27.martā, plkst.18 pie Saeimas notiks tautas sapulce par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim Latvijā.

Lai gan portālā "Manabalss.lv" 13 000 Latvijas iedzīvotāju parakstījuši šo iniciatīvu, politiķi un ierēdņi pašvaldībās un valsts institūcijās to nav ņēmuši vērā un vēl arvien nav atrisinājuši īpašumu konfiscējošo nekustamā īpašuma nodokļa taisnīgu regulējumu, uzsvēra iniciatīvas pārstāvji.

Iniciatīvas pārstāvji uzsvēra, ka arvien pieaugošais nekustamā īpašuma nodokļa slogs kļūst finansiāli nepanesams visiem Latvijas iedzīvotājiem, sevišķi tiem, kuru mājoklis atrodas Rīgā, Pierīgā vai Jūrmalā. 
Lai cik piesardzīgi cilvēks lietotu sociālos tīklus, tie tik un tā atstāj «pēdas», kuras, prasmīgi meklējot un analizējot, var izmantot reklāmas novirzīšanas nolūkos, raksta laikraksts Dienas Bizness.

Sociālajos tīklos iegūtie dati ļauj vairāk izprast mērķauditorijas vērtības un pielāgot šos datus komunikācijas stratēģijā, lai uzņēmums sasniegtu savus biznesa mērķus. 

Piemēram, Facebook analītikas rīkā var redzēt ne tikai to, kāds ir sekotāju vecums, dzimums, dzīvesvieta, dzimtā valoda, attiecību statuss, bet, izmantojot reklāmas rīku, konkrētas mērķauditorijas intereses – vai tas ir bizness, sports, ēdiens, mūzika, māksla, tehnoloģijas u.c. Varam redzēt arī tendences, kad tieši sekotāji visvairāk ir tiešsaistē.

Šādus datus aizvien vairāk izmanto uzņēmumi – kas vēlas iegūt precīzu portretu – kas ir viņu klienti un kas tiem interesē, tādēļ aizvien vairāk iestādes un uzņēmumi sākusī analizēt savu sociālo tīklu lietotāju profilus, lai saprastu – ko vēl klientiem piedāvāt.

Ja Latvijā šos pienākumus nereti veic sabiedrisko attiecību vai IT jomas  speciālists, vai arī vienkārši kāds cilvēks uzņēmumā uzņēmies šos pienākumus paralēli saviem darbiem, tad ārvalstīs aizvien vairāk tiek radītas štata vietas, kur speciālists pievērsies tieši sociālo tīklu analīzei un tas ir viņa vienīgais darba pienākums. 
Šodien 12 un 29 minūtēs sācies astronomiskais pavasaris, dienas jau ir kļuvušas garākas par naktīm. 
Jāpiebilst, ka kalendārais pavasaris ir posms no no 1. marta līdz 31. maijam ieskaitot.

Daudz agrāk kā kalendārais un astronomiskais pavasaris, sākas - meteoroloģiskais pavasaris, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra ir stabili vienāda vai augstāka par 0 grādiem.
Meteroloģiskais pavasaris visagrāk parasti iestājas Kurzemes pusē, taču tas nenozīmē, ka vairs nav gaidāms sals. 

19. martā bija  Jāzepa diena. Un laika vērotāji stāsta, ka tāda Jāzepa diena kā bija šogad, 19.martā - paredz labu vasaru.

Tajā pašā laikā  arī šodien -  astronomiskā pavasara pirmajā dienā, jāvēro laiks. Ja naktī salst, tad vēl 40 naktīs, līdz Jāņiem, iespējama nakts salna.

Atgādināsim, ka šīs nedēļas nogalē arī būs jāpagriež pulkstenis vienu stundu uz priekšu, un pāriesim uz vasaras laiku – tas nozīmē, ka kādu brīdi būs vēl gaišāki rīti un mazliet ātrāk būs krēsla vakaros.

Putnu vērošanas torņi un vietas (autors: Juris Smaļinskis)

Karti var atrast šajā lapā.
Ģimenēm visā Latvijā piedāvā iespēju kļūt par viesģimeni kādam no ārvalstu viesskolēniem, kuri Latvijā ieradīsies jau augustā, lai uzsāktu skolas gaitas kādā no Latvijas skolām un pavadītu šeit 2017./2018. mācību gadu.
Viesskolēni Latvijā ieradīsies no tādām valstīm kā Čehija, Itālija, Ungārija, Beļģija, Taizeme, ASV un citām valstīm.

Lai nodrošinātu viesskolēniem iespēju Latvijā mācīties, iepazīt mūsu valsts kultūru un valodu, jauniešiem tiek meklētas viesģimenes, kas labprāt savās mājās uzņemtu ārvalstu skolēnu.

Par viesģimeni var kļūt ikviena ģimene, kura ir atvērta starpkultūru pieredzei. Viesģimenes galvenais pienākums ir uztvert viesskolēnu nevis kā ārvalstu viesi, bet kā savas ģimenes locekli, nodrošināt skolēnu ar dzīvesvietu un ēšanu, kā arī censties adaptēt skolēnu savās ikdienas gaitās un ģimenes dzīvē.

Vairāk informāciju par viesskolēniem iespējams atrast šajā mājas lapā, kurā iespējams arī aizpildīt pieteikuma anketu.
Šķiet, ka mūsdienās cilvēki par attiecīgu samaksu darīs jebko - vedīs mūsu suņus pastaigā, sastādīs kompāniju, ja jutīsimies vientuļi un pat apciemos mūsu ģimeni jaunajā gadā, ja nevēlēsimies tikt iztaujāti par sasniegumiem darba vai attiecību jomā.

Jā, patiesi, Ķīnā ir iespējams uz vairākām dienām iznomāt partneri, lai viņš/viņa kopā ar kādu, Jaungada brīvdienās apciemotu šī cilvēka ģimeni. Šāda niša darba tirgū radusies, pateicoties Ķīnas vecvecāku un vecāku, bieži vien nekaunīgai atvašu iztaujāšanai par viņu partneriem vai precībām. 

Ir iespējams samaksāt arī par vienu vai vairākām līgavas māsām, lai kāzu ceremonija izskatītos krāšņāka vai arī nolīgt profesionālu apraudātāju bēru ceremonijām.
Portāls db.lv  apkopojis 16 dīvainākās profesijas. Skaties vairāk šajā saitē.
Eiropas Parlaments (EP) sodījis poļu deputātu Janušu Korvinu-Miki par izteikumiem, ka sievietēm jāpelna mazāk, jo viņas ir vājākas, mazākas un ne tik gudras kā vīrieši.

 Korvins-Mike saņēmis "bezprecedenta" sodu, ieskaitot viņa EP deputāta algas ieturēšanu uz 30 dienām – kas veido 9210 eiro.

74 gadus vecais Korvins-Mike arī uz desmit dienām atstādināts no EP deputāta pienākumu pildīšanas un viņam gadu būs liegts pārstāvēt EP.

Galēji labējais deputāts no Polijas 2.martā debatēs EP izteicās, ka "sievietēm, protams, ir jāpelna mazāk nekā vīriešiem, jo viņas ir vājākas, viņas ir mazākas, viņas nav tik gudras".

 Korvins-Mike saka, ka šo lēmumu pārsūdzēs, jo  "viņš  skolā mācījos, kas sievietes nav tik gudras kā vīrieši.  Sievietes nav tika gudras un drosmīgas kā vīrieši. Varbūt viņas ir prātīgākas un viņām ir labāka atmiņa."
Informatīvās akcijas laikā no 20. līdz 28.martam Rīgā būs iespējams saņemt bezmaksas speciālista konsultācijas par tuberkulozi, plaušu slimību veselību un profilaksi, kā arī nepieciešamību veikt krēpu testu.

Tuvojoties Pasaules Tuberkulozes dienai 24.martā, jau trešo gadu Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas Tuberkulozes fondu Rīgā organizē informatīvu akciju par tuberkulozi.

Kā liecina Pasaules Veselības organizācija dati, katru dienu pasaulē tiek reģistrēti 28 000 jauni tuberkulozes gadījumi.
Šī ārstējamā infekcijas slimība ik gadu izdzēš 1,8 miljonu cilvēku dzīvību visā pasaulē. Latvijā saslimstība ar tuberkulozi būtiski samazinās ar katru gadu.

Neskatoties uz saslimstības samazinājumu, nereti pacienti vēršas pie ārsta novēloti, ar smagu, ielaistu slimību, patvaļīgi pārtrauc ārstēšanos, tādējādi apdraudot apkārtējos un pēc laika atgriežas ārstniecības iestādē smagā stāvoklī, norāda speciālisti.

Latvijā tuberkulozes diagnostika un ārstēšana ir valsts apmaksāti pakalpojumi, kurus bez maksas var saņemt ikviens iedzīvotājs.
Šodien Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) notika preses brīfings, atsaucoties uz mediju un iedzīvotāju interesi par legionelozes izplatību Latvijā un profilakses pasākumiem. 

Legioneloze Latvijā ir reģistrējama infekcijas slimība, kuras izplatību un saslimšanas gadījumus monitorē SPKC. 

SPKC epidemioloģiskās uzraudzības dati liecina, ka saslimstības rādītāji Latvijā atbilst vidējiem rādītājiem Eiropas Savienībā un pēdējos piecos gados nav novērojams būtisks saslimšanas gadījumu skaita pieaugums. 2

“Ar legionelozi biežāk slimo gados vecāki cilvēki un paaugstināts risks saslimt ir iedzīvotājiem, kuriem ir hroniskas slimības (piem., elpceļu slimības), kā arī smēķētājiem. Tāpat ir pierādījies, ka ne visi iedzīvotāji, kuri saskaras ar legioneozi, saslimst, jo visbiežāk organismam ir pietiekošas spējas pretoties izraisītājam” uzsver SPKC Infekcijas slimību analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Katrs legionelozes saslimšanas gadījums tiek pakļauts epidemioloģiskajai izmeklēšanai, kas ietver inficēšanās apstākļu noskaidrošanu, t.sk. arī ūdens paraugu laboratorisko izmeklēšanu iespējamās inficēšanās vietās.
Piemēram, inficētās personas dzīvesvietā vai darba vietā.
Ja legionelozes izraisošā baktērija tiek atklāta ūdens paraugos, ēkas īpašnieks vai pārvaldnieks tiek brīdināts par nepieciešamību organizēt dezinfekcijas pasākumus, lai iznīcinātu baktēriju ūdensvada sistēmā, kā arī brīdināt infekcijas skartās ēkas iedzīvotājus. Par katru šādu gadījumu SPKC informē Veselības inspekciju, kura kontrolē ierosināto pasākumu izpildi. 

 “Lai gan Latvijas normatīvajos aktos nav noteiktas konkrētas prasības attiecībā uz legionellu ikdienas uzraudzību, Veselības inspekcija kontrolē dzeramā ūdens nekaitīguma un kvalitātes nodrošināšanas prasību izpildi publiskajos dzeramā ūdens apgādes objektos no ūdens ņemšanas vietas līdz patērētājam. Līdz ar to, gadījumā, kad krāna ūdenī tiek konstatēta legionellas baktērija, Veselības inspekcija seko līdzi, lai objekta apsaimniekotājs nodrošinātu ūdensvadu dezinfekciju” skaidro Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības uzraudzības un kontroles departamenta Sabiedrības veselības uzraudzības nodaļas vadītāja Solvita Muceniece.

Atgādinām, ka Latvijā noteiktie legionelozes profilakses pasākumi atbilst starptautiskajai praksei un pierādīti kā efektīvi legionelozes izplatības ierobežošanai.

Lai gan lielākā daļa profilakses pasākumu attiecas tieši uz namu apsaimniekotājiem, SPKC epidemiologi aicina arī iedzīvotājus rūpēties, lai viņiem pieejamās vietas mājoklī (dušas un krānu gali) regulāri tiek attīrīti no organiskā un neorganiskā  aplikuma. Tāpat pēc vairāku dienu prombūtnes, kad ūdens caurulēs ir sastāvējies, gan karsto, gan auksto ūdeni notecināt vairākas minūtes, savukārt gaisa mitrinātājos un līdzīgās ierīcēs, kuru lietošanai ir tajās jāielej ūdens, vienmēr liet svaigu ūdeni (ja iespējams - vārītu).
Latvijā aprīlī un jūnijā gaidāmas plašas starptautiskas mācības, kurās piedalīsies simtiem karavīru no NATO valstīm.

No 17.aprīļa līdz 30.aprīlim Latvijas teritorijā plānots organizēt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējās militārās mācības "Summer Shield XIV". Šīs būs apvienotās sauszemes, gaisa spēku, zemessardzes un NBS Apvienotā štāba mācības, kurās plāno piedalīties NATO un "Partnerattiecības - mieram" dalībvalstu militārās vienības no ASV, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Kanādas, Vācijas, Luksemburgas, Slovākijas, Rumānijas, Bulgārijas un Zviedrijas.

Mācības tiek rīkotas, lai pilnveidotu reģionālo stabilitāti un drošību, nostiprinātu partneru kapacitāti un veicinātu uzticību, uzlabojot sadarbību starp NATO un "Partnerattiecības - mieram" dalībvalstu bruņotajiem spēkiem, kā arī pilnveidotu sadarbību ar Zemessardzi, regulāro spēku vienībām un starptautiskajiem partneriem.
Militāro mācību uzdevums ir pilnveidot bataljona līmeņa štābu un apakšvienību kaujas atbalsta elementu plānošanu un vadīšanu dažādās taktiskajās operācijās.


Savukārt 3.jūnija līdz 16.jūnijam Latvijā plānots organizēt NBS un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējās militārās mācības "Saber Strike 17".

Tās būs bataljona līmeņa štābu un apakšvienību mācības taktisko operāciju plānošanai un vadīšanai, sadarbības pilnveidošanai starp bataljonu apakšvienībām un ar starptautiskajiem partneriem, kā arī uguns atbalsta un pretgaisa aizsardzības virsnieku un vienību mācības. Mācībās piedalīsies NATO dalībvalstu militārās vienības no Kanādas, Lielbritānijas, Itālijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Slovākijas, ASV un Latvijas.
Mācības tiek rīkotas, lai pilnveidotu reģionālo stabilitāti un drošību, nostiprinātu partneru kapacitāti un veicinātu uzticību, uzlabojot sadarbību starp NATO dalībvalstu bruņotajiem spēkiem.

Virknē ASV skolu atjaunotas glītrakstīšanas stundas, kas ASV jau sen vairs nav obligāta prasība.
Tas darīts eksperimentālā kārtā, balstoties uz pētījumiem par to, ka pierakstīšana rokrakstā ir  vērtīgāka nekā tastatūras klabināšana.

"Mēs atjaunojām glītrakstīšanu, jo uzskatām to par nozīmīgu prasmi bērna attīstības procesā. Šī pašā iemesla dēļ mūsu skolā tiek arī atkal pasniegts šahs un balles dejas”, tā norāda ASV Izglītības pārvalde. 

Glītrakstīšana sniedz arī vēl kādu citu prasmi – novērots, ka mūsdienu datoru tastatūru un skārienjūtīgo ekrānu laikmetā jaunajai paaudzei arvien lielākas grūtības sagādā ne vien ātra rakstīšana ar roku, bet arī rokraksta izlasīšana.

Kā smej Ņujorkas skolas skolotājas – viņu audzēkņi būs vieni no retajiem, kas spēs izlasīt vecmāmiņas sūtīto Ziemassvētku apsveikumu.
Rīgā sāk intensīvi ziedēt alksnis un lazda, līdz ar to gaisā pieaug šo koku ziedputekšņu daudzums.

Pēdējās dienās galvaspilsētā reģistrēta liela alkšņa putekšņu koncentrācija un zema līdz vidēja lazdas putekšņu koncentrācija, tai ir tendence palielināties.

Tuvākās nedēļas laikā strauji pieaugs gan lazdas, gan alkšņa putekšņu daudzums, sasniedzot augstas līdz ļoti augstas koncentrācijas robežu.

Augstākā ziedputekšņu koncentrācija ir sausā, siltā un vējainā laikā.


18. martā Kocēnu sporta namā tiks rīkots atlētiskās vingrošanas Latvijas čempionāta otrais posms.

Sacensības paredz pietupienus ar svara stieni plecos un atspiešanos līdztekās, sieviešu kategorija šo vingrinājumu aizstās ar atspiešanos balstā guļus.
Minētie vingrinājumi izpildāmi uz maksimālo atkārtojumu skaitu.
Vīriešu kategorijās jāspēj pietupties ar 120% no ķermeņa masas, sieviešu kategorijās ar 70%, pusaudžiem 40%.

Dalība sacensībās bezmaksas. Sīkāka informācija www.zas.lv
Divu nedēļu ilgajā klausītāju balsojumā noskaidrotas tās grupas un mūziķi, kas pretendē uz Alternatīvās mūzikas balvas apbalvojumu kādā no piecām kategorijām.

Šobrīd rezultāti ir nodoti žūrijai, kurā darbojas ar Latvijas alternatīvo mūziku saistīti profesionāļi, kas sniegs savu vērtējumu un noteiks uzvarētāju.

Izņēmums ir kategorijas "Gada labākā uzstāšanās" un "Zelta Bumbieris", kurās balvas saņēmēju nosaka tikai tautas balsojums.

"Alternative.lv Mūzikas balvas 2017" nominanti:

Labākā jaunā grupa:

Ezeri
Pulse of Nebulae
Pussy Rock
SEVER
Vientuļš Bet Neglīts

Gada labākā uzstāšanās:

Ansamblis Manta - Festivāls “Laba Daba”
Gapoljeri – Albuma prezentācija klubā “Melnā piektdiena”
Sanctimony – Festivāls "Zobens un Lemess"
TESA – divdiennieks krogā "Aptieka" 
Židrūns - Albuma prezentācija Centrāltirgū

Gada video:

Catalepsia – To Escape and Return
Gapoljeri – Pacel acis
SEVER – The Greatest
Wagars – Stabu ielas slaktiņš
Židrūns – Tomiņš

Zelta bumbieris:

Catalepsia
Čipsis un Dullais
Gapoljeri
Juris Simanovičs
Morālā ateja

Gada albums:

Apēdājs – Sēras
Mayla - Possession Of The Wretched 
Rebel Riot - The Good, The Bad And The Heavy
Sanctimony – Unholy Five
Židrūns – Židrūns un tas, ko nevar nest

"Alternative.lv" Mūzikas balvu pasniegšanas koncerts notiks 24. martā.
No šodienas līdz 17.martam vairāk nekā 150 zvērināti advokāti Advokatūras dienās iedzīvotājiem sniegs bezmaksas juridiskās konsultācijas visā Latvijā, šogad īpaši veltot uzmanību bērnu interešu aizstāvībai,  informēja Latvijas Zvērinātu advokātu padome.

Ar bērnu aprūpi saistītie jautājumi kļūst arvien sarežģītāki. Nereti aizbildnības, uzturlīdzekļu jeb alimentu un saskarsmes tiesību jautājumi vecākiem jārisina starptautiskā līmenī, piemēram, nepilngadīga bērna aizvešana uz dzīvi ārvalstīs vai bērna aizgādības tiesības šķiroties ar citas valsts pilsoni. Tāpēc šī gada konsultāciju vadmotīvs ir bērnu tiesības, lai iedrošinātu vecākus būt informētiem un vēl aktīvāk gādāt par savu bērnu interesēm, skaidro zvērināti advokāti.

Šogad bezmaksas konsultācijas sniegs vairāk nekā 150 zvērināti advokāti un viņu palīgi.
Visvairāk zvērinātu advokātu būs Rīgā, kā arī bezmaksas konsultācijas būs nodrošinātas vairāk nekā 20 pilsētās.

Iedzīvotāji var vērsties ne tikai ģimenes un bērnu tiesību, bet arī mantojumu, parādsaistību, nekustamo īpašumu, darba tiesisko attiecību, administratīvo tiesību, krimināltiesību un citos jautājumos. 
Aizsardzības ministrija (AM) noraida maldinošas ziņas par NATO karavīru brīvu pārvietošanos Latvijā ar pielādētiem ieročiem, 
Jāatgādina, ka aizvadītajā nedēļā publiskajā telpā apzināti vai neapzināti arvien plašāk izskanējusi maldinoša ziņa, ka NATO karavīri Latvijā varēs brīvi pārvietoties ar pielādētiem ieročiem, tādējādi apdraudot Latvijas sabiedrību.

AM uzsver, ka neviens NATO karavīrs Latvijā nepārvietojas un nepārvietosies ar pielādētu ieroci pēc paša iniciatīvas, jo jebkura vienība, kas ierodas Latvijā, šeit ierodas pēc Latvijas uzaicinājuma.
Tāpat arī AM un Nacionālie bruņotie spēki koordinē sabiedroto pārvietošanos Latvijā ar un bez ieročiem.
Saldus medicīnas centrā sākusies nopietna gatavošanās ārstu labdarības akcijai „Dzīvo vesels!”.
Akcijas aizsācējs ir  traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris, par to raksta portāls lsm.

Akcijas laikā no 23. līdz 25.martam ārstu komanda bez maksas konsultēs vairāk nekā 100 pacientus un veiks gandrīz 20 operācijas un citas procedūras. Akcijas mērķgrupa ir pensionāri, invalīdi, politiski represētas personas — sociāli mazaizsargāti cilvēki, kas, iespējams, citādā veidā nevar saņemt kvalificētu medicīnisku palīdzību.

Akcijā piedalīsies arī ķirurgs Agnis Ļuļāns, kurš strādā gan Kuldīgas slimnīcā, gan Saldus medicīnas centrā, kā arī traumatologs ortopēds Dmitrijs Kirijevs.

Kaspars Ūdris arī iepriekš konsultējis gados vecākus cilvēkus  bez maksas, bet jau pagājušā gadā pirmā akcija notika Jēkabpils slimnīcā, par ko ārsts saņēma balvu „Latvijas lepnums“. 

Vēl pirms akcijas norises Brocēnu un Saldus novada pašvaldības lūdza vietējos uzņēmējus un lauksaimniekus finansiāli atbalstīt šo akciju.
Līdzekļi nepieciešami tehniskajam nodrošinājumam un citiem izdevumiem.

 Augustā atkārtota akcija plānota arī Jēkabpilī.
Latvijas nacionālā aviokompānija ''airBaltic'' 16.maijā sāks iekšzemes lidojumus no starptautiskās lidostas ''Rīga'' uz Liepāju, 
Rīga-Liepāja maršruts sniegs jaunas ceļošanas iespējas starp abām pilsētām, kā arī piedāvās ērtus savienojumus uzņēmējiem un tūristiem.
Aviokompānija no Rīgas uz Liepāju lidojumus veiks trīs reizes nedēļā. Lidojums ilgs 40 minūtes. 
Jauna zibakcija iekaro Latviju – proti – auto marka kā cilvēkus vienojošs spēks uzņem apgriezienus Latvijā. 

Zibakcijas ietvaros jau vairāku auto zīmolu īpašnieki ar automobiļiem izveidojuši savu spēkratu marku logotipu Rumbulas lidlaukā.

Par pirmajiem, kas nolēma pamēģināt ar pašu automašīnām izveidot spēkratu logotipu, kļuvuši 32  ”Mercedes” markas autovadītāji, kas  25. februārī uz Rumbulas lidlauku  izveidoja  savas iecienītās auto markas logotipu un ar drona palīdzību iemūžināja tā veidošanās procesu, kas ilga divas stundas.

Sociālajos tīklos publicētie video un fotogrāfijas  pamudināja arī citus šoferus sarosīties, un 5. martā turpat Rumbulā tapis arī ”Audi” logotips, ko veidoja 150 automašīnas  tajā piedalījušies arī autovadītāji no tālākām Latvijas pilsētām, tostarp Smiltenes, Rūjienas un Liepājas. 

Drīzumā Rīgā notiks arī citu automašīnu marku autovadītāju tikšanās un iemīļotā spēkratu zīmola logotipa izveide.
Tā 25. martā logotipa veidošanā iesaistīto auto rekordu mēģinās pārspēt ”Volvo” autovadītāji.
Jaunā latviešu režisora Matīsa Kažas dokumentālā filma "Vienu biļeti, lūdzu!" ieguvusi balvu Stokholmas dokumentālo filmu festivālā, kur kopumā sacentās deviņas režisoru - debitantu dokumentālās filmas.

Šī ir pirmā starptautiskā kino balva, ko Kaža ieguva un viņa debijas dokumentālā filma.

Filma "Vienu biļeti, lūdzu!" ir dokumentāls stāsts par Nikiju Kokrenu: Ņujorkas aktīvāko teātra apmeklētāju. Šī indiešu izcelsmes kundze, kurai ir jau 78 gadu, katru dienu pēdējos 25 gadus noskatās vismaz vienu teātra izrādi. Tomēr ne visi ir sajūsmā par viņas kaislību, jo Brodvejas teātru darbiniekiem viņa ir īsts bieds. Pazīstama kā nekārtību cēlāja un blēde, Nikija visiem līdzekļiem cenšas iegūt pēc iespējas vairāk brīvbiļešu, bet, iekļuvusi teātrī, mēģina ieņemt vislabākās vietas un dažkārt teātros ietur pat maltītes. 

Filmu "Vienu biļeti lūdzu!" no šodienas var noskatīties arī Latvijas kinoteātros.
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņojis, ka valstī pagaidām netiks piemērots tā dēvētais parazītu nodoklis. Tas paredzēja sodīt personas, kuras gadā strādā mazāk nekā 183 dienas.

Lukašenko informēja, ka nodoklis netiek atcelts, taču varas iestādēm dots rīkojums to nepiemērot par pagājušo gadu.

Saskaņā ar pretrunīgi vērtēto likumu, nestrādājošajām personām jāmaksā valstij apmēram 237 eiro kompensācija par zaudētajiem nodokļiem.

Nodokļu inspekcijas ziņo, ka pagājušajā gadā Baltkrievijā bija 470 tūkstoši cilvēku, kuri strādāja mazāk nekā 183 dienas gadā, bet nodokli samaksāja tikai 50 tūkstoši cilvēku.
Sadarbībā ar Finanšu ministriju jāmēģina pārskatīt grāmatvedības prasības uzņēmumiem atkarībā no to apgrozījuma, statusa un darbības veida, tādu viedokli pauž Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule.
«Protams, lielajiem uzņēmumiem joprojām būs jāveic pilns grāmatvedības cikls, bet mazajiem prasības varētu atvieglot. Uzskatu, ka mazajos uzņēmumos nemaz nebūtu jābūt grāmatvedim,» sacīja Cīrule.

Viņa norādīja, ka liels atvieglojums mazajam biznesam būs arī «darījumu konts» mazajiem uzņēmējiem. Uzņēmums visu savu darbību veiks caur šo kontu, bet atskaites perioda beigās VID pēc darījumiem šajā kontā aprēķinās un iekasēs apgrozījuma nodokli.
VID kopumā jaunajā informācijas sistēmā MAIS plāno ieviest vienotā konta principu, lai visi nodokļi tiktu maksāti vienā kontā, nevis tā kā patlaban, kad ir 180 konti katrs savam nodokļu veidam.
Sadarbībā ar Īrijas vēstniecību, atzīmējot Svētā Patrika dienu, Rīgas Rātsnama fasādi – pirmdien, 13.martā -  izgaismos zaļā krāsa.
Izgaismojums būs  Līdz 19.martam diennakts tumšajā laikā no plkst.19.15 līdz plkst. 6.30.

Rīgas dome sadarbībā ar Īrijas vēstniecību Latvijā  otro reizi piedalās projektā "Global Greening".
Jau astoto gadu pēc kārtas, atzīmējot īru nacionālos svētkus Svētā Patrika dienu 17.martā, visā pasaulē pazīstamas ēkas un objekti tiek izgaismoti zaļā krāsā. Izgaismoto objektu starpā ir Kolizejs Romā, Pizas tornis, Kristus Pestītāja statuja Riodežaneiro un Nelsona statuja Londonā.

Ik gadu 17. martā Īrijā ar lielu vērienu tiek svinēti īru nacionālie svētki – Svētā Patrika diena, kad  visā valstī ar krāšņām parādēm, svētku koncertiem un pat svētku salūtu tiek godināts Īrijas aizbildnis Svētais Patriks.

Leģenda vēsta, ka tieši Svētais Patriks Īrijā ieviesis kristietību un no salas padzinis visas čūskas. Savukārt cita leģenda stāsta, ka Svētās Trīsvienības jēdzienu Svētais Patriks paskaidrojis ar trejlapu āboliņu. Tāpēc āboliņa lapa kļuvusi par vienu no šo svētku simboliem.

Neatņemama Svētā Patrika dienas tradīcija ir piedalīšanās parādēs. Šajā dienā ielās iziet tūkstošiem zaļās drēbēs ģērbtu īru rudās parūkās un zaļās cepurēs, lai ar vērienu nosvinētu savus nacionālos svētkus.
No šodienas  ''Latvijas valsts ceļi'' (LVC) mājaslapā interaktīvajā kartē visi interesenti var ne tikai noskaidrot braukšanas apstākļus uz galvenās nozīmes ceļiem, bet arī sekot līdzi  ''Latvijas autoceļu uzturētājs'' (LAU) ziemas uzturēšanas tehnikas darbam.

Šis ir abu kompāniju  sadarbības projekts, kas tiek realizēts, lai pēc iespējas vairāk informētu iedzīvotājus par valsts autoceļu tīklā veicamajiem darbiem, kā arī sniegtu autovadītājiem lietderīgu informāciju par satiksmi.

''Ik ziemu uzklausām autobraucēju pārmetumus, ka snieg, ceļi ir slideni, bet neviena ceļu uzturētāja mašīna nav redzama. Ceļu uzturēšanas darbi ziemā pārsvarā notiek ļoti agrās rīta stundās, un līdz 6-7 no rīta, ja neturpinās snigšana, ceļu tīrīšanas un kaisīšanas darbi faktiski ir pabeigti. Tieši tādēļ nereti autovadītāji  sniega tīrītājus uz ceļiem neredz,'' saka LAU valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs.

speciālisti arī risina  tehniskos jautājumus, lai tuvākajā laikā  ziemas uzturēšanas darbam varētu sekot arī navigācijas lietotnē ''Waze''.
Šodien  "Veselības centrā Vivendi"  Rīgā, atklās Galvassāpju centru.

Galvassāpju centrā strādās pieredzējuši sāpju ārsti kopā ar  speciālistu komandu, kuri savā ikdienas darbā izmantos pasaulē jaunākās metodes un tehnoloģijas.

Kā liecina dati, no galvassāpēm lielākoties cieš aktīvā vecuma cilvēki - aptuveni 66% sieviešu un 44% vīriešu vecumā no 20 līdz 50 gadiem sūdzas par regulārām galvassāpēm. Stresa un pārslodzes dēļ mūsdienās galvassāpes arvien biežāk piemeklē arī bērnus.

Ir zinātniski pierādīts, ka ne mazāk kā 80% planētas iedzīvotāju vismaz reizi dzīvē ir piemeklējušas galvassāpes, interesanti, ka  pašas smadzenes sāpes nejūt, jo tām nav sāpju receptoru.

Arī  daži produkti un dzērieni  var ietekmēt galvassāpēs -  , īpaši sarkanais vīns, šokolāde, augļi, marinādes, siers, gaļas konservi, rieksti, kafija,  u.c.

Galvassāpju fizioloģiskie iemesli joprojām nav zināmi. Pastāv vismaz 4 galvenās teorijas, kas izskaidro to rašanos.

Galvassāpes var būt vismaz 45 dažādu slimību un traucējumu izpausme. 
Pirms 58 gadiem šajā dienā, 9.martā, veikalu plauktos parādās pirmās lelles Bārbijas. Tās nāk no Amerikas, un vajadzēja 2 gadus, lai lelle iekarotu arī Eiropas mazo meiteņu sirdis.
 
 Pirmā Bārbija maksāja 3 dolārus. Tagad par šī izlaiduma  retu lelli kolekcionāri gatavi atdot pat 10 000 dolāru.
Aprēķināts, ka mūsdienās lelle ienes vismaz 2 miljardu dolāru peļņu gadā.

Bārbijai radīts arī draugs, kuru lelles radītāja Rūta  Hendlere  nosauca sava jaunākā dēla vārdā par Kenu.

Līdz 2000. gadam Bārbijai bija kustīgs viduklis un nebija nabas. Viņas izskats ticis mainīts: krūtis ir mazākas, viduklis nekustīgs, rokas un kājas var izplest uz sāniem,  gurni  kļuvuši platāki.
Lai gan pirms pāris gadiem tika radītas arī apaļīgas Bārbiju versijas – tā teikt – lellītes ar lieko svaru. Tas darīts, lai mazām meitenēm nepotētu prātos, ka skaistas sievietes parametri  ir tikai 90-60-90.

Tikusi izgatavota pat Bārbija invalīde. Diemžēl viņas braucamkrēsls neiet iekšā pa  lelles smalkās mājas durvīm.2003. gadā lelli aizliedza pārdot Saūda Arābijā, argumentējot, ka tā simbolizē Rietumu pasaules pagrimumu.
 
Šo gadu gadu laikā Bārbijas apģērbiem izmantots:
 – vairāk nekā 100 miljonu metru auduma
 – saražoti vairāk nekā 1miljards pāru apavu
 – ik sekundi uz Zemes tiek pārdotas trīs Bārbijas
Sociālajos tīklos plašas diskusijas raisījis kāds sociālās vietnes «Instagram» profils, kas piedāvā izīrēt rožu pušķi uz 10 minūtēm, lai ātri uzņemtu vēlamos attēlus, bet pēc tam to atdotu īpašniekam.

«Instagram» nule kā izveidots profils ar nosaukumu «rentroses» jeb - izīrē rozes, piedāvā izīrēt ziedu pušķi ar 101 rozi.

Uzņēmums par papildus samaksu piedāvā izīrēt arī dārglietu zīmolu kārbiņu, ko fotogrāfijā novietot blakus ziediem.
Singapūras, Ķīnas un ASV zinātnieki ir apkopojuši datus par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros iesaistīti taksometri.
Noskaidrots, ka dzeltenas krāsas taksometri ir drošāki nekā zilas krāsas taksometri. 

Noskaidrots, ka tieši zilas krāsas automobiļi visbiežāk iekļūst ceļu satiksmes negadījumos un autokatastrofās.
Iekļūt smagā avārijā ar zilu automobili ir par 9 procentiem vairāk, nekā ar dzeltenu taksometru. 

Pētnieki pieļauj, ka diennakts tumšajā laikā zilas krāsas auto ir mazāk pamanāms uz ceļa, tādēļ tas biežāk iekļūst avārijās. 
Sakarā ar pavasara atkusni un šķīdoni uz grants ceļiem, jau ir ieviesti 70% no ikgadēji plānotajiem autotransporta masas ierobežojumiem uz valsts autoceļiem ar grants segumu.
Masveida ierobežojumi pagaidām vēl nav ieviesti Valkas, Balvu, Limbažu, Liepājas, Rēzeknes, Talsu un Valmieras apkārtnē.
 
Pavasara atkušņa un ilgstošu nokrišņu dēļ šķīdonis ir iestājies uz grants ceļiem praktiski visā valsts teritorijā. Tāpēc uz šiem ceļiem tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

No visa Latvijas valsts autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu - 11 075 kilometri, un ikgadējie masas ierobežojumi tiek ieviesti gandrīz uz visiem - uz aptuveni 10 000 kilometru. 
 
Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem.
 
Informācija par ieviestajiem masas ierobežojumiem tiek regulāri atjaunota Latvijas Valsts ceļi mājaslapā - skatīt šeit.
 
Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem un šķīdoni uz valsts ceļiem lūgums informēt Satiksmes informācijas centru pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555, uz e-pastu: sic@lvceli.lv vai LVC Twitter un Facebook kontos.
Šovakar  Latvijas Nacionālajā operā un baletā notiks "Lielo mūzikas gada balvu 2016" pasniegšanas ceremonija.

"Lielajai mūzikas gada balvai" kategorijā "Gada mūziķis" nominēti dziedātājs Jānis Apeinis, vijolniece Eva Bindere un pianists Reinis Zariņš, bet kategorijā "Gada jaunais mākslinieks" nominēts čellists Kristaps Bergs, pianists Daumants Liepiņš un dziedātāja Laura Teivāne.

Balvu par mūža ieguldījumu pirmo reizi ar Kultūras ministrijas atbalstu saņems divi Latvijas mūzikā nozīmīgi mākslinieki - diriģents Edgars Račevskis un čelliste Ellionora Testeļeca.

"Lielā mūzikas balva" ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā, un šogad pasākums notiks 23.reizi. 
Jo 1993.gadā KM pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu.
Facebook Draugiem Twitter Instagram