labākie Siguldas novada šahisti, kā arī tiks piešķirtas speciālbalvas dažādās spēlētāju kategorijās – labākais juniors, seniors, dāma, ārzemnieks un citas.

Čempionāta nolikums paredz, ka sacensībās var piedalīties ikviens šaha spēles cienītājs. Pieteikties turnīram var, līdz šī gada 28. septembrim nosūtot e-pastu galvenajam tiesnesim Albertam Cimiņam alberts.cimins@inbox.lv .

Reģistrēto dalībnieku saraksts ir skatāms šajā interneta vietnē.
Jau vienpadsmito gadu pēc kārtas notiks „Latvijas lielākā ķirbja čempionāts”, kurā čempionāta organizētāji, veikalu tīkls „Maxima Latvija”, aicina pieteikties ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kuram šosezon izdevies savā dārzā izaudzēt ražena izmēra ķirbi. Pieteikties čempionātam iespējams līdz 19. oktobrim.

Šī gada raženākā dārza karaļa – ķirbja – kronēšana notiks 25. oktobrī jau par tradīciju kļuvušajā vietā – Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Čempionātā ikviens varēs vērot klātienē, kā Latvijas spēcīgākie vīri sver un mēra izteiksmīgākos ķirbjus, tādējādi noskaidrojot čempionāta uzvarētājus. Iespējams tiks sagaidīts arī jauns rekords – iepriekšējā gada rekordu, 165,5 kilogramus smago ķirbi izdevās izaudzēt dagdēnietei Innai Kozlovskai.
 
Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem jānomēra sava ķirbja apkārtmērs gan horizontāli, gan vertikāli. Šie dati kopā ar ķirbja atrašanās vietu un savu tālruņa numuru jānorāda pieteikuma anketā. Anketa  aizpildāma šeit.
 
Tāpat konkursam pieteikties iespējams arī zvanot pa bezmaksas tālruni 80002020. 
Detalizētāka informācija par konkursu atrodama „Maxima Latvija” mājaslapas www.maxima.lv sadaļā „Jaunumi”. Par kvalificēšanos finālam katrs dalībnieks tiks informēts personīgi.
Aicinām Smiltenes novada iedzīvotājus, valsts un pašvaldības iestādes, novada uzņēmumus un nevalstiskās organizācijas līdz 17. oktobrim pieteikt apbalvošanai ar pašvaldības apbalvojumu cilvēkus, kas devuši īpašu ieguldījumu novada attīstībā un popularizēšanā. Arī šogad aicinām novada iedzīvotājus un organizācijas izvirzīt apbalvošanai cilvēkus nominācijās „Smiltenes novada Goda cilvēks” un „Gada balva” - Izglītībā; Kultūrā; Sportā; Tautsaimniecībā; Veselības aizsardzībā un sociālajā aprūpē; Sabiedriskajā darbībā; Tūrismā. 
Ierosinājumus par apbalvojumu piešķiršanu aicinām iesniegt līdz šā gada 17.oktobrim Smiltenes novada domē, Klientu apkalpošanas centrā, Dārza ielā 3, tālr. 64707588, 64774844, pa pastu vai elektroniski - uz e-pastu dome@smiltene.lv. Nolikums www.smiltene.lv 

****

Smiltenes novada dome sadarbībā ar biedrību “Tehniskais sporta klubs “Smiltene”” realizēs projektu “Kartingu trases atjaunošana”.
Projekta mērķis ir attīstīt un daudzveidot daudzfunkcionālā sporta un atpūtas kompleksa “Teperis” piedāvāto pakalpojumu klāstu, lai piesaistītu vairāk apmeklētājus, īpaši jauniešus. Atjaunojot kartingu trasi būs iespēja nodrošināt divus jaunus un uzlabotus pakalpojumu veidus – “trases izmantošana kartingu sportam” un “trases izmantošana skrituļslidotājiem un skrituļslēpotājiem”.
Vairāk par projektu skatīt šeit http://www.smiltene.lv/aktualitates/open/6295

*****

Lai atvieglotu iedzīvotājiem pakalpojumu pieejamību pašvaldībā, Smiltenes novada dome ir nolēmusi pirmdienās pagarināt darba laiku līdz plkst. 18.00. Līdz šim pašvaldības darba laiks sakrita ar vairumu iestāžu un organizāciju darba laiku, tādēļ iedzīvotājiem pēc 17.00 nebija iespējams nokārtot formalitātes pašvaldībā. Vēlamies ņemt vērā iedzīvotāju ierosinājumus un dot iespēju mūsu iedzīvotājiem nokārtot formalitātes sev ērtā laikā.
Savukārt piektdienās darba laiks būs līdz plkst. 16.00. Pārējās dienās darba laiks saglabāsies kā ierasts no plkst. 8.00 līdz 17.00, ar pusdienas pārtraukumu no plkst. 12.00-13.00. Vairāk informācijas novada mājas lapā http://www.smiltene.lv/aktualitates/open/6207
17. septembrī no divpadsmitiem dienā līdz pat pusnaktij galvaspilsētas centrā un Brīvības ielā risināsies jau par tradīciju kļuvušais aktīvās atpūtas, veselīga dzīvesveida un sporta festivāls „Rīgas Sporta nakts”.

Ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim „Rīgas Sporta naktī” būs iespēja iepazīties ar jaunumiem, aktualitātēm veselīga dzīvesveida jomā, kā arī iesaistīties dažādos sportiskos izaicinājumos un piedalīties aizraujošās sacensībās, kas garantēs atpūtu, jautras aktivitātes visām gaumēm, interesēm un jebkurai vecuma grupai.

Pasākuma laikā iedzīvotāji varēs vērot sportistu gājienu, kurā piedalīsies vairāki desmiti sporta organizāciju un sporta veidu pārstāvji, kā arī sabiedrībā zināmi atlēti un sporta veterāni. Būs gan 12 stundu garš florbola maratons, gan spēkavīru čempionāta superfināls, “roller disko” ballīte, kā arī kausa izcīņa airēšanā. Sporta naktī darbosies arī “Dzīvo vesels” zona ar dažādu uzņēmumu pakalpojumu prezentācijām un piedāvājumiem.

Iedzīvotāji varēs iesaistīties azartiskās orientēšanās sacensībās, kērlinga spēlēšanā, ruļļu cīņās uz velosipēda,  spēlēt volejbolu, basketbolu, piedalīties velosacensībās un skrituļošanas īsmaratonā pa Kronvalda parka celiņiem. Ikvienam būs iespēja izmēģināt spēkus kāpšanā pa alpīnisma sienu, veikt labirinta trasi, vērot cīņas sporta paraugdemonstrējumus un meistarklases ringā.

Kronvalda parkā galvenais notikums šoreiz būs talantu konkurss „Rādi, ko māki”, kur bērni un jaunieši varēs prezentēt savas prasmes dažādos sporta veidos. Savukārt pie Rīgas Kongresu nama būs izvietota  Latvijas Dzelzceļa drošības zona „Dzirdi Redzi Dzīvo”. Paši mazākie aicināti piedalīties „Mazā stiprinieka olimpiskajos piedzīvojumos”.

„Rīgas Sporta nakts” kulminācija paredzēta plkst. 23.00, kad pirmo reizi Rīgas vēsturē notiks skrituļslidu, skūteru, skrituļdēļu un roller-slēpju nakts brauciens pa pilsētas galveno ielu. Būs slēgta satiksme un nekādu automašīnu. Aizraujošs brauciens pa jauno Brīvības ielas asfaltu. Starts pie tirdzniecības parka „Alfa”, tālāk līdz VEF Kultūras pilij un atpakaļ.

Oficiālā „Rīgas Sporta nakts” atklāšana plkst. 17.00 paredzēta Brīvības pieminekļa pakājē.

„Rīgas Sporta nakts” mājas lapā: www.sportanakts.lv pieejama aktuālā informācija par visām pasākumā paredzētajām norisēm.
Tāpat turpinās pieteikšanās talantu konkursam, augstskolu airēšanas sacensībām un, protams, var arī rezervēt dalībnieka vēlmēm atbilstošu prezentācijas vietu.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina iedzīvotājus iesaistīties ikgadējās sēņu izstādes veidošanā, piedaloties akcijā "Nāc ar savu sēni!".

Ķemeru nacionālā parka dabas izglītības centrā "Meža māja" sestdien, 17.septembrī, norisināsies izzinošs pasākums par sēnēm, uz kuru apmeklētāji ir aicināti ierasties ar vismaz vienu sēni, kas augusi parka teritorijā. Tas būs gan ieguldījums savu personīgo zināšanu pilnveidošanai par sēnēm, gan palīdzība Latvijas Dabas muzeja speciālistiem ikgadējās sēņu izstādes veidošanā.

Vispirms visas atnestās sēnes būs skatāmas "meža mājā", bet nākamajā dienā tās tiks nogādātas Rīgā uz Dabas muzeja telpām, kur notiks ikgadējā sēņu izstāde.
Lai mudinātu cilvēkus ieskatīties patiltēs, zem sliktā stāvoklī esošajiem valsts tiltiem biedrība «Latvijas Ceļu būvētājs» (LCB) ir izlikusi spēles elementus - slēpņošanas jeb «Geocaching» slēpņus, kuros ir iespēja uzzināt vairāk gan par konkrētajiem tiltiem, gan par to apkārtni, informēja LCB izpilddirektors Zigmārs Brunavs.

Valsts budžeta finansējums jau daudzus gadus tiltu sakārtošanai ir nepietiekams, tādēļ LCB aicina sabiedrību iepazīties ar daļu sliktā stāvokli esošo valsts tiltu, pirms tie nav sabrukuši pavisam.

No valsts pārziņā esošajiem gandrīz 1000 tiltiem ceturtā daļa ir sliktā, bet 150 - ļoti sliktā stāvoklī. 

Patlaban «Geocaching» slēpņi ir ievietoti 12 patiltēs Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē, taču divu nedēļu laikā ir plānots šo sarakstu papildināt ar valsts tiltiem arī Latgales reģionā. 

Brunavs informēja, ka, piemēram, slēpņa atradēji zem tilta pāri Braslas upei ne tikai redzēs tilta bēdīgo stāvokli, bet arī uzzinās, ka rajona padome iegādājās tilta konstrukcijas no Cēsīs lokalizētās bijušās PSRS armijas krājumiem. Lai arī tiltu uzstādīja kā pagaidu risinājumu, lai varētu ekspluatēt Eiķēnu karjeru, tas tiek izmantots jau vairāk nekā 20 gadus. Vienīgie uzlabojumi, kas šajos gados veikti, ir tilta krāsošana.

LCB aicina, esot pie konkrētā objekta, pašiem uzņemt tiltu foto, ievietot tos savā «Facebook» vai «Twitter» kontā ar tēmturi «#BedigieTilti»,  un dažos vārdos raksturot tiltu stāvokli.
Tiem, kuri līdz 2016.gada 30.oktobrim savā «Facebook» un «Twitter» kontā publicēs vismaz trīs tiltu foto, būs iespēja laimēt auto navigācijas ierīci.
Šī gada 17.septembrī Valmierā notiks Latvijas čempionāts atlētiskajā vingrošanā 7.posms ”Riteņbraukšana”.
Sacensībās būs jāveic distance 30km garumā.
Sacensības neparedz vietu dalījumu, katrs dalībnieks, kurš būs veicis distanci saņems posma vērtējumā 32 punktus.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās līdz 9.septembrim - to var izdarīt mājas lapā -  www.zas.lv.

Dalība sacensībās bezmaksas. 

Vairāk lasi te, šeit aatradīsi arī nolikumu un pieteikšanās anketu. 
Eiropas Sporta nedēļu 2016. gada 17. septembrī no pulksten 12:00 dienā līdz pusnaktij atklās ar Latvijā vēl nebijušu 12 stundu Florbola maratonu Rīgā pie Brīvības pieminekļa, tā atzīmējot decembra sākumā Latvijā gaidāmo pasaules čempionātu florbolā vīriešiem.

Dalībai Eiropas Sporta nedēļas atklāšanas "Florbola maratonā" komandas tiek aicinātas pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu https://goo.gl/forms/HX1YgSV5FDZmRfut2.
Komandām dalība pasākumā ir bez maksas, tomēr, tā kā spēļu skaits ir ierobežots, katras reģistrētās komandas dalība tiks apstiprināta atsevišķi. 

Starptautiskā Florbola Federācija (IFF) Latvijai pirmoreiz uzticējusi rīkot pasaules čempionātu florbolā vīriešiem, un gada nogalē ikviens varēs klātienē redzēt par čempiona titulu cīnāmies pasaules 16 spēcīgākās florbola izlases, tostarp, - Latvijas izlasi. 17. septembrī Rīgas centrā izmēģināt florbolu un skatīties paraugspēles aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs. 

Sākoties pulksten 12:00 dienā, Florbola maratonā līdz pusnaktij pie Brīvības pieminekļa savā starpā sacentīsies Rīgas un Latvijas reģionu florbolisti, spēlētāju komandām mainoties ik pēc stundas. Apmeklētājiem būs gan iespēja florbola laukumā redzēt Latvijā pazīstamas personības, gan piedalīties dažādos konkursos un aktivitātēs visas dienas garumā.

Eiropas Sporta nedēļas svinīgā  un Latvijas valsts un Rīgas Domes amatpersonu uzrunas Florbola maratona arēnā notiks pulksten 17:00, pie Brīvības pieminekļa noslēdzoties brīvā laika un sporta festivāla "Rīgas Sporta nakts" sportistu gājienam.

Florbola maratonu noslēgs Latvijas čempionāta florbolā vīriešiem sezonas atklāšanas spēle, kurā pašreizējie valsts čempioni – komanda "Lielvārde" -sacentīsies ar vienu no Rīgas reģiona spēcīgākajām komandām – "Ulbroka".

Eiropas Sporta nedēļa Latvijā notiks no 17. līdz 23. septembrim.
Tās laikā  iedzīvotāji aicināti piedalīties vairāk nekā 500 dažādos pasākumos visā Latvijā, neatkarīgi no fiziskās sagatavotības līmeņa.
Vērienīgi sporta pasākumi notiks visos Latvijas Olimpiskajos centros, bet sadarbībā ar Sporta federācijām –  17. septembrī Rīgā, Ķīpsalas peldbaseinā notiks "Nakts peldējums", savukārt Smiltenē – bērnu un jauniešu riteņbraukšanas sacensības "Cerību kauss".
18. septembrī Valmieras Maratona ietvaros notiks #BeActive Bērnu skrējiens.
23. septembrī Sporta nedēļa tiks noslēgta ar Latvijas Olimpiskās komitejas organizēto "Olimpisko dienu 2016". 

Ar visiem Eiropas Sporta nedēļas pasākumiem var iepazīties vietnē: www.beactivelatvia.lv.
Vienlaikus ikvienai organizācijai ir iespēja iekļauties Eiropas Sporta nedēļas pasākumos, pievienojot savu publisko sporta pasākumu.
Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi pievērst Eiropas iedzīvotājus aktīvam dzīvesveidam un skaidrot tā pozitīvo ietekmi uz cilvēka dzīves kvalitāti.
Eiropas Sporta nedēļas pasākumu Nacionālais koordinators Latvijā ir Latvijas Sporta federāciju padome.
Šo sestdien, 10.septembrī, ikviens interesents tiek aicināts piedalīties Pasaules pievilkšanās dienā (World Pull Up Day), kas līdz šim plašāk bija pazīstama kā Vislatvijas Spēka diena.
Pasākuma ideja un aktivitāte – pievilkšanās pie stieņa – paliek nemainīga. 

Pasākuma galvenais mērķis ir mudināt sabiedrību domāt par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, kā arī apzināties labas fiziskās formas nozīmi ikdienas dzīvē. Protams, liels izaicinājums ir uzrādīt labu rezultātu uz citu pasaules valstu fona, ko Latvijai visus iepriekšējos gadus ir lieliski izdevies izdarīt, stāsta Latvijas Ielu vingrotāju sporta biedrības vadītājs Māris Šlēziņš.

Spēka dienas tradīcija aizsākās 2012. gadā, kad VAS “Latvijas dzelzceļš” kopā ar Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrību pirmo reizi rīkoja šo pasākumu. Gadu gaitā šī pasākuma ideja iemantoja lielu atbalstītāju skaitu ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē.

Pērn  Pasaules pievilkšanās dienā kopumā piedalījās 29 000 dalībnieku 71 pasaules valstī. Šogad organizatoru mērķis ir pulcēt vismaz 50 000 dalībnieku 80 valstīs. Pērn Latvijā tika uzstādīts jauns Spēka dienas rekords – piedalījās 9692 fiziski aktīvu cilvēku, kuri kopumā pievilkās pie stieņa 96 030 reižu. 
Lietuvas kompānija «Geobaltic» vēlas saņemt licenci, lai pētītu iespējas Kuldīgas novadā iegūt ogļūdeņražus, kuru pamatā ir nafta, ziņo Ekonomikas ministrija, kura saskaņo licensi  Kuldīgas novada Gudenieku pagastā, «Jāņasētās», «Kalējos», «Samantās» un «Ozolvalkos».

Pēc ministrijas rīcībā esošās informācijas,licences laukums daļēji ietilpst 1963.gadā atklātajā Kuldīgas naftas atradnē, kas patlaban ir vienīgā Latvijā atklātā naftas atradne.

Naftas atradne atrodas apmēram 950-960 metru zem jūras līmeņa. Atradnes platība ir aptuveni 76 hektāri.
Saskaņā ar 1996.gadā veikto aplēsi, Kuldīgas atradnes vidējie ģeoloģiskie naftas krājumi ir 770 000 kubikmetri.
Piecos gados Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētajā pasākumā “Tehniskās apskates nakts” pārbaudīti 6458 automobiļi. Šogad auto bezmaksas diagnostika tika veikta Gulbenē, Talsos, Daugavpilī un Rīgā.
 
Pasākuma kopīgie secinājumi:
·     uz pārbaudēm tiek vesti auto, kuru vecums svārstās no 2 līdz 40 gadiem, bet  vidējais pārbaudīto transportlīdzekļu vecums ir 16 gadi;
·     šādu transportlīdzekļu tehniskais stāvoklis nav spīdošs; apmēram 80% gadījumos auto tiek atklāti būtiski defekti;
·     visbiežāk problēmas tiek konstatētas automobiļu bremžu sistēmā, balstiekārtā, gaismas ierīču darbībā un riepu stāvoklī, kas būtiski apdraud satiksmes drošību; katrā pasākumā atklātas tādas būtiskas problēmas kā pārsprāgušas bremžu šļūtenes vai caurules, bīstama degvielas noplūde u.t.m.l.;
·    auto īpašnieki uzticas CSDD inspektoriem, kā rezultātā auto pārbaude tiek uztverta kā konstruktīva konsultācija.
 

Pasākums “Tehniskās apskates nakts” notiek piekto gadu pēc kārtas. Autovadītāju lielā atsaucība (pieraksts e-pakalpojumos tiek aizpildīts nepilnas dienas laikā) pierāda, ka šis pasākums ir novērtēts un vajadzīgs. “Šogad nodaļās ārpus Rīgas bezmaksas auto diagnostiku varēja veikt pēc iepriekšēja pieraksta,” stāsta CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks Jānis Liepiņš. “Šādi mēs rūpējamies par saviem klientiem, jo viņiem vairs nav ilgi jānīkst rindā pie tehniskās apskates stacijas. Pierakstoties bezmaksas pakalpojumam CSDD e-pakalpojumos (e.csdd.lv), autovadītājs skaidri zina, kurā stundā viņam tiks sniegts pakalpojums. Šādu kārtību plānojam turpināt arī nākamgad, jo klienti varēja prognozēt savu patērēto laiku un saņemt kvalitatīvu pakalpojumu, kas ir viens no CSDD galvenajiem mērķiem, sniedzot ikvienu pakalpojumu.”
 
Latvijas autoparka raksturojums.
Transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa jomā Latvija krietni atpaliek no vadošajām Eiropas valstīm. Latvijas autoparka vidējais vecums ir ap 13 gadiem, tas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā vidēji Eiropā, kur vecums ir 6-8 gadi. Latvijā katra otrā automašīna tehniskajā apskatē ir ar būtiskiem bojājumiem, kas norāda, ka ikdienā par auto tehnisko stāvokli būtu vairāk jārūpējas. Joprojām tehniskajā apskatē tiek atklāti satiksmes drošībai pilnībā nepieņemami fakti, piemēram, ik dienu katrā otrajā tehniskās apskates stacijā kādam automobilim atsaka darboties bremžu sistēma.
 
Latvijas iedzīvotājiem par ārvalstī reģistrēta auto izmantošanu Latvijā turpmāk varētu būt jāmaksā nodeva jau no spēkrata pirmās izmantošanas dienas, intervijā Latvijas Radio  sacīja Satiksmes ministrijas (SM) Autosatiksmes departamenta vadītājs Tālivaldis Vectirāns.

Savs jāvārds šai idejai gan vēl ir jāsniedz valdībai, kam SM iecere būs jāvērtē. Tomēr Finanšu ministrija šo ieceri ir atbalstījusi.

Vectirāns paskaidroja, ka šobrīd nodeva ir jāmaksā, ja ar ārvalstīs reģistrētu auto pa Latviju brauc vairāk nekā 92 dienas.
Taču daļa iedzīvotāju šo iespēju izmanto negodīgi, izmantojot Latvijas autoceļus un infrastruktūru, taču nemaksājot nodevu.

Tas, cik būs jāmaksā par ārvalstī reģistrēta auto izmantošanu, patlaban nav skaidrs.
Taču zināms, ka cena būs atkarīga no dažādiem faktoriem, piemēram, no tā, cik ilgi mašīnu Latvijā izmantos – gadu, pusgadu, mēnesi vai dienu, kā arī no motora tilpuma.

Agrāk ar ārvalstīs reģistrētu Latvijā varēja braukt līdz trim gadiem, taču pēcāk šo laika posmu saīsināja līdz 92 dienām. 
No nākamā gada vasaras mobilo telefonu citā Eiropas Savienības valstī varēs izmantot bez viesabonēšanas maksas, bet tikai ne vairāk kā 90 dienas gadā. Tādu priekšlikumu šonedēļ izteica Eiropas Komisija.

Šāds ierobežojums ir domāts, lai pasargātos pret to, ka cilvēki pastāvīgi izmanto vienas valsts mobilo numuru citā valstī, radot zaudējumus telekomunikācijas operatoriem. Tomēr patērētāju tiesību aizstāvji saka, ka 90 dienas gadā ir pārāk maz.

Pēc datiem -  Latvijā ir vieni no lētākajiem mobilo sakaru tarifiem Eiropā.
Tādēļ var izveidoties situācija, ka kāds varētu iegādāties Latvijas mobilo numuru, bet pastāvīgi izmantot to, piemēram, Beļģijā vai Nīderlandē, kur cenas ir augstākas. Nespējot iekasēt vairāk no šādiem klientiem, operatori var būt spiesti celt cenas visiem abonentiem.

Laika ierobežojums gan neatteiksies uz cilvēkiem, kuri dzīvo pierobežas rajonos un regulāri dodas darīšanās uz citu valsti. Ja cilvēki katru dienu piereģistrējas vietējā mobilo sakaru tīklā, tad arī kaimiņvalstī viņi varēs runāt par vietējiem tarifiem visu gadu.

Par cenām, kas patērētājiem būs jāmaksā virs 90 dienu limita, vēl būs jālemj valstu pārstāvjiem.
Sagaidot Tēva dienu, Labklājības ministrija līdz 11.septembrim aicina tēvus zvanīt pa bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111 un saņemt profesionālas psiholoģiskas konsultācijas un atbalstu jautājumos saistībā ar bērniem.

Iespējams, tēvus var interesēt jautājumi par bērnu attīstības fiziskajiem, garīgajiem un emocionālajiem aspektiem, rīcību gadījumā, ja bērns ir cietis no fiziskas, emocionālas vai seksuālas vardarbības, dažādām bērna emocionālajām problēmām, kā arī bērna pozitīvās disciplinēšanas metodēm un tamlīdzīgi.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālrunis 116111 strādā visu diennakti un ir bez maksas, zvanot no jebkuras telefona līnijas.

Tēva dienu Latvijā oficiāli svin septembra otrajā svētdienā, taču gājiens par godu šai dienai un Tēva dienas festivāls šogad notiks sestdienā, 10.septembrī.


ASV prezidents Baraks Obama atcēlis šodien plānoto tikšanos ar Filipīnu prezidentu Rodrigo Duterti, paziņoja Baltā nama administrācija dažas stundas pēc tam, kad Duterte necenzētiem vārdiem nolamāja Obamu.

"Prezidents Obama šajā pēcpusdienā nerīkos divpusēju tikšanos ar Filipīnu prezidentu Duterti. Tās vietā viņš šajā pēcpusdienā tiksies ar Korejas Republikas prezidenti Paku [Kinhji]," sacīja Nacionālās drošības padomes preses sekretārs Neds Praiss.

Duterte vakardien solīja, ka neļaus Obamam viņu pamācīt par cilvēktiesībām, un nosauca viņu par "maukas dēlu".
Duterte šādi reaģēja uz brīdinājumiem, ka Obama viņu iztaujās par Filipīnās notiekošo karu pret narkotiku noziedzību, kura laikā nedaudz vairāk kā divos mēnešos ir nogalināti vairāk nekā 2400 cilvēku.

"Jums ir jāizrāda cieņa. Nevajag mētāties ar jautājumiem un paziņojumiem. Maukas dēls, es jūs nolādēšu šajā forumā," Duterte sacīja preses konferencē īsi pirms izlidošanas uz Laosu, kur viņš piedalīsies Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas (ASEAN) samitā.
"Mēs vārtīsimies dubļos kā cūkas, ja jūs man to nodarīsiet," viņš piebilda.

Obamas un Dutertes divpusējā tikšanās būtu notikusi Laosas galvaspilsētā Vjenčanā ASEAN samita laikā. Dutertem dalība ASEAN samitā ir pirmā starptautiskā debija, kopš viņš jūnijā stājās prezidenta amatā.

"Skaidrs, ka viņš ir kolorīts puisis," Obama sacīja reportieriem Ķīnas pilsētā Handžovā, kad bija uzzinājis par Dutertes izteikumiem. Obama piebilda, ka viņa palīgi izvērtē, vai būtu "produktīvi" abiem prezidentiem tikties. Duterte gan vēlāk pauda "nožēlu" par Obamam veltītajiem apvainojumiem.
Augusta nogalē Rīgas pašvaldības policija saņēmusi vairāk nekā desmit zvanus no satrauktiem pilsētniekiem, kuri pilsētas robežās satika aļņus. Turpinās arī sūdzības par mežacūkām, kuras parādījās Mangaļsalā, Jaunciemā un Šķirotavā, vēstīja Latvijas Radio .
Mednieki domā, ka mežacūku migrēšanu tuvāk pilsētai veicināja arī Āfrikas cūku mēra izplatība. 

Mednieki uzskata, ka pilnībā atbrīvot pilsētu no mežacūkām nebūs iespējams, taču samazināt to skaitu par 90% var. Rudenī mežacūkas atkal ķers un izvedīs ārpus pilsētas robežām.

Vasarā mežacūkas neķēra, jo tas ir bezjēdzīgi, mežacūku mātītēm bija sivēni, un, ja tos izšķirs, tad meklējot barību, dzīvnieki var pat kļūt bīstami. Līdz gada beigām mednieki plāno izķert 85% - 90% mežacūku Rīgā.  

Bet runājot par aļņiem - mednieki saka, ka par tiem pilsētā nav jābrīnās.
Rudenī viņiem sākas migrācija un bieži vien ceļš ved cauri pilsētas teritorijai, piemēram - tagad tiek manīti Mangaļsalā. Uztraukumam nav pamata.  

Aļņu skaits pilsētā nav zināms, savukārt mežacūku skaits pēc mednieku aplēsēm ir no 60 līdz 70.
Atzīmējot Pasaules Fizioterapijas dienu,  līdz 23.septembrim notiks akcija "Nesēdi, piecelies!".
Akciju rīko klīnika "Mama Rīga" sadarbībā ar Latvijas Fizioterapeitu asociāciju.

Akcija laikā būs pieejamas bezmaksas fizioterapijas meistarklases dažādu organizāciju birojos, fizioterapeitu bezmaksas konsultācijas klīnikā "Mama Rīga", kā arī bezmaksas nodarbības akcijā "Atrodi savu vingrošanas grupu".
"Pop-up" fizioterapijas meistarklases notiks no 5.septembra līdz 9.septembrim.

Kolektīvi aicināti pieteikties bezmaksas meistarklasēm, zvanot pa tālruni 66900400 vai 29494455 vai rakstot e-pastā "info@ivf.lv".

Savukārt no 12.septembra līdz 16.septembrim būs pieejamas individuālas bezmaksas fizioterapeitu konsultācijas klīnikā "Mama Rīga", Vingrotāju ielā 1, Rīgā.

Nedēļā no 19.septembra līdz 23.septembrim notiks akcija "Atrodi savu vingrošanas grupu", kuras laikā cilvēkiem būs iespēja bez maksas iepazīties ar dažādām ārstnieciskās vingrošanas nodarbībām.

Pasaules Fizioterapijas diena tiek atzīmēta 8.septembrī, un tās mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību kustības un fizisko aktivitāšu nozīmei veselības saglabāšanas un uzlabošanas jomās.


Fizioterapeits veic cilvēka funkcionālā stāvokļa izmeklēšanu, novērtēšanu un ārstēšanu, palīdz klientam atgūt zaudēto funkciju vai mazināt tās deficītu, pielietojot:

ārstnieciskās vingrošanas metodes
slinga terapiju
ārstniecisko masāžu
medicīnisko teipošanu

Fizioterapijas mērķis ir  atjaunot, saglabāt un uzlabot cilvēka kustības un stāju, palielināt fizisko izturību, mazināt sāpes un atvieglot hronisku slimību gaitu. Fizioterapeits palīdz cilvēkiem, kuriem pēc slimībām, traumām, ievainojumiem, apdegumiem vai cita veida bojājumiem ir izveidojies muskuļu funkciju traucējums, nervaudu un saistaudu izmaiņas.
 
Fizioterapija ieteicama:

Muguras un locītavu sāpju ārstēšanai
Stājas un gaitas traucējumu ārstēšanai
Sirds - asinsvadu un nervu sistēmas saslimšanu ārstēšanai
Kustību atjaunošanai pēc traumām.
Nākamnedēļ tiks atklāts par 2,6 miljoniem eiro atjaunotais Raiņa un Aspazijas muzejs - abu dzejnieku māja Rīgā, Baznīcas ielā 30, informēja Memoriālo muzeju apvienības pārstāve Sandra Zobena.

Dzīvokļa iekārtojumā izmantoti autentiski dzejnieku kolekcijas priekšmeti. Viena no atjaunotā muzeja dominantēm ir abu dzejnieku personīgā bibliotēka, kas būs aplūkojama ikvienam interesentam un pieejama pētniecībai. Plauktos ir 6067 grāmatas 14 valodās.

Raiņa un Aspazijas māja ir unikāls 19.gadsimta vēsturiskās apbūves piemineklis Rīgas centrā. Gan divstāvu nams ielas malā, gan sētas māja un nelielais iekšpagalms veido savdabīgu kultūrvēsturisku ansambli. Šai namā abi dzejnieki dzīvoja no 1926.gada 15.septembra, Rainis - līdz savai nāvei 1929.gada 12.septembrī, Aspazija - līdz 1933.gada pavasarim.

1926.gada 15.martā sastādītajā testamentā dzejnieki izteikuši vēlmi, lai šī māja paliktu Rīgas pilsētai, kur tai jāierīko viņu vārdā nosaukts muzejs. "Rīgai paliek mūsu bibliotēka un rokraksti, un tie darāmi pieejami visiem," norādīts testamentā.

Muzeja atklāšana paredzēta 10.septembrī.Austrālijas zinātnieki Grenlandē ir atraduši fosilijas, kas liecina, ka dzīvība uz Zemes ir bijusi jau vismaz pirms 3,7 miljardiem gadu.

Fosiliju struktūras – stromalīti – ir atrastas klintīs Grenlandē, un tiek lēsts, ka tās varētu būt par 220 miljoniem gadu vecākas nekā iepriekš atrastās fosilijas.

Nesen atrastās fosilijas liecina, ka dzīvība uz Zemes parādījusies salīdzinoši drīz pēc tam, kad Zeme izveidojās – pirms 4,5 miljardiem gadu, norādīja pētnieks Alens Nutmans.

Nutmans arī bilda, ka jaunais atklājums varētu palīdzēt izdarīt kādus secinājumus par iespējamo dzīvību uz Marsa. Tiek uzskatīts, ka uz Sarkanās planētas ir vislabākie nosacījumi dzīvības esamībai.

Līdz šim par vissenākajām dzīvības formām uz Zemes liecināja 2006.gadā Kanādā un Austrālijā atrastās fosilijas.


Īpaši svarīgs 1. septembris būs tiem bērniem, kuri uz skolu dosies pirmo reizi. Speciālisti mudina vecākus laikus sagatavot savu bērnu jaunajai dzīvei un pienākumiem, lai atvasei 12 skolas gadi neizvērstos par murgu.

Ārsti stāsta, lai skolas laikā bērni mazāk slimotu, ir jārūdās jau vasaras laikā – veselīgi jāēd, jāsporto, jāpeldas.

Liela nozīme bērnu veselībai ir arī psiholoģiskajam stāvoklim. Bērnu ārste psihoterapeite Gunta Andžāne stāsta, ka vissatraucošākais 1. septembris ir tiem, kuri skolas gaitas uzsāk pirmo reizi. Vecākiem vajadzētu parūpēties, lai mācību gada sākums arī bērna turpmākajā dzīvē vienmēr būtu svētki – svarīgs notikums.

Ārste aicina vecākus pirmajā skolas dienā iejusties bērna ādā, proti, izprast, kādi vārdi un iedrošinājumi palīdz un kas tieši pretēji – kaitē. Šobrīd ir pats pēdējais brīdis, lai mazos censoņus jau laikus pieradinātu pie jaunā dienas režīma – agri celties un laicīgi iet gulēt.

Svarīgi katru rītu paēst kārtīgas brokastis, jo tās dos enerģiju visai dienai. 

Kad mācību gads ir jau sācies, novārtā nedrīkst atstāt bērna personīgās finanses, kas parasti izpaužas kabatas naudas veidā. Un jāpatur prātā, ka vislabāk apieties ar savām finansēm bērns iemācās, pats pieļaujot kļūdas. To vajag ļaut darīt, bet nedrīkst nosodīt – neveiksmes, nelietderīgos tēriņus vajag kopīgi pārrunāt un izskaidrot, kā bija jārīkojas pareizāk, lai kabatas nauda pietiek visām dienām, nevis tikai pirmajai.


Lai izzinātu, kas garšas ziņā kopīgs valstīm ap Baltijas jūru, gardēži aicināti piedalīties “Baltijas Kulinārijas Ceļā”, dodoties apkārt Baltijas jūrai, cauri Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Vācijas, Krievijas, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Somijas virtuvēm, krodziņiem un restorāniem, lai baudītu kopīgo un atšķirīgo.

Ar katras valsts nacionālo virtuvi var iepazīties mājas lapā balticseaculinary.com, kurā var uzzināt par tradicionālajiem ēdieniem un receptēm, kā arī noskaidrot noderīgu informāciju par kulinārajiem maršrutiem.

“Baltijas Kulinārais Ceļš” ved uz vietām, kur:

- ēdienkarte balstīta pamatā uz tradicionāliem ēdieniem un dzērieniem, katras valsts virtuves un ēdiena kultūras tradīcijām;
- ēdienu gatavošanā izmanto pārsvarā vietējos produktus;
- ēdieni ir svaigi un gatavoti turpat uz vietas.

Latviju “Baltijas Kulinārajā Ceļā” pārstāv Latvijas lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”. 


Šosestdien, 27. augustā, ikviena komanda aicināta piedalīties tradicionālajos Smiltenes novada Sporta svētkos. Šogad pasākuma norises vieta būs atpūtas bāzē “Silmači”, kas atrodas Lizdoles ezera krastā, Launkalnes pagastā.

Sacensību dalībniekus šogad gaida pārbaudījumi akadēmiskajā airēšanā, augstlēkšanā, basketbolā, tūrisma takā, vasaras biatlonā un citās disciplīnās. Pieteikšanās līdz 25. augustam.

***
4. septembrī Smiltenes pilsētas Kultūras centrā norisināsies bērnu apģērbu, apavu, rotaļlietu u.c. mantu tirdziņš “Andelīte- Sandelīte”. 

Vecākiem tā ir lieliska iespēja pārdod vai samainīties ar bērnu apģērbiem, apaviem, rotaļlietām, skolas piederumiem un citām mantām, kas pašiem vairs nav nepieciešami, bet varētu noderēt kādam citam. 

Tirdziņa dalībnieki var tirgot dažādas bērnu mantas, kas pašiem vairs nav nepieciešamas, kā arī pašu ražoto produkciju. Pieteikšanās līdz 29.augustam, rakstot uz e-pastu kulturascentrs@smiltene.lv.

***

Pēc neliela pārtraukuma 15. oktobrī norisināsies vokālistu konkurss “Smiltenes balsis”. Pieteikšanās dalībai konkursā ir sākusies.

Katram konkursantam ir jāsagatavo dziesma latviešu valodā atbilstoši savam vecumam un vokālajām spējām. Dalību konkursā iespējams pieteikt līdz 23.septembrim.


Pēc skandāla Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs slavenais peldēšanas piederumu ražotājs "Speedo" ir pārtraucis sponsorēšanas līgumu ar slaveno amerikāņu peldētāju Raienu Lohti.

"Vairāk nekā dekādes garumā esam kopā ar Raienu izbaudījuši uz panākumiem balstītas attiecības. Lai gan viņš "Speedo" komandai ir bijis ļoti svarīgs sabiedrotais, mēs nevaram piedot uzvedību, kas ir pretrunā ar šīs kompānijas uzskatiem," paziņojumā norādījis uzņēmums.

"Speedo" Lohti atbalstīja jau kopš 2006.gada.

ASV peldētāji Lohte, Džeks Kongers, Gunnars Bencs un Džimijs Faigens olimpisko spēļu laikā, atgriežoties no kādas privātas ballītes, iekūlās nepatikšanās. Viņi apgalvoja, ka, ar taksi atgriežoties olimpiskajā ciematā, mašīnu apstādinājis kāds vīrietis, kuram pie krūtīm bijusi policijas nozīme. Vīrietis Lohtem pielicis pie deniņiem ieroci un peldētājus aplaupījis. Vēlāk Lohte gan skaidroja, ka laupīšana notikusi degvielas uzpildes stacijā.

Brazīlijas policija sāka izmeklēšanu, un tajā noskaidrojās, ka peldētāji ir nekaunīgi melojuši, jo nekāda laupīšana nebija notikusi. Policija paziņoja, ka amerikāņi izdemolējuši benzīntanka tualeti un uzvedušies izaicinoši, piemēram, urinējuši pie uzpildes stacijas logiem. Pēc tam viņiem izcēlies konflikts ar benzīntanka darbiniekiem, kuri pauduši neapmierinātību par viesu uzvedību. Darbinieki izsaukuši policiju, taču līdz tās atbraukšanai abas puses jau bija vienojušās un amerikāņi bija samaksājuši kompensāciju par izdemolēto tualeti.
Par notikušo Lohte jau vairākkārt publiski atvainojies.

Lohte Riodežaneiro kļuva par olimpisko čempionu 4x200 metru brīvā stila stafetē, kurā viņš uzvarēja jau ceturto reizi pēc kārtas, bet karjeras laikā viņš ir ticis pie 12 olimpiskajām godalgām, tostarp sešām zelta.
Tikmēr pārējie trīs šajā lietā iesaistītie peldētāji bija stafešu komandu rezervisti un finālpeldējumos nestartēja, taču, tā kā piedalījās priekšsacīkstēs, tad arī tika pie savām zelta medaļām.


ASV viceprezidenta vizītes laikā, ņemot vērā Nacionālo bruņoto spēku Militārās policijas norādījumus, tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot operatīvo transportu un transportlīdzekļus ar speciālām caurlaidēm), kā arī tiks veiktas izmaiņas 22. autobusa un atsevišķu minibusu maršrutā.

22. maršruta autobusi 23. augustā no plkst. 7:00 līdz plkst. 9:00 un 24. augustā no plkst. 6:30 līdz plkst. 9:00 kursēs virzienā no centra pa maršrutu līdz K.Ulmaņa gatvei, tālāk pa Lidostas viaduktu apgriešanās pretējā braukšanas virzienā, K.Ulmaņa gatvi, Plieņciema ielu, ceļš uz Lidostu, Ziemeļu ielu, Muzeja ielu, Torņu ielu. Virzienā no Lidostas „Rīga” kursēs no Torņu ielas pa Torņu ielu, Pilotu ielu, Ziemeļu ielu, ceļš uz Lidostu, Plieņciema ielu, K.Ulmaņa gatvi un tālāk pa maršrutu.

222. un 241.  maršruta minibusu 23. augustā no plkst. 7:00 līdz plkst. 9:00 un 24. augustā no plkst. 6:30 līdz plkst. 9:00 kursēs virzienā no centra pa maršrutu līdz K.Ulmaņa gatvei, tālāk pa Lidostas viaduktu, apgriezīsies pretējā braukšanas virzienā, turpinās braukt pa K.Ulmaņa gatvi, Plieņciema ielu, ceļu uz Lidostu, Ziemeļu ielu, Muzeja ielu, Torņu ielu. Virzienā no Lidostas „Rīga” minibusi kursēs no Torņu ielas pa Torņu ielu, Pilotu iela, Ziemeļu ielu, ceļu uz Lidostu, Plieņciema ielu, K.Ulmaņa gatvi un tālāk pa maršrutu.

236. maršruta minibusu satiksme no 23. augusta plkst. 6:00 līdz 24. augusta plkst. 9:00 tiks organizēta pa maršrutu līdz Elizabetes ielai, tālāk pa Elizabetes ielu, Tērbatas ielu, Dzirnavu ielu, Baznīcas ielu un tālāk pa maršrutu.

Satiksme tiks slēgta šādos ielu posmos: 

  • no 23. augusta plkst. 6.00 līdz 24. augustam plkst. 9.00 Baznīcas ielas posmā no Elizabetes ielas līdz Dzirnavu ielai (izņemot iedzīvotājus, kas dzīvo slēgtajā ielas posmā);[/*][*]23. augustā no plkst. 9.30 līdz 15.30 Pils laukuma un Muitas ielas krustojumā, Pils laukuma un Torņa ielas krustojumā (pie Latvijas Bankas) un Pils laukuma un Citadeles ielas krustojumā;[/*][*]23. augustā no plkst. 16.30 līdz 18.30 Valguma ielas posmā no Akmeņu ielas līdz Uzvaras bulvārim;[/*][*]no 23. augusta plkst.5.00 līdz 24. augustam plkst. 9.00 Elizabetes ielas kreisās puses braukšanas joslas 70 metru garā posmā un virzienā no Baznīcas ielas uz Brīvības ielu.[/*]
Nepieciešamības gadījumā tiks ierobežota vai īslaicīgi slēgta transportlīdzekļu satiksme un gājēju kustība viesu delegācijas pārvietošanās maršrutos un pie apmeklētajiem objektiem.

Nepieciešamības gadījumā tiks ierobežota vai īslaicīgi slēgta gājēju kustība:

  • 23. augustā no plkst. 10.00 līdz 15.30 Pils laukumā;[/*][*]23. augustā no plkst. 14.00 līdz 15.45 laukumā pie Brīvības pieminekļa.[/*]
Sabiedriskā transporta satiksme pie ārvalstu delegācijas pārstāvju apmeklētajiem objektiem tiks regulēta atbilstoši nepieciešamībai.

Tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana (izņemot operatīvo transportu un transportlīdzekļus ar speciālām caurlaidēm), kā arī nepieciešamības gadījumā atstātie transportlīdzekļi tiks pārvietoti uz tuvāko stāvēšanai atļauto vietu:
  • no 22. augusta plkst. 20.00 līdz 24. augustam plkst. 9.00 Elizabetes ielā (kreisajā pusē) posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Brīvības ielai;[/*][*]no 22. augusta plkst. 20.00 līdz 24. augustam plkst. 9.00 Baznīcas ielā (abās pusēs) posmā no Elizabetes ielas līdz Dzirnavu ielai;[/*][*]no 22. augusta plkst. 20.00 līdz 23. augustam plkst. 19.00 Elizabetes ielā (labajā pusē) posmā no Kalpaka bulvāra līdz Antonijas ielai;[/*][*]no 22. augusta plkst. 20.00 līdz 23. augustam plkst. 18.00 Noliktavas ielā (labajā pusē) posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Muitas ielai;[/*][*]no 22. augusta plkst. 20.00 līdz 23. augustam plkst. 16.00 Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra abās pusēs, posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Kaļķu ielai un Aspazijas bulvāra abās pusēs, posmā no Kaļķu ielas līdz Teātra ielai;[/*][*]no 22. augusta plkst. 20.00 līdz 23. augustam plkst. 15.30 11.novembra krastmalas labajā pusē, posmā no Poļu gātes līdz Muitas ielai;[/*][*]no 22. augusta plkst. 20.00 līdz 23. augustam plkst. 16.00 Pils laukumā un Pils ielas posmā no Poļu gātes līdz Pils laukumam;[/*][*]no 22. augusta plkst. 20.00 līdz 23. augustam plkst. 16.00 Mazās pils ielas posmā no Daugavas gātes līdz Pils laukumam;[/*][*]no 22. augusta plkst. 20.00 līdz 23. augustam plkst. 18.30 Valguma ielas labajā pusē, posmā no Uzvaras bulvāra līdz Akmeņu ielai.[/*]
Augusta beigās sāks pilnvērtīgi darboties pirmie otrajā kārtā iegādātie stacionārie fotoradari, informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).
Ar stacionāro fotoradaru iegādi nodarbojas tiešī šī iestāde.
 
Konkursa uzvarētājam saskaņā ar iepirkuma  -  četru gadu laikā jāpiegādā 84 stacionārie radari. Šogad plānots uzstādīt 24 stacionāros fotoradarus.

Šobrīd šajā kārtā iegādātās mērierīces tiekot testētas, taču šoferu pārkāpumus sāks konstatēt no augusta beigām, norādīja CSDD.

CSDD mājaslapā ikvienam ir apskatāmas fotoradaru atrašanās vietas.
Ja pirmajā kārtā iegādātās stacionārās mērierīces uzstādītas Rīgas reģionā, tad šajā kārtā plānots radarus izvietot ārpus galvaspilsētas reģiona, piemēram, Salacgrīvas, Līgatnes, Ventspils novadā, Jelgavā un citviet.
Mongolija drīzumā kļūs par pirmo valsti pasaulē, kuras pasts sāks izmantot jauno adrešu sistēmu. Tā sastāv no trīs vārdiem, kurus savā starpā atdala punkts. Šo ideju ir izstrādājis un patentējis jaunais Lielbritānijas uzņēmums "What3Words". Tas ir sadalījis pasauli deviņu kvadrātmetru zonās un katrai no tām ir piešķīris trīs burtu apzīmējumu – par to ziņo Latvijas Radio.
 
Mongolija ir viena no visretāk apdzīvotajām pasaules valstīm. Uz pusotra miljona kvadrātkilometru lielas teritorijas dzīvo vien trīs miljoni cilvēku.
Turklāt daudzi no viņiem ir nomadi, kuri regulāri maina savu atrašanās vietu. Un pat Mongolijas galvaspilsētā Ulanbatorā ne visām jurtām ir adreses. Tas būtiski apgrūtina vēstuļu un sūtījumu nogādāšanu. Ja cilvēkam nav precīzas adreses, tad pēc sūtījuma ir jāiet uz pasta nodaļu. 

Tādēļ Mongolijas pasts ir nolēmis sākt izmantot jauno sistēmu.
Turpmāk uz aploksnes varēs norādīt vien trīs vārdus, kuras atdala ar punktu, un pēc tiem pastnieks ar datorprogrammas palīdzību varēs saprast par kuru deviņu kvadrātmetru zonu ir runa.

Nepietiekams adrešu skaits ir ne tikai Mongolijas problēma. Aptuveni 75% pasaules iedzīvotāju jeb četriem miljardiem cilvēku nav precīzas pasta adreses. Tas apgrūtina ne tikai sūtījumu piegādi, bet arī bankas pakalpojumu un ātrās medicīniskās palīdzības saņemšanu.

Piemēram, Brazīlijā graustu rajonos  dzīvo 11,5 miljoni iedzīvotāju. Un, ņemot vērā, ka bieži vien tā ir nelegāla apbūve, daudziem no šiem cilvēkiem nav adreses.

Tomēr arī daudziem graustu iemītniekiem tagad ir gan viedtālruņi, gan datori un viņi iepērkas internetā. Tādēļ trīs vārdu kombinācija, ko datorsistēma pārvērš precīzās GPS koordinātēs, ļauj viegli atrast īstās durvis.
Kopumā pasaule ar šīs sistēmas palīdzību ir sadalīta 57 triljonos kvadrātu, katrs no kuriem ir 3x3 metrus liels.
20.augustā Ropažu novada Zaķumuižas stadionā notika Ropažu novada 15.sporta spēles, kurās vienlaikus tika rīkots otrais Latvijas čempionāts atlētiskajā vingrošanā 6.posms -vieglatlētika.

Sacensībās piedalījās 248 dalībnieki.
Ropažu novada sporta spēlēs, sporta kluba ZAS apvienotā komanda, kurā ietilpst Valmiera, Kocēnu, Limbažu un Pārgaujas  novadi, izcīnīja 3. vietu komandu kopvērtējumā. Vairāki Ziemeļvidzemes atlētu savienība (ZAS) sporta kluba dalībnieki visās vecuma un dzimuma grupās saņēma godalgotās vietas pa atsevišķām disciplīnām un  komandu vērtējumā.
Savukārt atlētiskās vingrošanas čempionāta programmā ietilpa četras disciplīnas-60 metru skrējiens, tāllēkšana, riepas mešana un 1000 metru kross. Konkurence bija liela un šoreiz rezultāti pierādīja, ka treniņi ir bijuši mērķtiecīgi un ieguldītais regulārais darbs ir nesis daudzas uzvaras.
ZAS sporta kluba nostāja balstīta uz treniņa principu, kas paredz attīstīt vairākas fiziskās īpašības. Nav jāceļ lieli svari, lai attīstītu spēku un veidotu harmonisku un proporcionālu ķermeni. Atlētam jāspēj noskriet, aizlekt, aizmest, pievilkties, tai skaitā pacelt svaru. Sacensību rīkošana nav pašmērķis, bet, gan līdzeklis, lai noskaidrotu atgriezenisko saiti. Sasniegtais rezultāts sniedz atskaiti par paveikto, redzama izaugsme un pats galvenais tiek turpināts iesāktais treniņu process. Sacensības pierādīja, ka  vieglatlētikas disciplīnas spēj aizraut daudzus dalībniekus, kuri iespējams bija piemirsuši skolas laikā gūtās iemaņas un šoreiz varēja sevi pārbaudīt un pārliecināties par savām spējām.  

Pusaudžu vecuma grupā
1.vieta-Naurim Šalgūnam- sporta klubs ZAS Kocēnu novads
2.vieta-Niklasam Kalniņam-sporta klubs ZAS Valmiera
3.vieta-Markusam Razgailim –VISA 9 Ropažu novads

Jauniešu vecuma grupā
1.vieta-Haraldam Rūsim-sporta klubs ZAS Valmiera
2.vieta-Marekam Opsam-sporta klubs ZAS Limbažu novads
3.vieta-Uģim Liepiņam- sporta klubs ZAS Limbažu novads

Junioru vecuma grupā
1.vieta-Ērikam Lobuzovam-sporta klubs ZAS Pārgaujas novads
2.vieta-Imantam Baugam- sporta klubs ZAS Valmiera
3.vieta-Egīlam Lobuzovam- sporta klubs ZAS Pārgaujas novads

Juniorēm vecuma grupā
1.vieta-Gitai Hofmanei- sporta klubs ZAS Pārgaujas novads
2.vieta-Baibai Kučikai-RASAS, Ropažu novads
3.vieta-Ievai Lapiņai- RASAS, Ropažu novads

Vīriešu vecuma grupā
1.vieta-Ērikam Jansonam-VISA9,Ropažu novads
2.vieta-Arnim Brenčevam-ZAS sporta klubs Valmiera
3.vieta-Jurim Liniņam-ZAS sporta klubs Limbažu novads

Senioru 1. vecuma grupā
1.vieta-Jānim Vidžum- VISA9,Ropažu novads
2.vieta-Igoram Savickaitim- VISA9,Ropažu novads

Senioru 2. vecuma grupā
1.vieta-Ivaram Oraševskim-ZAS Pārgaujas novads
2.vieta- Valdim Mednim-sporta klubs ZAS Pārgaujas novads
3.vieta-Normundam Pulkstenim- VISA9,Ropažu novads

Sieviešu senioru vecuma grupā
1.vieta-Daigai Jermakai-ANNELE, Ropažu novads
2.vieta-Margitai Zariņai-ZAS sporta klubs Pārgaujas novads
3.vieta-Agnesei Beinārei-RASAS Ropažu novads

Absolūtajā vērtējumā sieviešu kategorijā 
1.vieta-Ērikam Lobuzovam- ZAS sporta klubs Pārgaujas novads
2.vieta-Arnim Brenčevam- ZAS sporta klubs Valmiera
3.vieta-Ērikam Jansonam- VISA9,Ropažu novads

Absolūtajā vērtējumā vīriešu kategorijā 
1.vieta-Gitai Hofmanei- ZAS sporta klubs Pārgaujas novads
2.vieta-Daigai Jermakai-ANNELE,Ropažu novads
3.vieta-Baibai Kučikai- RASAS, Ropažu novads

Paldies sacensību sekretāram Andrim Šalgūnam, sacensību tiesnešiem Evitai Meirānei, Ivaram Ziedam-Ziediņam, Kārlim Emīlam Ziediņam,  Ropažu novada pašvaldībai ,Latvijas Tautas Sporta asociācijai par atbalstu sacensību rīkošanā.
Sacensību galvenais tiesnesis: Haralds Bruņinieks
Facebook Draugiem Twitter Instagram