Rīdzinieki un pilsētas viesi 21.novembrī aicināti piedalīties līdz šim nebijušā "Staro Rīga skrējienā", kas notiks gaismas festivāla "Staro Rīga" pēdējā norises dienā.

Jau astoto gadu novembrī ar Rīgas domes atbalstu galvaspilsētā risinās gaismas festivāls "Staro Rīga", kas šogad notiks no 18. līdz 21.novembrim, un tā norises pēdējā dienā ikviens aktīva dzīvesveida piekritējs aicināts izbaudīt naksnīgās Rīgas burvību skrienot.
"Staro Rīga skrējienā" būs iespēja pārbaudīt savu sportisko formu 3,5 kilometru distancē nūjojot, ejot un skrienot, kā arī septiņu kilometru distancē skrienot, izvēloties veikt vienu vai divus apļus. Starts skrējienam būs Pils laukumā plkst.20.30, kur jau no plkst.18 būs iespēja saņemt dalībnieka numuru.

Skrējiena trase vedīs pāri Vanšu tiltam un pa Ķīpsalu, kurā arī atradīsies vairāki gaismas un skaņas objekti. Šis pasākums būs īpašs ar to, ka netiks noteikti ātrākie skrējēji, bet organizatoru un atbalstītāju sarūpētas balvas saņems košākie, gaišākie un atraktīvākie dalībnieki, tādēļ organizatori rosina ikvienu dalībnieku padomāt par gaismas elementiem savā tērpā.

Sacensību centrs atradīsies Pils laukumā, kur būs sarūpētas arī dažādas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem. Turpat atradīsies arī "Staro Rīga skrējiena" finiša zona, kurā skrējiena dalībnieki varēs saņemt ūdeni, siltu tēju un veselīgu putru. Domāts arī par skrējēju sasildīšanās iespējām, nodrošinot sacensību centru ar ugunskuriem.

Līdzjutēji un skrējēji savus spēkus varēs pārbaudīt, izmēģinot arī alpīnisma sienu, kura iekļaujas kopējā festivāla "Staro Rīga" koncepcijā - reizē ar sportisko aktivitāti uz sienas norisināsies gaismas spēle. Mazākie līdzjutēji, kuri trasē nedosies kopā ar vecākiem, skrējiena laiku varēs pavadīt siltā teltī, iesaistoties radošās un sportiskās aktivitātēs.

Informācija par skrējienu un reģistrācija tam atrodama tīmekļa vietnē "www.starorigaskrejiens.lv". 
Rīgas Brāļu kapu galveno vārtu restaurācijai savākti  vairāk kā 36 tūkstoši eiro.

Kopumā trīs gadu laikā iedzīvotāji Brāļu kapu restaurācijai saziedojuši ap 200 000 eiro.

Fonda valdes priekšsēdētāja Mirdza Stirna aicina iedzīvotājus turpināt ziedot.

Ziedojumu telefonakcijas laikā fonds cer saņemt 65 000 zvanu, kas dotu iespēju sākt darbu pirmajā kārtā 2016.gadā.
Galvenie vārti tika uzstādīti 1930.gadā, un fonda pārstāvji cer pabeigt vārtu restaurāciju trīs gadu laikā. 

Ziedojumu tālrunis ir 90006480.

Lielākā daļa Rīgas Brāļu kapu restaurācijas darbu jau ir paveikta, bet tos pilnībā pabeigt paredzēts līdz Latvijas valsts simtgadei 2018.gadā.
Sestdien, 28.novembrī, plkst.10 Rīgas sporta manēžas telpās, Maskavas ielā 160 galvaspilsētas iedzīvotājus gaidīs treneris Mārtiņš Dakša, lai kopā vingrotu, kā arī sniegtu padomu par katram piemērotāko treniņu metodiku, fizisko slodzi, veselīgu uzturu un par vispusīgu fizisko sagatavotību, vēsta Rīgas dome. 

Bezmaksas sporta nodarbības laikā treneris pastāstīs, kā vingrot un uzturēt sportiski veselīgu formu ziemas periodā. Tāpat treneris konsultēs, kā sastādīt individuālu aktivitāšu plānu, kā sabalansēt fizisko slodzi ar veselīgu uzturu. Nodarbības apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par izturības, spēka, ātruma, lokanības un koordinācijas trenēšanu, par dažādu vingrojumu pielietošanu atbilstoši sava ķermeņa īpatnībām.

Uz nodarbībām jāņem līdzi sporta tērps, jo tiks nodrošinātas ģērbtuves un arī duša.

Šāda veida aktivitātes mērķis ir sniegt iedzīvotājiem iespēju bez maksas apmeklēt sporta nodarbības, kā arī uzzināt par jautājumiem, kas saistīti ar vēlmi īstenot aktīvu, veselīgu dzīvesveidu.
 
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēma, ka konkursā par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajam medijam, kas veido televīzijas programmu un nodrošina tās apraidi raidījumu veidošanai par aktīvu dzīvesveidu, uzvar TV kanāls „Sportacentrs.com TV“ .

Pretendents savā pieteikumā norāda, ka 2016.gadā sabiedriskā pasūtījuma ietvaros paredzēts nodrošināt 260 sporta pasākumu tiešraides (Latvijas un Baltijas līmeņa čempionāti dažādos sporta veidos).

Līgumu ar konkursa uzvarētāju noslēgs uz vienu gadu – līdz 2016.gada beigām - ar iespēju to pagarināt.

NEPLP pretendentus vērtēja pēc vairākiem kritējiem, piemēram,  raidījumu apjoma plāna un laika grafika, ieskaitot sabiedriskā pasūtījuma raidījumu saturisko koncepciju, sabiedriskā pasūtījuma raidījumu vizuālā piedāvājuma, sasniedzamās auditorijas, finanšu izmantošanas plāna, tehniskā nodrošinājuma.

Šobrīd virszemes apraidē bez maksas Latvijā ir skatāmi četri televīzijas kanāli: LTV1, LTV7, „Re:TV“ un „RīgaTV 24.”
Par godu Latvijas 97. dzimšanas dienai Sarkandaugavas un Čiekurkalna attīstības biedrības, kā arī "Aldara alus" muzejs aicina iedzīvotājus iesaistīties akcijā "Gaismasziņa".
 
18. novembrī no plkst.18 iedzīvotāji tiek aicināti ar svecēm kopīgi izgaismot apkaimju centrālās ielas - Tilta ielu un Čiekurkalna 2.līniju -, izveidojot gaismas promenādi visā tās garumā. Iedzīvotāji tiek aicināti nākt ar pašu gatavotiem svečturiem, kuriem pievienots novēlējums, radot svētku un kopības sajūtu.

Tāpat svētku nedēļā iedzīvotāji tiek aicināti izrotāt savas mājas logus un piedalīties konkursā. Lai to darītu, jānofotografē izrotātais savas mājas logs un fotogrāfija jāieliek sociālajos tīklos, lietojot mirkļbirkas "#gaismasziņa" un "#sarkandaugava" vai "#čiekurkalns". 

Prestižajā konkursā "Pasaules gada monēta" Latvijas Bankas pagājušajā gadā izlaistā Baltijas ceļa 25 gadu jubilejai veltītā monēta atzīta par labāko pasaulē nominācijā "Labākais mūsdienu notikumu atspoguļojums".
 
Konkursa finālā dažādās kategorijās par uzvarējušām atzītās monētas sacentīsies par "Pasaules gada monētas" titulu. Otrajai kārtai žūrija izraudzījās desmit monētu, tai skaitā monētu "Baltijas ceļš", bet uzvarētāju plānots publiskot 2016. gada janvārī.
 
Konkurss "Pasaules gada monēta" monētu mākslā ir līdzvērtīgs "Oskara" piešķiršanai kinomākslā,informē Latvijas Banka. Tā šajā konkursā piedalās regulāri un ar labiem panākumiem. Nozīmīgākais no tiem - 2010. gadā par labāko zelta monētu un
"Pasaules gada monētu" tika atzīta zeltā kaltā "Latvijas monēta". Kopš 2000.gada balvas dažādās nominācijās guvušas arī monētas "Millennium", "Liktenis", "Brīvības cīņas" un "Miglā asaro logs".
 
Baltijas ceļa jubilejai veltītās piecu eiro sudraba kolekcijas monētas, kura joprojām pieejama iegādei Latvijas Bankas kasēs, grafisko dizainu veidojis Visvaldis Asaris. Uz monētas redzama pīne ar tajā ievītām lentēm triju Baltijas valstu karogu krāsās, kā arī koka stumbrs ar saknēm. 

Lai mazinātu risku saslimt ar gripu, Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti rekomendē ģērbties piemēroti laika apstākļiem, kā arī censties pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku, tajā skaitā sabiedrisko transportu.

Svarīgi vēdināt telpas un mitrināt iekštelpu gaisu, kā arī rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā.

Roku mazgāšanā priekšrocība dodama šķidrām ziepēm, jo vīrusi un baktērijas saglabājas cietajos ziepju gabalos. Ja rokas nav mazgātas, jāizvairās no pieskaršanās acīm, degunam un mutei.

Svarīgi kabatlakata vietā izmantot vienreizlietojamas salvetes, pēc lietošanas tās izmest. 

Satiekoties ar draugiem vai paziņām, gripas epidēmijas laikā vajadzētu atturēties no draudzīgā skūpsta vai ciešiem apskāvieniem, it īpaši, ja kādam ir saaukstēšanās pazīmes. Un, protams, nelietot kopīgus traukus un galda piederumus.

Visbeidzot, atgriežoties mājās, der izskalot rīkli un degunu ar kumelīšu, kliņģerīšu vai citas zāļu tējas, vai sāls ūdens šķidrumu, jo deguna un rīkles gļotāda ir gripas vīrusa ieejas vārti.

Sakarā ar Lāčplēša dienas pasākumiem jau šovakar aizliegs transportlīdzekļu apstāšanos un stāvēšanu vairākās vietās Rīgā.

No šodienas plkst.20 līdz rītdienas plkst.14 transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana aizliegta Aspazijas bulvāra abās pusēs, posmā no Teātra ielas līdz Kaļķu ielai un Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra abās pusēs, posmā no Kaļķu ielas līdz Smilšu ielai, tāpat no šodienas plkst.20 līdz rītdienas plkst.10.30 - ielas abās pusēs starp Herdera laukumu un Doma laukumu un Herdera laukumā.

Rīt no plkst.6 līdz 12 transportlīdzekļu apstāšanos un stāvēšanu aizliegs Aizsaules ielas abās pusēs un Varoņu ielas labajā pusē, posmā no Aizsaules ielas līdz ēkai Varoņu ielā 3A (pie Rīgas Brāļu kapiem), kā arī autostāvvietā pie Pirmajiem Meža kapiem Aizsaules ielā, kā arī šodien no plkst.15 līdz 24 11.novembra krastmalas labajā pusē, posmā no Daugavas gātes līdz Vanšu tiltam.

Arī šogad Lāčplēša dienas vakarā no plkst.18 līdz 24 tiks slēgta satiksme 11.novembra krastmalā starp Akmens un Vanšu tiltu, lai iedzīvotāji netraucēti varētu piedalīties tradicionālajā svecīšu nolikšanā pie Rīgas pils.

Tāpat rīt no plkst.17 līdz 24 būs slēgta transportlīdzekļu satiksme Kaļķu ielas posmā no 11.novembra krastmalas līdz Rātslaukumam.
6.novembrī Smiltenē pirmo reizi notika uzņēmējiem veltīts pasākums “Smiltenes novada Uzņēmējs”. Smiltenes novada domes apbalvojumus uzņēmēji saņēma divās nominācijās – “Lielākās ražošanā ieguldītas investīcijas 2014.gadā” un “Lielākais nodokļu maksātājs Smiltenes novada pašvaldības budžetā 2014.gadā”. 

Kā trīs lielākie nodokļu maksātāji Smiltenes novada domes apbalvojumus saņēma SIA “8CBR”, SIA “TROLL Smiltene” un SIA “FIRMA MADARA 89”.
Kā lielākie investori ražošanā 2014.gadā apbalvojumus saņēma A/S “SMILTENES PIENS”, SIA “SMILTENE IMPEX” un SIA “GRAANUL INVEST”.

11. novembrī Lāčplēša dienai veltīti pasākumi “Varoņu dzīvību un nāvi svētījot, Latvija dzimst”.

Plkst. 16.00 Ķikuļu Jēkaba piemiņas pasākums. 
Plkst. 18.00 Svētbrīdis Smiltenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā.
Plkst. 18.30 Lāpu gājiens un piemiņas brīdis pie Brīvības cīņās kritušo karavīru pieminekļa. Aicinām uz lāpu gājienu ņemt līdzi savas lāpas un sveces, kā arī Lāčplēša dienā ēku un māju logos iedegt svecītes, lai godinātu mūsu kritušo brīvības cīnītāju piemiņu. 

18. novembrī plkst.18.00 Smiltenes kultūras centrā svinīgais Valsts svētku pasākums “Audiet mani karogā sarkanbaltisarkanā” un Smiltenes novada apbalvojumu “Goda cilvēks” un “Gada Balva” pasniegšana. Piedalās vokālā grupa “Latvian Voices”. 

11. novembrī Grundzālē notiks Lāčplēša dienai veltītas orientēšanās sacensības Grundzāles nakts.
Starts no 18.30. Sacensību centrs atradīsies Grundzāles pamatskolas sporta zālē. Sacensībās būs dažādas vecuma un meistarības grupas. Tajā skaitā arī ģimeņu grupa.
Ar sacensību nolikumu var iepazīties OK Azimuts mājas lapā.

Un vēl - Sākoties gada patriotiskākajam mēnesim – novembrim, Smiltenes novada centru rotā patriotiski vides elementi – koka rotājumi ar izgaismotiem latvju zīmju rakstiem.
Lai šīs latvju zīmes nes Smiltenes novada iedzīvotājiem un viesiem spēku, aizsardzību un svētību!
Atbilstoši Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcībā esošajai informācijai Šarmelšeihā vēl uzturas 155, bet Hurgadā - 170 "GoAdventure" tūrisma kompānijas klienti, kuri Ēģiptē ieradušies ar "AirCairo" aviokompāniju.

Tūrisma kompānija "GoAdventure" informējusi ĀM, ka visi ceļotāji ir drošībā un ir izmitināti viesnīcās.
Tāpat visus ceļotājiem radušos izdevumus sedz kompānija "GoAdventure".
Ceļotāju atgriešanos Latvijā no Šarmelšeihas "GoAdventure" plāno nodrošināt otrdien, 10.novembrī, savukārt informācija par reisu no Hurgadas uz Latviju tiek precizēta un būs drīzumā pieejama tūrisma kompānijas interneta vietnē.

Tāpat ministrijā norādīja, ka tā turpina saņemt neskaitāmus zvanus un e-pastus no ceļotājiem, kuri atrodas Ēģiptē vai tuvākajā laikā plāno turp doties. Ceļotāju sūdzības tiek operatīvi pārsūtītas tūrisma kompānijām steidzamai saziņai ar personām. Tāpat ĀM informē, ka tūrisma kompāniju "Teztour", "Novatours" un "Alida Tūrs" klienti, kas ceļoja uz Šarmelšeihu ar Latvijas aviokompāniju "airBaltic" 7.un 8. novembrī ar diviem speciālajiem reisiem ir nogādāti Latvijā – kopā gandrīz 300 cilvēku.

ĀM preses sekretārs - vēstnieks Raimonds Jansons norādīja, ka gan Latvijas ĀM Konsulārais departaments, gan arī Latvijas vēstniecība Ēģiptē uztur saziņu ar Latvijas tūristiem Šarmelšeihā un sniedz nepieciešamo palīdzību savas kompetences ietvaros.

"GoAdventure" norāda, ka saistībā ar daudzu valstu sāktajiem tūristu evakuācijas plāniem no Ēģiptes, patlaban ir ļoti sarežģīti veikt izlidošanas laiku saskaņošanu ar Ēģiptes lidostām, lai nodrošinātu tūristu nogādāšanu Latvijā.

Jaunākajā "GoAdventure" paziņojumā teikts, ka lidmašīna no Šarmelšeihas varētu izlidot otrdien, 10.novembrī, plkst.19 un Rīgas lidostā nolaisties plkst.23.30.

"Informējam, ka tūristiem, kuri atrodas Ēģiptes viesnīcās nepastāv tieši drošības apdraudējumi, bet atbilstoši Ārlietu ministrijas rekomendācijām, aicinām ierobežot un izvairīties no individuāliem ceļojumiem pa sauszemi visā Ēģiptes teritorijā," teikts ĀM paziņojumā.

Jāatgādina, ka Latvijas Civilās aviācijas aģentūra drošības apsvērumu dēļ nolēmusi uz nenoteiktu laiku aizliegt lidojumus uz Ēģiptes kūrortpilsētu Šarmelšeihu.
Jauni tūristi uz Ēģipti netiks nogādāti.

Tāpat vēstīts, ka 31.oktobrī pēc pacelšanās no Šarmelšeihas lidostas Ēģiptes Sinaja pussalas ziemeļos nogāzās ar zīmolu "Metrojet" strādājošās Krievijas aviokompānijas "Kogalimavia" lidmašīna "Airbus A-321" ar 217 pasažieriem un septiņiem apkalpes locekļiem, kas veica čārterreisu uz Sanktpēterburgu, un katastrofā gāja bojā visi 224 aviolainerī esošie cilvēki.
Reisa pasūtītājs bija Krievijas tūroperators "Brisco". Pirms nogāšanās lidmašīna zaudēja sakarus ar gaisa satiksmes kontroli. Katastrofas iemesli vēl nav noskaidroti, bet ir izteikti apgalvojumi, ka lidmašīnas nogāšanās iemesls bija terorakts - bumbas sprādziens vai uz to raidīta raķete.

------------
Arlietu ministrijā diennakts režīmā darbojas konsulārās informācijas dežūrtālrunis ārkārtas gadījumiem – 26337711.
Valsts policija no šā gada 9. līdz 27.novembrim organizē bērnu zīmējumu konkursu "Esmu redzams – esmu drošs", lai skolēnus izglītotu par gaismu atstarojošo elementu nozīmi un nepieciešamību diennakts tumšajā laikā.

Konkursā tiek aicināti piedalīties 1.-4. klašu audzēkņi.
Zīmējumu konkursa "Esmu redzams – esmu drošs" mērķis ir veicināt izglītības iestāžu jaunāko klašu skolēnu izpratni par gaismu atstarojošo elementu nepieciešamību apģērbā, lai piedaloties ceļu satiksmē, neapdraudētu savu drošību. Tāpat izglītot un atgādināt skolēniem par gaismu atstarojošo elementu nozīmi un nepieciešamību, īpaši diennakts tumšajā laikā un slikti apgaismotos ceļa posmos, kā arī sekmēt skolēnu radošās domāšanas attīstību.

Skolēni zīmējumus var veidot dažādi – zīmēt ar zīmuļiem, krāsām, krītiņiem, flomāsteriem vai citiem materiāliem uz A4 lapas vienas puses.

Bērni zīmējumus var papildināti ar devīzi, apakšvirsrakstu, dzejoli vai ko citu tam līdzīgu. Būtiski ir zīmējumam klāt pievienot zīmīti, uz kuras norādīts darba autora vārds, uzvārds, klase, izglītības iestādes nosaukums, zīmējuma nosaukums, kā arī klases audzinātāja tālruņa numurs, lai policijas pārstāvis nepieciešamības gadījumā varētu sazināties.

Uzzīmētos darbiņus skolēni līdz 19.novembrim (ieskaitot) var iesniegt sev tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai sūtīt pa pastu, pievienojot norādi - "Esmu redzams – esmu drošs" konkursam.
Uzņemta dokumentālā filma par kādreizējo Latvijas Tautas frontes līderi Daini Īvānu, tās pirmizrāde paredzēta 9.novembrī.

Par Latvijas pagātni un tagadni Īvāns filmā stāsta "bez noklusējumiem un politiski klišejiskiem tekstiem, kas ar milzu apjomu skalo cilvēku smadzenes medijos un presē ikdienā".
"Īvāns uzskata, ka vara degradē cilvēku, viņam ir savi argumenti, kuros šajā laikā ir būtiski ieklausīties. Viņš ir gatavs atzīt arī savas kļūdas un vilšanās, kas ir tik neraksturīgi mūsdienu politiskās domas līderiem. Viņš atzīst arī personiskos zaudējumus, kas upurēti uz sabiedriski politiskās cīņas altāra," pauž filmas veidotāji.

Tāpat filmas veidotāji akcentē, ka filma "Īvāns" tapusi gada garumā, filmēšanas grupai "izbaudot Īvāna uzticēšanos un viesmīlību viņa dzimtas mājās "Īvānos"".
Filmā redzami kadri no vēstures arhīviem un Īvāna personiski filmētajām ģimenes kinohronikām.

Filmas režisors ir Andrejs Verhoustinskis, scenārija autore - Nora Ikstena. Pēc pilmizrādes filma tiks izplatīta kinoteātros visā Latvijā.

Gatavojoties Lāčplēša dienai, pie Rīgas pils mūriem jau uzstādīts metāla siets svecīšu likšanai.

Jau vairākus gadus notiek diskusija par to, ka  tradīcija iedegt Rīgas pils mūrī svecīti bojā vēsturisko mantojumu - svecīšu izvietošana un pēc tam izkusušo sveķu tīrīšana drupina mūri.
Šogad Valsts akciju sabiedrība ''Valsts nekustamie īpašumi'' šim nolūkam pie Rīgas pils mūra uzstādījusi speciālu metāla sietu, un uz tā varēs izvietot ap 10 000 svecīšu.  

Lāčplēša dienā  - tas ir trešdien, daudzviet Latvijā notiek dažādi pasākumi, atceroties 1919. gada 11. novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā uzvara pār Bermonta karaspēku.

Viens no skaistākajiem pasākumiem jau 8 gadu notiks Cēsīs, tur uz pils parka kāpnēm ikviens tiek aicināts plkst.18.30 iedegt sveci  Latvijas kontūrā.

Bet Aizsardzības ministrija, gaidot Lāčplēša dienu  un valsts svētkus, aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti, pareizi to ir nēsāt ar stūriem uz augšu, V burta veidā.

Iedzīvotāji ir arī aicināti  piedalīties lentīšu locīšanas pasākumos Rīgā un reģionos, lai salocītu sarkanbaltsarkano lentīti sev, savai ģimenei un tuvajiem cilvēkiem. 

Limbažu policija lūdz iedzīvotāju palīdzību 1924.gadā dzimušās Almas Laiviņas meklēšanā. Sieviete šā gada 2.novembrī, ap pulksten 17:00 vakarā ar velosipēdu devusies prom no savas dzīvesvietas Salacgrīvas novadā, Liepupes pagastā, mājām “Tauriņi”. A.Laiviņa devusies nezināmā virzienā un šobrīd viņas atrašanās vieta nav zināma.

Policijas rīcībā informācija par pazudušo diemžēl ir visai skopa, zināms, ka viņa ir neliela auguma - aptuveni 150 cm gara, bija ģērbusies tumšas krāsas jakā un pārvietojas ar velosipēdu. Iespējams, ar sabiedriskā transporta palīdzību, viņa devusies uz kādu citu pilsētu.
Par sievietes prombūtni policiju informēja šodien un nekavējoties tika sākti meklēšanas pasākumi, pārbaudot visas iespējamās vietas, kur sieviete varētu atrasties, kā arī pārbaudīti maršruti pa kuriem viņa varētu būt devusies prom. Pašlaik meklēšanas pasākumi nav devuši vēlamo rezultātu un policija lūdz iedzīvotāju palīdzību.

Ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu A.Laiviņas atrašanās vietas noskaidrošanu, lūdzam informēt pa tālruņiem 110, 26339769 vai vērsties tuvākajā policijas iecirknī. 
Patlaban Ēģiptes kūrortos ir 460 tūristi no Latvijas - Šarm eš Šeihā atrodas 270, bet Hurgadā - 190 tūristi.

Kā informēja aviokompānijas "airBaltic" viceprezidents Jānis Vanags, šos tūristus Latvijā varētu nogādāt ar diviem reisiem, ja tiks dota atļauja veikt lidojumus.

Patlaban "airBaltic" reisus uz Šarmelšeihu neveic, kamēr netiks dota atļauja no kompetentajām iestādēm. Šodien Civilās aviācijas aģentūrā notiek sēde, kurā šis jautājums tiks izlemts. Lēmums var būt gan aizliedzošs, gan rekomendējošs.

Ja atļauja tiks dota, "airBaltic" esot gatava lidot uz Šarm eš Šeihu jau rīt. Pagaidām tūristi ir izmitināti viesnīcās.

Šos izdevumus segs "airBaltic" un tūroperators "Tez Tour".

Kā ziņots, sestdien 23 minūtes pēc pacelšanās no Šarm eš Šeihas Sīnāja pussalā nogāzās Krievijas aviolaineris, un katastrofā gāja bojā 224 cilvēki.
Līdzīgi kā citu valstu aviokompānijas "airBaltic" vakar atcēla lidojumus uz Ēģipti. 
Latvijā reģistrēti un laboratoriski apstiprināti kopumā trīs saslimšanas ar gripu,informē Slimību profilakses un kontroles centrā. 

Visi trīs pacienti  uzņemti slimnīcās.
No ambulatorām iestādēm vēl nav ziņu.

Gripas vīrusi sāk izplatīties, taču šobrīd par gripas epidēmiju nevar runāt.
Līdzīgā situācija arī citur Eiropā.
Starptautiskās konferences „Riga Conference 2015” pasākumu laikā nepieciešamības gadījumā galvaspilsētā tiks ierobežota vai slēgta transportlīdzekļu satiksme un gājēju kustība:

- 5. novembrī no plkst.19.30 līdz 22.00 Elizabetes ielā pretī iebrauktuvei Berga bazārā;
- 6. novembrī no plkst.11.00 līdz 12.30 Oskara Kalpaka bulvāra posmā no Elizabetes ielas līdz Antonijas ielai;
- 6. novembrī no plkst.10.30 līdz 15.00 pie ēkas Krišjāņa Valdemāra ielā 3;
- 6. un 7. novembrī Reimersa ielā;
- 6. un 7. novembrī Smilšu ielas posmā no Pulvertorņa līdz ēkai Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 14;
- 6. un 7. novembrī Uzvaras bulvāra un Valguma ielas krustojumā;
- 6. un 7. novembrī Valguma ielas un Akmeņu ielas krustojumā;
- 6. un 7. novembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenās ieejas zonā (Uzvaras bulvāra pusē).
 
Sabiedriskā transporta satiksme un gājēju kustība pie delegācijas pārstāvju apmeklējamiem objektiem tiks regulēta atbilstoši nepieciešamībai.
 
Tiks aizliegts transportlīdzekļiem apstāties un stāvēt (izņemot transportu ar speciālām caurlaidēm):
- no 5. novembra plkst.7.00 līdz 7. novembrim plkst.22.00 Reimersa ielas abās pusēs;
- 5. novembrī no plkst.16.00 līdz 20.00 un 6. novembrī no plkst.8.00 līdz 11.30 Brīvības bulvāra labajā pusē, posmā un virzienā no Apgabaltiesas ēkas līdz Elizabetes ielai;
- no 6. novembra plkst.7.00 līdz 7. novembrim plkst.23.30 Valguma ielas posmā no Uzvaras bulvāra līdz Akmeņu ielai (abās ielas pusēs);
- no 6. novembra plkst.7.00 līdz 7. novembrim plkst.23.30 Smilšu ielas posmā no Pulvertorņa līdz ēkai Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 14 (abās ielas pusēs);
- no 6. novembra plkst. 7.00 līdz 7. novembrim plkst. 23.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas darbinieku stāvvietā (Akmeņu ielā).
Pamatojoties uz pasažieru plūsmas izpēti, no sestdienas, 7.novembra, tiks mainīti kustību saraksti atsevišķu pilnsabiedrības "Rīgas mikroautobusu satiksme" minibusu maršrutiem, kā arī tiks veiktas izmaiņas 263.minibusa maršrutā virzienā no Šampētera.

Izmaiņas skars vairāku minibusu kustības sarakstus, daļai minibusu paredzot biežāku kursēšanu, savukārt daļai minibusu reisu skaitu samazinot.

No sestdienas tiks mainīti 206.minibusa maršruta "Autoosta-Mežciems", 208.minibusa maršruta "Autoosta-Pļavnieki", 216.minibusa maršruta "Centrs-Ķengarags" kustību saraksti darba dienās un brīvdienās.

204.minibusa maršrutā "Centrs-Jugla", 270.minibusa maršrutā "Imanta-Pļavnieki", 244.minibusa maršrutā "Centrālā stacija-Iļģuciems", 280.minibusa maršrutā "Autoosta-Purvciems" būs izmaiņas darba dienu un sestdienu kustību sarakstos.

214.minibusa maršrutā "Centrālā stacija-Dreiliņi" tiks noteikts vienots kustību saraksts darba dienās un brīvdienās, savukārt 263.minibusa maršrutā "Mežciems-Šampēteris" tiks mainīti kustību saraksti darba dienās un brīvdienās, kā arī tiks veiktas izmaiņas maršrutā virzienā no Šampētera.

Turpmāk 263.maršruta minibusi virzienā no Šampētera kursēs pa maršrutu līdz Vietalvas ielai, tālāk pa Vietalvas ielu, Vestienas ielu, Pildas ielu un tālāk pa maršrutu. Izmainītajā posmā tiek iekļautas pieturvietas RP SIA "Rīgas satiksme" un 7.autobusu parks.

No 8.novembra sakarā ar pasažieru plūsmas izmaiņām tiks mainīti svētdienu un svētku dienu kustību saraksti 200.minibusa maršrutā "Stacijas laukums-Vecdaugava" un 224.minibusa maršrutā "Stacijas laukums-Mangaļsala".

Bet no 9.novembra tiks mainīti darba dienu un brīvdienu kustību saraksti 203.minibusa maršrutā "Jugla-Pļavnieki", 233.minibusa maršrutā "Centrs-Ziepniekkalns", 237.minibusa maršrutā "Esplanāde-Imanta" un 246.minibusa maršrutā "Centrs-Daugavgrīva".

Plašāka informācija par katra minētā maršruta izmaiņām pieejama uzņēmuma mājaslapā "http://rigasmikroautobusi.lv".
Eiropas Parlaments nolēma no   2017. gada 15.jūniju atcelt viesabonēšanu.  Līdz gala lēmumam gan bijušas visai spraigas diskusijas. Krišjānis Kariņš - Latvijas eiroparlamentārietis no atbildīgās komitejas skaidro, ka jau no nākamā gada 4x samazināsies viesabonēšanas cenas. Kā skaidro Kariņš, tad neesot pamata uztraukties, ka tādēļ augs esošie tarifi vai mobilo operatoru cenas.

Lai aizsargātu nozares operatorus pret iespēju, ka lietotāji varētu šo likumu izmantot ļaunprātīgi, piemēram, darbojoties „mūžīgā viesabonētāja režīmā” jeb ar Latvijas pieslēgumu faktiski dzīvot ārvalstīs, tad operatoriem pie zināmiem nosacījumiem varētu atļaut iekasēt nelielu piemaksu.
Arī interneta lietošana ārvalstīs kļūs stipri vien pieejamāka.
Kā norāda Kariņš, tad šis ir tas gadījums, kad uzvar  Eiropas Parlaments un arī patērētāji.

************************************************************

Kopš 1988. gada Eiropas Parlaments ik gadu piešķir Saharova balvu par vārda un domas brīvību cilvēkiem un kolektīviem, kas  sekmējuši cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzību visā pasaulē. Šogad Saharova balvas laureāts ir  blogeris no Saūdu Arābijas Raifs Badawi. 
Viņš  savos rakstos atklāti runājis par to, ka Islāma autoritātes iesaistītas terorismā un cilvēktiesību pārkāpumos.  

2012. gadā viņš tika apcietināts par islāma zaimošanu savā tīmekļa vietnē un viņam tika piespriesti 10 gadi cietumā, 1000 sitieni ar pletni un prāvs naudas sods.
Pirmie 50 pletnes sitieni tika publiski veikti šogad janvārī, bet pārejies pārcelti, pateicoties starptautiskajiem protestiem. Raifa Badavi sieva kopā ar pāra trīs bērniem atradusi patvērumu Kanādā, viņa informē, ka Saūda Arābijas varas iestādes devušas zaļo gaismu pēršanas atsākšanai.

Eiropas Parlamentā Sandra Kalniete norāda, ka balva ir viena, tomēr uzmanība būtu pievēršama arī citiem kandidātiem.

Viņa norādīja, ka vairākām frakcijām un deputātu grupām bija iespējas izvirzīt savus kandidātus un, nenoliedzami, katrs no viņiem ir īpašs un ir pelnījis saņemt Saharova balvu. 

Šogad Saharova balvai tika virzītas vairākas personas: šogad nogalinātais Krievijas opozīcijas politiķis Boriss Ņemcovs,  Ukrainas lidotājas Nadeždas Savčenko, kura ir notiesāta un jau ilgāku laiku atrodas apcietinājumā Krievijā, Somālijas sieviešu tiesību aktīviste Edna Adana Ismaila, Amerikas Savienoto Valstu  specdienesta darbinieks Edvards Snoudens,  lielas auditoru kompānijas darbinieks Antuāns Deltūrs, kurš atklāja multinacionālo korporāciju krāpšanos ar nodokļiem Luksembrurgā, Stefānija Žibo, viena no Šveices lielākās investīciju bankas UBS AG darbiniece, kura izpauda informāciju par nodokļu krāpšanos un naudas atmazgāšanu šajā uzņēmumā. Kā arī  Venecuēlas demokrātiskās opozīcijas kustība, kura aktīvi iesaistās politiskajās cīņās ar pašreizējo Venecuēlas prezidenta Hugo Čavesa partiju.
Ziemassvētkos brīnumus gaida visi, īpaši tos gaida bērni, ar lielām cerībām uzlūkojot visu, kas saistīts ar Ziemassvētku vecīti un viņa neierobežotajām iespējām. Šogad Rūķīšu pasts mazos pārsteigs ar slepenām vēstulēm – lai izlasītu vēstījumu no sniegotās Somijas, vēstules būs jāuzcep, vēsta projekta "Rūķīšu pasts" pārstāvji.

"Rūķīšu pasts" izveidos vēstuli, kuras tekstu mazais saņēmējs varēs izlasīt tikai ar vecāku palīdzību. “Piedāvājot Slepeno vēstuli, mēs aicinām vecākus piedalīties Ziemassvētku brīnuma radīšanā. Lai izlasītu noslēpto tekstu, vēstule ir jāuzkarsē cepeškrāsnī. Iedomājieties, cik aizraujošs būs piparkūku cepšanas pasākums, ja tā laikā varēs izlasīt arī Ziemassvētku vecīša vēstījumu! “ stāsta Rūķīšu pasta saimniece Elīna Pekšēna.

"Rūķīšu pasta" mājas lapā tiek piedāvātas piecu veidu vēstules. Mazajiem burtotājiem Ziemassvētku vecīša vēstuli iespējams pasūtīt rokrakstā ar drukātiem lielajiem burtiem. Pasūtītājs vēstules tekstu var  izvēlēties no gatavajiem paraugiem un papildināt ar personisku informāciju vai arī iesniegt pašsacerētu tekstu.


"Rūķīšu pasts" septīto gadu piedāvā ar roku rakstītas Ziemassvētku vecīša vēstules, kas izsūtītas no Somijas. Katra vēstule ir noformēta ar zīmējumiem, teksts rakstīts ar tinti. Vēstuļu aploksnes rotā krāšņa svētku marka un īsts Somijas vai pat Arktikas pasta zīmogs.

Šie pierādījumi mazos mudina turpināt ticēt Ziemassvētku vecīša pasakai, bet vecākajos brāļos un māsās rada pamatotu izbrīnu.

Pasūtīt pasaku – smaržīgu Ziemassvētku vecīša vēstuli no Somijas varēs līdz 2.decembrim.
Latvijas Dabas muzejā trešdien tiks atklāta fotoizstāde "Meža cūka – īsta cūka!", kurā liela uzmanība veltīta arī šo dzīvnieku izvešanai no Rīgas, jo tās mēdza atnākt pat līdz galvaspilsētas centram.
Mežacūka ir pasludināta par šā gada dzīvnieku.

Izstāde papildināta ar izglītojošu informāciju par meža cūkām un jaunākajām ziņām par Āfrikas cūku mēra izplatību Latvijā.

Izstāde Dabas muzejā būs skatāma līdz 2016. gada 1.maijam.
Britu smagā metāla grupa "Iron Maiden" nākamgad dosies vērienīgā pasaules koncertturnejā "The Book of Souls", kuras laikā 23.jūnijā uzstāsies Kauņā, "Žalgiris" arēnā.

Koncerttūrē grupa pārvietosies ar jaunākās paaudzes  lidmašīnu "Boeing 747-400", kuru dēvē arī par "Debesu pavēlnieci", to pilotēs "Iron Maiden" vokālists Brūss Dikinsons.

Šobrīd grupas vokālists Brūss Dikinsons iziet apmācību kursu, lai varētu vadīt tieši šo gigantisko, ar četriem dzinējiem aprīkoto gaisa putnu.

Turnejas laikā "Iron Maiden" apceļos sešus kontinentus, kopumā nolidojot vairāk nekā 88 500 kilometrus un viesojoties 35 valstī, ieskaitot pirmo uzstāšanos grupas vēsturē Ķīnā un Salvadorā.

Brūss Dikinsons saka: "Lielākie trumpji, ceļojot ar "Boeing 747", ir grandiozie izmēri un kapacitāte - tas atļaus mums pārvietot skatuves aprīkojumu un visu uz skatuves nepieciešamo pa gaisu, nevis zemi. Esam pamatīgi strādājuši pie loģistikas, lai iegūtu šo milzīgo lidmašīnu uz turnejas laiku, tāpēc tagad man nepieciešams papildināt savas zināšanas pilotēšanas jomā. Šobrīd es cītīgi studēju, lai iegūtu kvalifikāciju un varētu pildīt kapteiņa un pilota funkcijas lidmašīnā "Boeing 747". Apmācības notiek Kārdifā, Velsā, kur atrodas mans lidmašīnu apkalpošanas uzņēmums. Tur nupat arī ierīkojām lielisku "Boeing 747" lidmašīnas simulatoru, pie kura izmēģināšanas tulīt ķeršos klāt."
Valsts policija lūdz atsaukties divu auto vadītājus, kas redzējuši pagājušajā pirmdienā, 26.oktobrī, avāriju pie Garkalnes, kurā cieta 12 riteņbraucēji.

Viena no galvenajām izmeklēšanas versijām liecina, ka kravas automašīnas, kuru vadīja šoferis no Polijas, braukusi citas kravas mašīnas aizvējā. Saskaņā ar šo izmeklēšanas versiju Polijas pilsonis velosipēdistus un viņu pavadošo auto ieraudzījis vien brīdī, kad priekšā esošā automašīna pārkārtojusies uz blakus joslu.

Visdrīzāk, sadursme notikusi, jo Polijas pilsoņa vadītais kravas auto nav ievērojis pietiekami lielu distanci no priekšā esošās mašīnas un pārkāpis atļauto braukšanas ātrumu.

Kā vēl viens negadījuma faktors tiek minēts tas, ka blakus joslā tajā brīdī atradusies vieglā automašīna, līdz ar to Polijas šoferis nav varējis nomainīt joslu, lai apbrauktu šķērsli.

Policija lūdz atsaukties vieglās automašīnas (shēmā B), kā arī smagās mašīnas (shēmā A pirmajā joslā), kas brauc pirms Polijas pilsoņa, šoferus, kā arī aicina atsaukties ikvienu, kam ir kāda informācija par šo transporta līdzekļu vadītājiem, zvanot uz tālruņa numuriem  67219782, 67086942, 26653628 vai 110.

Policija paziņojumā presei raksta, ka šie vadītāji pēc nelaimes nav ilgāk uzturējušies notikuma vietā. Taču policija vēlas iegūt šo autovadītāju liecības.

Ko iesākt ar 30 000 ASV dolāru jeb 27 000 eiro? Taivāniešu mākslinieks Lins Ši Pao šādu summu un četrus mūža gadus veltījis, lai iegādātos 25 tūkstošus lietotu mobilo telefonu un no tiem izveidotu mākslas darbu automašīnas izskatā.

Lai arī Lina mākslas darbs sver apmēram tikpat cik īsts auto, proti, divas tonnas, braucams tas nav. Tas tādēļ, ka skulptūras pamatā ir koka rāmis, pie kura vecie telefoni piestiprināti ar līmes un naglu palīdzību.

Kādam šāda izšķērdība varētu šķist nepamatota, tomēr Lins stāsta, ka viņa mākslas darba pamatā ir ideja pievērst sabiedrības uzmanību nepieciešamībai rūpēties par šāda veida atkritumu pārstrādi, kad tie vairs nav lietojami sākotnējam nolūkam.

Pirmo vispasaules diktātu latviešu valodā seši cilvēki uzrakstījuši bez kļūdām, bet 12 rakstītāji pamanījušies kļūdīties vairāk nekā 50 reizes.

Kāda kundze, kas uzrakstījusi diktātu bez kļūdām, atsūtījusi vēstuli, norādot, ka skolu beigusi pirms 38 gadiem, un viņai ir prieks, ka joprojām prot pareizi rakstīt.

Pirmajā vispasaules diktātā latviešu valodā, kas norisinājās 3. oktobrī, tiešsaistē un klātienē kopā piedalījās 920 dalībnieku dažādās pilsētās un valstīs. Daļa bija rakstījuši bez mīkstinājuma zīmēm, bet daļa nebija pabeiguši. Diktātā bija jāraksta fragments no Jāņa Joņeva romāna "Jelgava 94".

Diktātu bez kļūdām uzrakstīja seši cilvēki, bet no 51 līdz pat 84 kļūdām tika atrastas 12 rakstītāju darbos.


Oktobrī Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs uzsāka informatīvo kampaņu „HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!”, kuras mērķis ir pakāpeniski mainīt sabiedrības attieksmi par HIV kā „nepareizu” slimību, skaidrot ar HIV profilaksi saistītos jautājumus un HIV eksprestesta nozīmību infekcijas agrīnai diagnostikai.
 
Tieši informētības veicināšana un izglītošana par HIV inficēšanās riskiem, profilaktiskajiem pasākumiem un agrīnu HIV diagnostiku jeb HIV testa veikšanu,uzskatāmi par vienu no galvenajiem HIV izplatības ierobežošanas pasākumiem.

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka katru gadu tiek reģistrēti vidēji 300 jauni HIV gadījumi, bet AIDS gadījumi vidēji 130.
 
Eiropas Slimību un profilakses kontroles centrs atzinis, ka AIDS gadījumu skaits Latvijā ir augstāks nekā vidēji Eiropā, turklāt Latvija jauno AIDS gadījumu skaita ziņā ir pirmajā vietā Eiropas Savienībā.
 
Kopējais HIV un AIDS gadījumu skaits Latvijā līdz šī gada 1. jūnijam sasniedz attiecīgi vairāk nekā 6000 un pusotru tūkstoti gadījumu. Vienlaikus nozares eksperti norāda, ka reālais HIV inficēto cilvēku skaits Latvijā varētu būt pat divas reizes lielāks.

Novembrī un decembrī Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Universitātē un biznesa augstskolā "Turība" notiks telpu orientēšanās pasākums piecos posmos.

Telpu orientēšanās ir gluži kā klasiskā orientēšanās, jo ar ēkas plāna palīdzību jāatrod īsākais ceļš starp noteiktā secībā apmeklējamiem kontrolpunktiem. Taču atšķirībā no orientēšanās mežā vai pilsētā telpu orientēšanās ir drošāka, jo nav iespējams apmaldīties nepazīstamā apvidū, saslapināt kājas purvā vai saskrāpēties brikšņos, kā arī dinamiskāka, jo distances ir īsākas, kontrolpunktu - vairāk, skriešana notiek ātrāk, ar vairāk pagriezienu, augšup un lejup pa kāpnēm utt., skaidro organizatori.

Šogad telpu orientēšanās sacensības atgriezīsies jaunā formātā. Notiks pieci posmi trīs universitātēs, kas apvienoti zem "Latvijas telpu orientēšanās līgas" nosaukuma.

12.novembrī telpu orientēšanās notiks Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē, Kronvalda bulvārī 4. 
15.novembrī - biznesa augstskolā "Turība", Graudu ielā 68.
26.novembrī - Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē, Aspazijas bulvārī 5.
28.novembrī notiks Rīgas telpu orientēšanās sacensības Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, Āzenes ielā 12/1.
5.decembrī orientēšanās sacensības notiks Latvijas Universitātes akadēmiskajā centrā "Torņakalns", Jelgavas ielā 1.

Katram dalībniekam būs jāveic divas distances sev ērtā laikā. Katra posma rezultāti tiks summēti, un trīs labāko rezultātu kopvērtējums noteiks līgas uzvarētājus dažādās vecuma grupās.

Ir apritējis gads, kopš Eiropas Parlamentā  Latvijas iedzīvotāji ievēlēja astoņus  Eiropas Parlamenta deputātu.
Palūkosimies uz deputātu atskaiti par gada laikā paveikto un kādus ieguvumus tas dod Latvijai:

Iveta Grigule:
* strādājusi, lai  ES būtu ciešāka  sadarbība ar Centrālāzijas reģionu, tas ir būtisks atbalsts mūsu uzņēmējiem.
 
Sandra Kalniete: 
* parūpējusies par Latvijas lauksaimniekiem  - viņiem kompensācijai par zaudēto tirgu pērn piešķirti 7,7 miljoni eiro, šogad būs aptuveni 8,5 miljoni eiro;
* tāpat Kalniete politisko darbību mērķis ir  Krievijas atturēšana no tālākas agresijas un tās propagandas neitralizācija Latvijā.  
 
Krišjānis Kariņš:
* rosinājis un pārliecinājis eiroparlamentāriešus un ES dalībvalstis Eiropā izveidot Vienotu patieso labuma guvēju reģistru -  tiesībsargu rīcībā būs spēcīgs ierocis cīņai pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un nodokļu nemaksāšanu;
* panācis  ka  mobilo sakaru izmaksas, sazvanoties ārzemēs, būs ievērojami lētākas. Pārejas periodā no 2016.gada 30.aprīļa - līdz 4 x. No 2017.gada 15.jūnija - viesabonēšanas nebūs vispār! 
* iesniedzis būtiskus grozījumus Junkera Investīciju fonda likumā – tās būs labākas iespējas mazo dalībvalstu uzņēmumiem piekļūt Junkera Investīciju fonda finansējumam.
 
Artis Pabriks:
* no EP puses atbild par ES-Kanādas brīvās tirdzniecības līgumu – tas pavērs jaunas iespējas mūsu valsts uzņēmējiem, jo būs mazāk barjeru preču, pakalpojumu un investīciju plūsmai;
* atbildīgajā EP komitejā aktīvi strādā pie patvēruma meklētāju krīzes risinājuma, kā arī - lai jau šogad tiktu ieviests Pasažieru datu reģistrs - tas mazinās terorisma draudus un palielinās arī Latvijas iedzīvotāju drošību.

 
Andrejs Mamikins: 
* tuvinājis ES un Gruzijas attiecības – ko var uzskatīt kā ieguvumu Latvijai gan ekonomikas, gan drošības ziņā; 
* kā EP Delegācijas priekšsēdētāja vietnieks strādājis, lai pēc 12 gadu pauzes notiktu oficiālā EP Delegācijas vizīte Baltkrievijā – tas savukārt  var aktivizēt arī mūsu valsts un Baltkrievijas ekonomisko sadarbību.
 
Inese Vaidere:  
* aktīvi iestājās, lai netiktu samazināts ES 2016.gada budžets. Jo Latvijai ES finansējums ir ļoti nozīmīgs, īpaši - lauksaimniecības, zinātnes un pētniecības, kohēzijas jomās;
* kopā ar kolēģiem uzsākusi parakstu vākšanu pret Austrumeiropas patērētāju diskrimināciju: viņuprāt, šim reģionam tiek piegādātas zemākas kvalitātes preces, nekā Rietumeiropai;
* strādā EP Vienota digitālā tirgus darba grupā – tas nozīmē, ka digitālās jomas uzņēmumi varēs bez liekiem ierobežojumiem darboties jebkur ES, pieaugs investīcijas tehnoloģijās un izglītotā darbaspēkā, bet digitālie produkti būs ērti lietojami visā ES, vienlaikus nodrošinot datu aizsardzību.
 
Roberts Zīle:
* veiksmīgi virzījis pozīciju, ka dzelzceļa projektam "Rail Baltica" jābūt vienai no ES transporta nozares prioritātēm;
* vēršoties pie Eiropas transporta komisāres, izdevies bloķēt Vācijas ideju, kas paredzēja tās teritorijā jebkuram ES valstu pārvadātājam maksāt šoferiem Vācijas līmeņa minimālo algu – mēs šobrīd to nevaram atļauties – un tā novērsti ievērojami papildus izdevumi Latvijas transporta nozares uzņēmējiem.
 
Tatjana Ždanoka:  
* līdzdarbojusies, lai dalībvalstu nodarbinātības politikas pamatnostādņu rezolūcijā tiktu iekļauta prasība, ka minimālajam ienākumam jānodrošina cilvēka cienīga dzīve – darījusi visu, lai tiktu izsvītrota ideja par minimālā pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, turpretī iekļauta prasība EK līmenī risināt pusmūža darbinieku iekļaušanos darba tirgū;
* koordinē lietas, lai neatkārtotos gadījumi, kad ārzemēs mūsu valstpiederīgajiem piespiedu kārtā atņem bērnus un ievieto tos  sociālajās iestādēs, neinformējot Latvijas atbildīgās iestādes.

Tā ir tikai maza daļa no mūsu EP deputātu veikuma. Plašāk par LV deputātu darbu Eiropas Parlamentā uzzini šeit vai www.europarl.lv/lv/jaunumi/2015.html
Zemessargiem iedzīvotāji līdz šim saziedojuši gandrīz 30 tūkstošus eiro.

Par ziedojumiem plānots iepirkt ekipējumu. Akcijas rīkotāji uzsver, ka zemessargs nav algots kareivis, viņa pienesums valsts drošībai ir brīvprātīgs, un ikviens var atbalstīt zemessargus ar ziedojumu.

Aicinājumam ziedot līdz šim atsaukušies apmēram 600 ziedotāju. Ziedojumu piesaistei izveidota mājas lap zemessargam.lv.

Akcijas pirmais posms ilgs līdz valsts svētkiem - 18.novembrim. Akcijas rīkotāji cer sasniegt 133 tūkstošus eiro.

Jau ziņots, ka pēdējā laikā Zemessardzē pieteicies rekordliels skaits - šogad uzņemti jau teju tūkstotis iedzīvotāju.
No šodienas Bērnu klīniskās universitātes pieraksta tālrunis būs bez maksas, kā arī zvanītājus apkalpos vairāk operatoru.

Pierakstīties uz konsultācijām un izmeklējumiem no šodienas varēs pa bezmaksas tālruni 80708866.

Izvērtējot pēdējo mēnešu zvanu centra darba statistiku, redzams, ka visgarākais gaidīšanas laiks līdz savienojumam ir tieši dienas vidū, kad daudzi vecāki darba pārtraukumā vēlas pierakstīt bērnu pie ārsta. Tāpēc slimnīca aicina vecākus zvanīt pa tālruni laikā no plkst.18 līdz 20, kad ir samazināts gaidīšanas laiks.

Zvanu centra darbinieki pierakstu veic katru darba dienu no plkst.8 līdz 20.
Facebook Draugiem Twitter Instagram