To skaties šeitEiropas Jaunatnes dienu  pasākums jau klauvē pie durvīm, tas notiks nākamgad, bet organizatori jau tagad meklēt entuziastiskus jauniešus un organizācijas, kas vēlas piedalīties pasākuma tapšanā.

Visu nepieciešamo informāciju un jaunumus atradīsiet EYE2016 "Facebook" lapā tas ir šeit

Eiropas Jaunatnes dienas notiks 2016. gada 20.- 21. maijā Eiropas Parlamenta mītnē Strasbūrā. Un jaunatnes dienas ritēs zem saukļa: "Kopā mēs varam panākt pārmaiņas".
Pasākumā aicināti piedalīties 16 - 30 gadus veci jaunieši no Eiropas Savienības valstīm, kandidātvalstīm un kaimiņvalstīm. 

Jaunatnes dienu aktivitātes būs veltītas piecām galvenajām tēmām: karš un miers, apātija vai līdzdalība, jauniešu bezdarba samazināšana, nākotnes darbs, pasākumi ilgtspējīgai Eiropai.
**************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

Eiropas Parlamenta (EP) "Facebook" profils tika izveidots 2009. gadā un pašlaik tam seko jau 1,8 miljoni cilvēku. Šā gada pirmajos sešos mēnešos vislielāko atbalstu izpelnījušās publikācijas, kas veltītas Starptautiskajai sieviešu dienai.

Par godu Starptautiskajai sieviešu dienai 8. martā EP Saharova balvas laureāte un sieviešu tiesību aktīviste Hauva Ibrahima ierakstīja īpašu video ziņojumu par meiteņu tiesībām uz izglītību. Publikācija ar video ziņojumu izpelnījās 100 000 "patīk" klikšķus, kas to ierindo Parlamenta "Facebook" lapas populārāko publikāciju augšgalā. 

Arī otrā šogad populārākā publikācija veltīta sieviešu dienai. Tajā Saharova balvas un Nobela prēmijas laureāte Malala Jusafzai stāsta, kāpēc ir svarīgi ieguldīt meiteņu izglītībā. Šo vēstījumu atbalstījuši 30 000 cilvēku. To skaties šeit

Trešai populārākais vēstījums  EP “Facebook” lapā ir   Šengenas līguma 30. gadadiena.
 Šengenas līgums ļauj mums brīvi ceļot visā Eiropā un eiropieši aktīvi izmato šo iespēju, gadā Šengena zonā veicot 1, 25 miljardus pārrobežu ceļojumu. Publikācija, kas atzīmē līguma 30. gadadienu, izpelnījusies gandrīz 30 000 atzīmes "patīk".

Arī Tu vari piereģistrēties Eiropas parlamenta “Facebook” kontam, tā Tu ātrāk uzzināsi par ko spriež EP deputāti un kādas no piedāvātajām EP iespējām vari izmantot Tu.  

Te "Facebook" konts: lasi šeit
Un te lasi par Eiropas Parlamenta aktualitātēm
Liepājas pludmalē vakar atrasta izskalota zobenzivs.
Eksotiskais atradums uziets netālu no pilsētas robežas, pludmalē iepretim dienvidrietumu mikrorajonam. Zobenzivs svars ir ap 80 kilogramiem un garuma ziņā tā pārspēj kvadricikla izmērus.
Atradums ir nodots zinātniekiem.

Tieši pirms astoņiem gadiem, 2007.gada 12.augustā, netālu no Liepājas, Ziemupes jūrmalā tika izskalota zobenzivs. Tā svēra 37 kilogramus. Iepriekš līdzīgi gadījumi, kad Latvijas piekrastē tika izskalota zobenzivs, fiksēti deviņas reizes līdz Otrajam pasaules karam un divas reizes pēckara periodā - 1952. un 1993.gadā pie Ventspils.

Baltijas jūrā ik pa laikam iemaldās vai krastā atrod interesantus un retus jūras iemītniekus.

Zobenzivs ir tipiska okeāna zivs, kas visbiežāk ir sastopama tropiskās joslas un mērenās joslas ūdeņos, un Baltijas jūrā tā ir tikai iemaldījusies.
Zobenzivs atradumus Baltijas jūrā var izskaidrot ar to migrāciju. Migrācijas dēļ zobenzivs ir sastopama arī tai neraksturīgākās vietās, piemēram, Melnajā jūrā, Ziemeļu jūrā vai Baltijas jūrā. Šādās vietās zivs nokļūst, sekojot līdzi zivju, galvenokārt siļķu, makreļu, stavridu vai reņģu, bariem.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) līdz 9.septembrim īstenos sociāli izglītojošo kampaņu "Atmet BEZdarbību!", kuras mērķis ir motivēt jauniešus, kuri nestrādā un nemācās, izmantot iespēju īsā laikā bez maksas apgūt kādu profesiju.
Kampaņa vienlaikus norisināsies visā Latvijā. Tās laikā tiks īstenota aktīva komunikācija digitālajā vidē, tostarp sociālajos tīklos.

Projekts "Jauniešu garantija" ļauj apgūt vairāk nekā 100 darba tirgū pieprasītākās profesijas bez maksas īsā laika periodā - gada vai pusotra gada laikā. Tāpat var iegūt stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī, bez maksas dzīvot dienesta viesnīcā un gūt apmaksātus ceļa izdevumus prakses laikā.
Projekta "Jauniešu garantija" laikā jauniešiem tiek nodrošināta prakse dažādos Latvijas uzņēmumos, kur ir iespēja pielietot teorētiskās zināšanas praksē, tā gūstot darba pieredzi, kas palielina iespējas atrast darbu un saņemt konkurētspējīgu atalgojumu mācību noslēgumā.

Jaunieši jau septembrī var sākt mācības vairāk nekā 100 darba tirgū pieprasītās profesijās. Populārākā profesija šajā uzņemšanā ir pavārs, kura kvalifikāciju var iegūt desmit profesionālās izglītības iestādēs vai to filiālēs. Septiņās izglītības iestādēs plānots sagatavot grāmatvežus un autoatslēdzniekus, savukārt sešās izglītības iestādēs - galdniekus, konditorus un restorānu pakalpojumu speciālistus. Kopumā jaunieši var izvēlēties apgūt kādu sev tīkamu profesiju vairāk nekā 40 profesionālās izglītības iestādēs vai to filiālēs visā Latvijā.

Projekta "Jauniešu garantija" izglītības programmās mācības var uzsākt jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri nav nodarbināti un nemācās, tostarp neapgūst pilna laika studiju programmas. Dokumentus izvēlētajā izglītības iestādē var iesniegt līdz vasaras beigām.
No 14. līdz 16. augustam Latvijas galvaspilsēta atzīmē savu 814. dzimšanas dienu. Šajā reizē pilsētas svētki tiks svinēti vienlaikus ar Rīgas ostas 815. gadadienu. Ostas izveidošanās netālu no Daugavas grīvas – vietas, kur upe ietek Baltijas jūras Rīgas līcī, – izlēma un noteica mūsu pilsētas likteni daudzu gadsimtu garumā. Un šogad Rīgas svētku pasākumu programma veltīta šai tēmai, jo tieši osta bija un ir pilsētas ekonomiskās attīstības virzītājspēks.   

RĪGA.LV izvēlējusies  visspilgtākos pilsētas svētku pasākumus, kas paredzēti visdaudzveidīgākajai publikai, visdažādākajām gaumēm. Rīgas svētku pasākumu programma pilnībā aplūkojama interneta vietnē www.rigassvetki.lv.

 15. un 16. augustā braukšana Rīgas sabiedriskajā transportā – bez maksas!
 
Svītrainās dienas Rīgas zoodārzā.
Kad? 14., 15. un 16. augustā no plkst. 10.00 līdz 18.00
Kur? Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā
Dzīvnieku pasaulē sastopama visneiedomājamākā krāsu un rakstu daudzveidība. Pilsētas svētkos Rīgas zoodārzs saviem viesiem piedāvā aizrautīgu un izglītojošu pasākumu programmu: apmeklētājiem būs iespējams uzzināt, ko nozīmē raksti un līnijas uz četrkājaino un spalvoto zoodārza iemītnieku „kostīmiem”, uzzināt par viņu dzīves gaitām, iepazīties radošajās darbnīcās.
Svarīgi! 14., 15. un 16. augustā ieejas biļešu pamatcenām Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā atlaide 1 eiro apmērā!

Rīgas svētku restorāns
Kad? 15. augustā no plkst. 12.00 līdz 18.30
Kur? Spīķeru kvartāla centrālajā laukumā
Spīķeru laukumā jau otro gadu tiks atvērts „Rīgas svētku restorāns”, kurā vienlaicīgi darbosies 15 pilsētas labākie restorāni, lai ikvienam gardēdim, kas apmeklēs svētkus, piedāvātu nogaršot īpašus sezonālus ēdienus, gatavotus no vietējiem produktiem.
Svētku viesi varēs baudīt unikālu brīvdabas restorāna atmosfēru un novērtēt vispopulārāko latviešu šefpavāru ēst gatavošanas prasmi. Par labu noskaņojumu gādās mūziķi, pasākuma viesi varēs piedalīties dažādos konkursos un jautrās atrakcijās.
 Šogad svētkos piedalīsies restorāni: „3 Þrir”, „Avalon”, „B-Bārs”, „Burkāns”, „Kaļķu vārti”, „KID*”, „Le Dome”, „MUUSU”, „Ostas skati”, „Piens Gatavo”, „Streetburgers”, „Tinto”, „Vairāk saules”, „Valtera restorāns” un „Vincents”.

Ielu mūzikas diena
Kad? 15. augustā no plkst. 12.00 līdz 21.00
Kur? Vecrīgā, Bastejkalnā, Berga Bazārā
Jau piekto gadu pēc kārtas Rīga pilsētas svētku laikā pārvēršas par dzīvās mūzikas centru. Šajā dienā ikviens, kurš sevī jūt mūzikas brīvdomīgo elpu, tiek aicināts doties ielās – spēlēt, dziedāt, pārsteigt sev tuvos un dalīties savās sajūtās, piepildot Rīgu ar ritmiem, balsīm un skaņām. Pasākumā piedalās gan profesionāļi, gan amatieri, pārstāvot dažādus mūzikas stilus un žanrus, ieskaitot klasiku, blūzu, regeju, folkloru un dažādus alternatīvās mūzikas stilus.

Izstāde „Vikingu kuģis „Indriķis”” 
Kad? 15. augustā no plkst. 10.00 līdz 00.00, 16. augustā no 00.00 līdz 18.00
Kur? Doma laukumā
Rīdziniekiem un pilsētas viesiem tiek piedāvāta unikāla iespēja aplūkot vikingu kuģi „Indriķis”, kas darināts kā samazināta pasaules visslavenākā, Norvēģijā atrastā  IX gadsimta vikingu kuģa kopija. To četrus gadus, no 2010. līdz 2014. gadam, būvēja galdniecības meistars Juris Zīle. Kuģa korpuss, brangas un apšuvums veidots no ozolkoka, bet klājs no priedes. Kuģa garums ir 14,85 metri, platums – 3,65 metri, augstums – 3,6 metri. „Indriķis” paredzēts 20 airētājiem, izlaistas buras kopējais laukums ir 50 m², tā masta augstums – 8,5 metri. Kuģis bagātīgi dekorēts ar kokgriezumiem, kuros attēlotas mitoloģiskas būtnes un augu valsts elementi. 

Rīgas Viduslaiku tirgus
Kad? 15. augustā no plkst. 12.00 līdz 21.00, 16. augustā no 10.00 līdz 18.00
Kur? Laukumā pie Sv. Pētera baznīcas
Rīgas svētku tradicionālais viduslaiku tirgus šogad pievērsīsies ostas tematikai – kuģošanai, seniem kuģiem, kā arī viduslaiku Rīgas iedzīvotāju sadzīvei un izklaidēm. Rīgas svētku apmeklētāji varēs vērot bruņinieku turnīrus, viduslaiku dejas, iegādāties suvenīrus un amatniecības izstrādājumus. Darbosies bērnu laukums.
 
Diennakts basketbola turnīrs „Krastu mačs” 
Kad? 15. augustā no plkst. 13.00
Kur? Laukumā pie Latvijas Nacionālās operas.
„Krastu mačs” – tās ir 24 stundas un 48 komandas, kas attiecīgi sadalītas Daugavas labā un kreisā krasta pārstāvjos. Abi krasti cīnīsies par Rīgas sportiskākā Daugavas krasta titulu. Turnīrs notiks jau sesto reizi; rezultāts pirms šā gada turnīra – 3:2 Pārdaugavas labā.
Pasākumu atklās konkursi bumbas mešanā grozā, pēc kuriem sāksies diennakts basketbola turnīrs. Arī skatītāji varēs mēroties spēkiem dažādos konkursos. Uz īpašas skatuves uzstāsies Latvijas dīdžeji, savukārt nakts programmas ietvaros tos nomainīs viesmākslinieki no ASV un Latvijas mūziķi.

Koncertprogramma „MARE BALTICUM”
Kad? 15. augustā no plkst. 14.00 līdz 21.00
Kur? Rīgas Doma dārzā
Koncertprogramma ir kā muzikāls ceļojums pa Baltijas jūras krastiem, kura laikā iespējams baudīt dažādu ar Rīgu un Latviju saistītu komponistu skaņdarbus. Koncertā piedalīsies publikas atziņu guvuši senās mūzikas atskaņotājmākslinieki, tostarp baroka koris „Collegium Choro Musici Riga”, baroka orķestris „Collegium Musicum Riga”, vēsturisko pūšaminstrumentu ansamblis „Stadt-Hautboisten”, Elīna Šimkus (soprāns), Agnese Kanniņa-Liepiņa, Laura Šarova (baroka vijoles) un citi. Viesmākslinieki – baroka deju grupa „La Maison noble Duo Floridante” no Igaunijas.

Sacensības burāšanā 
Kad? 14. augustā no plkst. 10.00 līdz 18.00, 15. augustā no plkst. 12.00 līdz 18.00, 16. augustā no plkst. 11.00 līdz 17.00
Kur? Daugavas akvatorijā starp Andrejsalu un Ķīpsalu, Daugavas akvatorijā starp Vanšu un Akmens tiltu
Rīgas Svētku ostas tematika būs patiesa dāvana burāšanas sporta cienītājiem.
14. augustā no plkst. 10.00 Daugavas akvatorijā starp Vanšu un Akmens tiltu notiks draudzības sacensības burāšanā „Baltic Sail Nations Cup”, kurās plāno piedalīties komandas no Vācijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas.
15. augustā Daugavas akvatorijā starp Andrejsalu un Ķīpsalu no plkst. 12.00 līdz 18.00 notiks burāšanas sacensības „Rīgas kauss 2015”. Tajās piedalīsies labākie Latvijas burātāji. Par kausu cīnīsies arī sportiski no Lietuvas, Igaunijas un Zviedrijas. Šogad pirmo reizi sacensībās aicināti piedalīties arī mazie burātāji un jaunieši, kuri sacentīsies „Optimist” un „Laser” klasēs. Aizraujošajiem un spraigajiem notikumiem uz ūdens varēs sekot līdzi gan klātesot, gan tiešsaistē internetā (sacensību bāzē Andrejsalā), kā arī no speciālā skatītāju kuģīša.
Sacensības burāšanā „Match Race”, kas ir cīņa starp divām identiskām Hyperlink reference not valid.jahtām īsā distancē, notiks 15 augustā no plkst. 11.00 līdz 17.00 un 16. augustā plkst. 10.00 līdz 16.00 Daugavas akvatorijā starp Vanšu un Akmens tiltu. Spēkiem mērosies labākie burātāji no Šveices, Holandes, Somijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas.

Latgales dienas Rīgā
Kad? 15. augustā no plkst. 10.00 līdz 19.00
Kur? Jēkaba laukumā
Jēkaba laukums šoreiz pārvērtīsies par savdabīgu Latgales kultūras salu Rīgas centrā – ar tautas dejām un mūziku. Pilsētas svētku ietvaros būs iespējams apmeklēt ceļojošo tirdziņu, te darbosies dažādi amatnieki: podnieki, audēji, kalējs. Tirgū varēs iegādāties Latgalē gatavotus labumus – smaržīgu rupjmaizi, mājās sietu sieru, marmelādes no ogu sulām, kūpinājumus, kā arī pinumus un keramikas izstrādājumus. Rīdzinieki un galvaspilsētas viesi varēs saņemt informāciju par tūrisma iespējām vienā no skaistākajiem Latvijas novadiem – Latgalē.

Kanāla regate 2015 – Rīgas brīvostas kauss 
Kad? 15. augustā no plkst. 12.00 līdz 18.00
Kur? Rīgas pilsētas kanālā un tā krastos posmā no Bastejkalna līdz Latvijas Nacionālās operas ēkai 
Kanāla regate – Rīgas pilsētas svētku tradicionāla sastāvdaļa – sāksies plkst. 12.00 ar svinīgu dalībnieku gājienu no Bastejkalna virsotnes. Tad notiks jautras sacensības ar ūdens velosipēdiem, kurās par uzvaru cīnīsies 30 Latvijā populāru uzņēmumu komandas.
Plkst. 15.00 – airēšanas sacensības starp Latvijas Universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti „Rīgas brīvostas kauss 2015”. Līdzjutēji regates laikā varēs ne tikai vērot sacensības, bet arī paši piedalīties aizraujošās aktivitātēs. 

Ielu muzikantu un cirka mākslinieku priekšnesumi 
Kad? 15. augustā no plkst. 13.00 līdz 18.00
Kur? Esplanādē
Cirka mākslinieki no Francijas, Čehijas un Somijas rīdziniekus un pilsētas viesus aicina uz izklaidējošām un muzikālām ielu cirka izrādēm, solot rādīt īstus brīnumus. Improvizācijas, akrobātikas šovs, enerģiski ritmi un jautras melodijas – tas viss programmā. Priekšnesumu sākums – plkst. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 17.30 un 18.00.

Pasākums „Labdien, Rīga!” un svētku uguņošana
Kad? 15. augustā no plkst. 12.00 līdz 23.00
Kur? 11. novembra krastmalā
No plkst. 12.00 līdzās Akmens tiltam sāks darboties amatnieku tirdziņš „Rīgas osta laiku lokos”, šeit varēs vērot arī moto spēkratu parādi „Rīga moto”. Krastmalā, posmā no Muitas ielas līdz Miķeļa ielai, notiks Latvijas Motoklubu asociācijas rīkotās sacensības „Rīgas kauss 2015”.
No plkst. 13.00 uz skatuves uzstāsies mūziķu grupas „Jauno Jāņu Orķestris” (Latvija), „Freaks On Floor” (Lietuva), „Flame And The Rolltones” (Latvija), „I Wear* Experiment” (Igaunija), „Pressburger Klezmer Band” (Slovākija), „Warsaw Village Band” (Polija), „Otava Yo” (Krievija) un „ElektroFolk” (Latvija).
Mūziķu sniegumu papildinās norises gan krastmalā, gan uz ūdens – motosporta kaskadieru cirka šovs „Motociklistu lode” (Krievija), ūdens akrobātikas šovs, kā arī jauno Latvijas dzejnieku, mūziķu un videomākslinieku veidota multimediāla performance „Stāsti par Rīgu”.
Sestdienas vakara programmas kulminācijā – koncertprogramma „Rīgas sirds”, kas veltīta Rīgas ostas 815. jubilejai. Lielkoncerta sākums plkst. 21.00. Tajā piedalīsies dažādu paaudžu Latvijas ievērojamākie mūziķi: solisti Daumants Kalniņš, Andris Ērglis, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa, Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Edvīns Zariņš, Aija Andrejeva, Gunārs Kalniņš, grupa „Musiqq”, Ralfs Eilands, Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā. Koncerta muzikālās programmas idejas autors un mākslinieciskais vadītājs – diriģents Romāns Vanags.
Koncerta nobeigumā – krāšņa uguņošana.

Lielo leļļu un talismanu svētki 
Kad? 16. augustā no plkst. 11.00 līdz 14.00
Kur? Esplanādē, 11. novembra krastmalā
Lielo leļļu un talismanu svētki – pasākums, ko īpaši iemīļojuši mazie rīdzinieki, – notiks jau sesto reizi. Tradicionāli pasākuma laikā tiks noteikta lelle, kam būs lemts kļūt par Latvijas gada talismanu. Balsošanas rezultāti tiks paziņoti pēc Lielo leļļu un talismanu svētku gājiena no Esplanādes uz 11. novembra krastmalu. Plkst. 14.00 lelles un talismani dejos krastmalā rokenrola ritmos.

Rīgas atklātais čempionāts un jaunatnes meistarsacīkstes skrituļslidošanā 
Kad? 16. augustā no plkst. 11.00 līdz 14.00
Kur? Sporta un aktīvās atpūtas centrā Uzvaras bulvārī 1
Skrituļslidošana Rīgā kļūst arvien populārāka, tāpēc šī sporta veida entuziasti varēs pārbaudīt savu sportisko meistarību un cīnīties par Rīgas čempiona titulu. Sacensībās aicināti piedalīties gan iesācēji, gan meistari. Dalībnieki startēs septiņās vecuma grupās un varēs sacensties piecās dažādās trasēs.

Rokgrupas „Bi-2” koncerts
Kad? 16. augustā no plkst. 19.00 līdz 23.00
Kur? Mežaparka Lielajā estrādē
Leģendārā Krievijas rokgrupa ieradīsies Rīgā, lai Mežaparka Lielajā estrādē sniegtu neaizmirstamu šovu un prezentētu savu jauno albumu «#16plus». „Bi-2” koncertu Mežaparkā atklās „Tesla Boy” – neatkarīga Krievijas estrādes popgrupa ar elektroniskās mūzikas ievirzi, kas dziesmas izpilda angļu valodā. 
 
Valsts prezidents Raimonds Vējonis, apmeklējis Latvijas basketbola valstsvienības atvērto biroju Rūdolfa Blaumaņa ielā 10, kur uzrakstīja savu novēlējumu komandai uz īpašās līdzjutēju sienas, oficiāli pievienojās ''6.spēlētāju'' lokam, kā arī uzdāvināja valstsvienībai Latvijas karogu.

LBS prezidents Valdis Voins, LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps un valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis iepazīstināja.Vējoni ar komandas gatavošanos Eiropas čempionāta finālturnīram, kas 5.septembrī sāksies Rīgā.

''Būsim devīgi – sametīsim pretiniekiem pilnus grozus!'' tā skanēja Vējoņa novēlējums Latvijas basketbolistiem, ko valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis traktēja, kā akceptu uzbrūkošajam spēles stilam, aizmirstot par aizsardzību.
''Kā aizsardzības ministrs mūsu karavīriem, kuri devās misijās, dāvāju Latvijas karogu. Basketbola komanda Eiropas čempionātu sāks savās mājās, bet arī tā būs svarīga misija ar lielu mērķi – tikt uz olimpiskajām spēlēm. Esmu pārliecināts, ka tribīnēs būs daudz Latvijas karogu, bet šo dāvinu, lai ārpus laukuma tas visu laiku atgādinātu, ka jūs pārstāvat Latviju. Lai tas plīvo pēc iespējas augstāk! Ja plīvos olimpiskajās spēlēs – būs pavisam labi,'' uzsvēra Vējonis.

Prezidents atklāja, ka noteikti apmeklēs Latvijas valstsvienības spēles ar Lietuvas un Igaunijas komandām, kā arī, ja darba grafiks ļaus, arī citas spēles.

LBS pārstāvji Valsts prezidentam uzdāvināja Eiropas čempionāta oficiālo bumbu ar Ainara Bagatska autogrāfu, kā arī pasniedza "6.spēlētāja" aproci.

Voins un Šneps Valsts prezidentam izrādīja Latvijas basketbola valstsvienības atvērto biroju, kurā norit gatavošanās Eiropas čempionātam un ikviens mūsu komandas atbalstītājs var atstāt savu novēlējumu basketbolistiem. Eiropas čempionāta laikā plakāti ar novēlējumiem tiks izvietot komandas ģērbtuvē. 
Nedēļas nogalē Rīgas svētku laikā gaidāmi būtiski satiksmes ierobežojumi, tostarp tiks slēgta transportlīdzekļu kustība 11.novembra krastmalā.
Svētkos slēgs transportlīdzekļu satiksmi, izņemot transportlīdzekļiem ar speciālām caurlaidēm, no 13.augusta plkst.22 līdz 17.augustam plkst.7  11.novembra krastmalas posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai un 11.novembra krastmalai paralēlās ielas posmā no Jaunielas līdz Poļu gātei. Šajos posmos būs slēgta arī velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu satiksme.

Satiksmi slēgs 15.augustā no plkst.8 līdz 20 Eksporta ielas posmā no Elizabetes ielas līdz Muitas ielai, izņemot transportlīdzekļus ar caurlaidēm un transportlīdzekļus, kuriem nepieciešams iekļūt un izkļūt no Rīgas pasažieru ostas, no 15.augusta plkst.6 līdz 16.augustam plkst.6 Doma laukumā (arī velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu satiksmi), no 15.augusta plkst.5 līdz 16.augustam plkst.20 laukumā pie Sv.Pētera baznīcas no Kungu ielas puses, izņemot transportlīdzekļus ar caurlaidēm un ēku Kaļķu ielā 2, Grēcinieku ielā 11, Skārņu ielā 7 iedzīvotājus.

Tāpat satiksmi slēgs no 14.augusta plkst.20 līdz 16.augustam plkst.20 Kaļķu ielas posmā no 11.novembra krastmalas līdz Rātslaukumam (RTU autostāvvieta), izņemot transportlīdzekļus ar caurlaidēm uz Rīgas domes autostāvvietu un tūristu autobusus Strēlnieku laukuma stāvvietā, no 14.augusta plkst.13 līdz 16.augustam plkst.1 Eksporta ielas vietējā satiksmes joslā (laukumā) pie Muitas ielas un 15.augustā no plkst.9 līdz 18 Mazā Kalna ielas posmā no Maskavas ielas līdz Jersikas ielai.

Nepieciešamības gadījumā 15.augustā no plkst. 23 līdz 23.15 tiks ierobežota vai slēgta transportlīdzekļu satiksme, izņemot sabiedriskā transporta satiksmi, 13.janvāra ielas posmā no Raiņa bulvāra līdz 11.novembra krastmalai, 11.novembra krastmalas posmā no 13.janvāra ielas līdz Akmens tiltam, Uzvaras bulvāra posmā no Valguma ielas līdz Akmens tiltam un uz Akmens tilta.

Uz AB dambja daļēji slēgs gājēju satiksmi no 14.augusta plkst.21 līdz 16.augustam plkst.9, izņemot personām ar speciālām atļaujām.

Svētku dienās organizēs transportlīdzekļu satiksmi Pils ielas posmā no Miesnieku ielas līdz Doma laukumam.

Transportlīdzekļu apstāšanos un stāvēšanu, izņemot transportlīdzekļiem ar speciālām caurlaidēm, aizliegs no 13.augusta plkst.20 līdz 17.augustam plkst.7  11.novembra krastmalas posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai, 11.novembra krastmalas paralēlās ielas posmā no Jaunielas līdz Poļu gātei un Bīskapa gātē, no 14.augusta plkst.20 līdz 16.augustam plkst.20  Kaļķu ielas posmā no 11.novembra krastmalas līdz Rātslaukumam (RTU autostāvvieta), izņemot transportlīdzekļus ar caurlaidēm Rīgas domes autostāvvietā un tūristu autobusiem Strēlnieku laukuma stāvvietā, no 14.augusta plkst.16 līdz 16.augustam plkst.12 laukumā pie Rīgas Kongresu nama, no 15.augusta plkst.6 līdz 16.augustam plkst.24 Maskavas ielas posmā no Spīķeru ielas līdz Turgeņeva ielai (ielas labajā pusē), no 13.augusta plkst.8 līdz 16.augustam plkst.24  Eksporta ielas vietējā satiksmes joslā (laukumā) pie Muitas ielas, no 14.augusta plkst.20.00 līdz 16.augustam plkst.24 Aspazijas bulvāra posmā un virzienā no Operas līdz Kaļķu ielai.

Piektdien, 14.augustā, no plkst.10 līdz 18, 15.augustā no plkst.11 līdz 17 un 16.augustā no plkst.10. līdz 17 tiks slēgta visu veidu peldlīdzekļu satiksme Daugavas akvatorijā starp Vanšu tiltu un Akmens tiltu, izņemot peldlīdzekļus kuru piestātnes atrodas posmā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam.

Sestdien, 15.augustā, no plkst.12 līdz 18 un 16.augustā no plkst.11 līdz plkst.17 tiks ierobežota visu veidu peldlīdzekļu satiksme Daugavas akvatorijā aiz Vanšu tilta starp Ķīpsalu un Andrejsalu. Tāpat šajā dienā no plkst.9.30 līdz 18.30 aizliegs atrasties un slēgts visu veidu peldlīdzekļu satiksmi Pilsētas kanāla posmā no Bastejkalna līdz Latvijas Nacionālajai operai, izņemot pasākuma dalībnieku peldlīdzekļus.

No 12.augusta plkst.10. līdz 16.augustam plkst.9 ierobežos visu veidu peldlīdzekļu satiksmi Daugavas akvatorijā starp Vanšu tiltu un Akmens tiltu, ievērojot uguņošanas uzbūves vietas plānu.

No 15.augusta plkst.21 līdz 16.augustam plkst.1 tiks slēgta visu veidu peldlīdzekļu satiksme Daugavas akvatorijā starp Vanšu tiltu un Akmens tiltu, izņemot peldlīdzekļus kuru piestātnes atrodas posmā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam, kuriem jāatrodas nekustīgi piestātnēs.

Svētdien, 16. augustā, no plkst.15 līdz 20 aizliegs atrasties un slēgts visu veidu peldlīdzekļu satiksmi Pilsētas kanāla posmā no gājēju tilta pie Brīvības pieminekļa līdz Krišjāņa Barona ielai, izņemot pasākuma dalībnieku peldlīdzekļus.

No 14.augusta plkst.20 līdz 16.augustam plkst.18 aizliegs ar pasākumu nesaistītu skaņu pastiprinošu iekārtu izmantošana 11.novembra krastmalā, 11.novembra krastmalas paralēlajā ielā, Doma laukumā, Herdera laukumā, Līvu laukumā, Kaļķu ielā, Vērmanes dārzā, laukumā ap Sv.Pētera baznīcu un citviet pasākumu norises laikā.

No 14.augusta plkst.10 līdz 16.augustam plkst.1 aizliegs peldlīdzekļiem tauvoties Daugavas krasta posmā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam, Vecrīgas pusē, izņemot peldlīdzekļus kuru piestātnes atrodas posmā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam, kā arī aizliegs peldlīdzekļiem enkuroties Daugavas akvatorija posmā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam, izņemot pasākuma organizatoru peldlīdzekļus.

Rīgas dome aicina iedzīvotājus laicīgi plānot savus pārvietošanās maršrutus nedēļas nogalē un nepieciešamos satiksmes ierobežojumus uztvert ar izpratni.
23.augustā Smiltenē, Tepera trasē bagiju B600 grupā par čempiona titulu cīnīsies arī jaunā, daudzsološā autosportiste Beate Klipa.

23. augustā būs beidzamais nacionālā čempionāta posms, kurā piedalīsies arī Beate Klipa, vienīgā daiļā dzimuma pārstāve - Latvijas un Baltijas autokrosa čempione. Beate "LMT Autosporta Akadēmijas" komandas sastāvā paralēli mācībām ir ieguldījusi daudz darba, lai veiksmīgi aizstāvētu savu titulu.

Neskatoties uz tikai divu gadu pieredzi autosportā, Beate spējusi izcīnīt lieliskus rezultātus ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskajā līmenī. 2014.gadā jauniete kļuva par Latvijas un Baltijas čempioni autokrosā bagiju B600 grupā, kā arī lieliski pārstāvēja Latviju FIA Young Drivers Excellence Academy, iekļūstot prestižā konkursa Eiropas grupas labāko pieciniekā.

2015.gadā Beate turpina startēt autokrosā, kā arī paralēli piedalīties kartingu sacensībās Rotax DD2 klasē. Kā savas autosportistes karjeras turpinājumu jauniete izvēlējusies rallijkrosu, tādēļ nav izslēgts, ka šosezon tiks aizvadītas kādas sacensības arī šajā disciplīnā.

Par sevi stāsta Beate: "Motoru sports man bijis tuvs jau no agras bērnības. Tēvu vienmēr ir interesējusi tehnika, viņš vienmēr ir ar kaut ko braucis, un tā nu paķēris līdzi arī savu vienīgo meitu. Tāpēc tieši viņiem, maniem vecākiem, vislielākais paldies! Trīs gadu vecumā braukāju ap māju ar elektrisko mocīti, 8 gadu vecumā apkārt pilsētai ar savu rollerīti, bet jau pusaudžu vecumā trasē ar krosa mocīti. Saprotot, cik lielu prieku un adrenalīnu sagādā ātrums, nolēmu izmēģināt spēkus "Zelta mopēda" sacensībās, kur divu gadu laikā kļuvu par čempioni un sasniedzu augstus rezultātus. Pēc tam mans nākamais izaicinājums bija folkreiss, kurš bija pirmais solītis uz autokrosu, lai startētu ar B600 bagiju. Ar B600 bagiju startēju divas pilnas sezonas, un 2014. gadā izcīnīju Latvijas un Baltijas čempiona titulu. Šobrīd, ar skatu nākotnē, cītīgi trenējos, braucu ar kartingiem, un tiecos pēc jauniem mērķiem!"Vasara ir īstens atvaļinājumu laiks, kad var tik daudz ko redzēt un protams, iemūžināt. 

Ja Tu  aizraujies ar fotogrāfēšanu,   Eiropas Parlaments aicina piedalīties  fotokonkursā, kas veltīts Eiropas gadam attīstībai. Iesūti savu foto, kas, Tavuprāt, vislabāk raksturo izsludināto tēmu, un varbūt tieši Tu novembrī dosieties uz Strasbūru, lai izveidotu fotoreportāžu par Parlamenta plenārsesiju.

Fotogrāfijas jāsūta līdz 30. augustam – te vairāk

Katru mēnesi no iesūtītajām fotogrāfijām Parlamenta redaktoru komiteja noteiks desmit labākās, no kurām izvēlēsies vienu mēneša favorītu. Katra mēneša favorīts kļūst par žūrijas balvas kandidātu. Balvas ieguvēji 2015. gada novembrī tiks uzaicināti uz Parlamenta plenārsesiju Strasbūrā.
Par jūnija tēmas "Ilgtspējīga zaļa izaugsme, pienācīgs darbs un uzņēmējdarbība" favorītu EP redaktoru komiteja izraudzījusies 61 gadu vecās spānietes Natividadas Esmelas Camposas foto, kura attēloti strādnieki Briseles metro stacijā.
Augusta tēma ir “bērni un jaunieši”. 

Un vēl – lai arī Eiropas parlamenta deputāti ir atvaļinājumā, ikviens, kurš ir Briselē, aicināts apmeklēt Eiropas Parlamenta (EP) apmeklētāju centru "Parlamentarium". Apmeklētāju centrs ļaus gūt unikālu ieskatu EP deputātu darbā un izprast, kā tas ietekmē mūsu ikdienas dzīvi.

Kopš centra atklāšanas 2011. gada oktobrī to ir apmeklējis jau vairāk nekā miljons cilvēku un ceļojumu tīmekļa vietne "Tripadvisor" to iekļāvusi Briseles interesantāko apskates objektu sarakstā.
Centra apmeklējums ir bez maksas un tas ir atvērts katru dienu. 

Informācija ir pieejama visās 24 Eiropas Savienības oficiālajās valodās, arī latviešu.
Šeit vari aplūkot Parlamentarium lapu
Šogad tradicionālās "Tehniskās apskates naktis" notiks gan Rīgā, gan reģionos. Pārbaudes pasākumi sāksies 8.augustā Valmierā un ilgs līdz mēneša beigām, kad noslēdzošā apskates nakts būs Daugavpilī.

Valmierā pasākums notiks sestdien, 8.augustā, no plkst. 19; Ventspilī piektdien, 14.augustā, no plkst. 19; Rīgā, sestdien, 22.augustā, no plkst. 18, bet Daugavpilī, piektdien, 28.augustā, no plkst. 20.

Pasākumu laikā tehniskās apskates stacijās bez maksas būs pieejama vieglo automobiļu diagnostika, bet apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas ar satiksmes drošību saistītas aktivitātes un izklaides. 

CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks Jānis Liepiņš skaidro, ka tehniskās apskates naktis liek autovadītājiem aizdomāties par savu auto reālo tehnisko stāvokli. Daudzi šoferi esot pārsteigti, ka viņa spēkrats realitātē ir sliktāks, nekā domāts. 
Ķīnā arī valda liels karstums un tā ietekmē atsevišķu profesiju pārstāvjiem ļauts svelmes laikā nestrādāt. Starp atvieglojumu saņēmējiem ir arī pandu lāči.

Šendū pilsētas pētniecības centrā izlemts pandas nelaist ārā voljērā, kur tās var redzēt apmeklētāji, bet ļaut dzīvniekiem palikt vēsajās iekštelpās. 

Lāčiem ir biezs kažoks, un viņi ātri var saņemt karstuma dūrienu.

Ķīnā daudzviet valda karstums, kas pārsniedz +40 grādu atzīmi.
Augstās āra gaisa temperatūras dēļ valsts uzņēmums "Latvijas dzelzceļš"  noteicis ātruma ierobežojumus vilcienu satiksmē Latvijā.

Ja tiek pārsniegta plus 30 grādu temperatūra, lai nepieļautu sliežu ceļa deformāciju un nodrošinātu vilcienu kustības drošību, ir noteikti ierobežojumi.

Patlaban ātruma ierobežojumi noteikti līdz svētdienai, 9.augustam, bet, ja karstais laiks turpināsies, tad iespējams, ka ātruma ierobežojumi vilcieniem tiks pagarināti.

Kravas vilcieniem noteikts maksimālais kustības ātrums 60 kilometru stundā (km/h), bet pasažieru vilcieniem - 80 km/h.
Karstajā laikā veidojoties sastrēgumiem iebraukšanai Jūrmalā, kūrortpilsētas pašvaldība atgādina pilsētas viesiem, ka par iebraukšanu pilsētā var samaksāt arī ar mobilajiem pakalpojumiem.
Tāpat dome aicina izmantot autostāvvietas otrpus dzelzceļam. 

Kā ierasts, sastrēgumi pirms iebraukšanas Jūrmalā veidojas brīvdienās un karstākajās vasaras dienās pusdienlaikā un vakarpusē.

Priedainē pie iebraukšanas Jūrmalā pašvaldība norīkojusi papildu darbiniekus, lai paātrinātu iebraukšanas caurlaižu iegādi tradicionālajos nodevas maksas termināļos. Tomēr, lai nestāvētu rindā, kūrortpilsētas viesi aicināti izmantot arī iespējas caurlaidi iegādāties ar mobilā tālruņa palīdzību, 
Tuvākajā laikā galvaspilsētas ielās sāks kursēt 14 jauni minibusi, kas ir īpaši pielāgoti cilvēkiem ar invaliditāti.

Jaunajos pasažieru minibusos ir 15 sēdvietas, sešas stāvvietas un speciāli aprīkota vieta invalīdu ratiņiem, kā arī traps, kas atvieglo iekļūšanu transportlīdzeklī.

Zvanot uz informatīvo tālruni 66 907 787, ir iespējams noskaidrot precīzu cilvēkiem ar invaliditāti piemēroto maršruta minibusu kustības grafiku nākamajā dienā.

Šajos minibusos tiesības braukt bez maksas ir personām, kurām noteikta 1. vai 2.invaliditātes grupa, personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un personām, kas pavada personu, kurai noteikta 1.invaliditātes grupa, vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti.
Līdz šim  kontroli par to, vai autovadītāji ir samaksājuši divus eiro par iebraukšanu Jūrmalā, nodrošināja pašvaldības policija, bet šonedēļ testa režīmā darbu sākusi jauna automatizēta samaksas kontroles sistēma. Pagaidām iegūtie dati gan tiek tikai apkopoti, lai saprastu, cik autovadītāju pārkāpj caurlaižu režīmu.

Neraugoties uz to, ka ir darba diena, Jūrmalas virzienā otrdien plūst nebeidzama auto straume, un pie Priedaines caurlaižu punkta, kur jāiegādājas iebraukšanas taloni, veidojas rinda. Tajā gaida arī autovadītāja no Rīgas Evija, kura norāda, ka pirms iebraukšanas Jūrmalā ir kontrole, bet pilsētā tā nav redzēta.

Jūrmalas pašvaldības policija pienākumos ir veikt kontroli par caurlaižu iegādi.  Policijas  apkopotā informācija liecina, ka šā gada septiņos mēnešos Priedaines caurlaižu postenī naudas sodas par nenomaksātu iebraukšanas maksu uzlikts 1345 autovadītājiem.
Tomēr noķert visus pārkāpējus fiziski nav iespējams, tāpēc šonedēļ testa režīmā  darbu sākusi pirmā automatizētā kontroles sistēma.

"Šobrīd mēs redzam gan iebraukušās mašīnas numuru, gan attēlu, gan arī redzam, ar kādu ātrumu mašīna ir iebraukusi vietā, kur noteiktais ātruma ierobežojums ir 50 kilometri stundā," stāsta Jūrmalas pilsētas domes IT pārvaldes vadītājs Mārtiņš Rikšis.
 Pilotprojektam ir vairāki soļi, un patlaban iegūtā informācija paliek tikai iekšējā lietošanā.

"Protams, šī informācija tiek uzkrāta un nākamās sezonas laikā ir paredzēts, ka pašvaldības policija saņems operatīvu informāciju par automašīnām, kas iebrauc Jūrmalā un ir ''aizmirsušas'' iegādāties vienreizējo caurlaidi un kurām nav pastāvīgās caurlaides," teica Rikšis.

Izmēģinājuma periodā jaunā sistēma pašvaldībai ir bez maksas, bet pēc pilotprojekta beigām tiks lemts, vai šādu kontroles sistēmu uzstādīt arī ilgtermiņā. Paredzēts, ka jaunā sistēma ļaus ne tikai kontrolēt , bet arī samaksāt iebraukšanas maksu, neapstājoties pie caurlaižu punkta.

2014. gadā nodeva par iebraukšanu pašvaldības budžetā ienesusi vairāk nekā divus miljonus eiro.

Autors: LTV
Karstuma vilnī, kas sācies Latvijā, svarīgi atcerēties, ka pat ēnā atstātas automašīnas salonā gaisa temperatūra turpina paaugstināties, bet tiešos saules staros tas notiek sevišķi strauji.

Tādēļ atstāt automašīnā nepieskatītus bērnus vai mājdzīvniekus ir bīstami, un var beigties ar nopietnām veselības problēmām vai pat nāvi, brīdina mediķi.

Gaisa temperatūra tuvākajās dienās bieži būs tuvu +30 grādu atzīmei un to pārsniegs.
Vācijas meteoroloģijas organizācijas "Wetteronline" aprēķini rāda, ka šādā karstumā pusstundas laikā automašīnas salonā gaisa temperatūra tuvojas +50 grādu robežai, bet pēc stundas jau +60 grādiem: Piemērs

Automašīnā tiešos saules staros atstāti plastmasas priekšmeti var sakust, elektronika sabojāties, bet šķiltavas pat eksplodēt.

Autors: Toms Bricis, Sanda Blomkalna  
Karavīri, zemessargi un viņu tuvinieki šodien no  9-10  dosies desmit dienu pārgājienā no Ādažu bāzes uz Aglonu.

Sauszemes spēki jau otro gadu organizē šādu pārgājienu , lai 14.augustā piedalītos Svētās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos.

Ceļā karavīri dosies formastērpos un ar Latvijas karogu. Karavīri un viņu tuvinieki kājām mēros teju 300 kilometru maršrutā. 
Karavīri un viņu tuvinieki kājām mēros teju 300 kilometru maršrutā Ropaži – Lielvārde – Jaunjelgava – Sēlpils – Kūku pagasts – Atašiene – Rudzāti – Preiļi – Aglonas stacija – Aglona. Dienā vidēji paredzēts noiet 35 kilometrus.

Nacionālo bruņoto spēku personāls pārgājiena laikā ne tikai uzlabos fizisko sagatavotību, bet arī iepazīsies ar kultūrvēsturiskajiem pieminekļiem, nacionālo partizānu un karavīru cīņu un piemiņas vietām.
EK viceprezidents Valdis Dombrovskis mudina Latviju maksimāli izmantot ES fondus.  Viņš atzīst, ka kopumā ES ekonomiskā izaugsme ir pārāk lēna, taču vēl aizvien Latvijas ekonomikas izaugsme šogad un nākamgad tiek plānota virs eirozonas un ES vidējiem rādītājiem

 Kas tad Latvijai būtu jādara, lai izaugsme būtu straujāka un uzlabotos iedzīvotāju dzīves līmenis?

Valdis Dombrovskis iesaka eksporta noietam meklēt citus ceļus. Tāpat nepieciešama sekmīga ES fondu apguve. Pašlaik Latvija sāk apgūt jaunā plānošanas perioda līdzekļus, un, paātrinot līdzekļu apguvi, tā ir laba iespēja to izmantot kā papildu ekonomikas stimulēšanas instrumentu. Un pašreiz, pēc Dombrovska domām, ir tas brīdis, kad var sākt maksimāli šos fondus apgūt.

Tikmēr Jaunie žurnālisti, žurnālistikas studenti un praktikanti! Līdz 16. augustam var  pieteikties  Eiropas Jaunatnes mediju dienām! Šī gada tēma - preses brīvība ES un citviet. Labākajiem būs iespēja veidot reportāžu no Eiropas Parlamenta Strasbūrā. Vairāk informācijas šeit

Savukārt tiem, kas studē vai pabeiguši tulkošanas studijas,  ir iespēja kļūt par rakstiskās tulkošanas praktikantu Eiropas Parlamentā Luksemburgā! Prakses periods līdz 3 mēnešiem un tulkotājiem pieteikšanās termiņš ir  līdz 01.septembrim. Vairāk lasi te

Bet ja Tu jau esi talantīgs un motivēts tulkotājs, tad  Tev ir iespēja kļūt par pastāvīgu darbinieku kādā ES institūcijā – šobrīd meklē arī latviešu valodas zinātājus! Piedāvājumu skaties te

*******
Līdz 7. septembrim Eiropas Parlamenta deputāti atradīsies atvaļinājumā. 
Tikmēr Facebook kontā  zem nosaukuma “Eiropas Parlaments Latvijā” vari uzzināt interesantu informāciju un faktus par Eiropas Parlamentu un parlamenta deputātiem. Piemēram, ko iesaka ‪lasīt‬ mūsu Eiropas Parlamenta deputāti, Roberts Zīle jau savus ieteikumus izteicis. 
Skolēnu e-karte Rīgā vienlaikus būs arī maksājuma karte skolā, kas dos arī iespēju pašvaldībai apmaksāt pusdienas vairākiem simtiem trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērnu.

Līdz 1.janvārim plānots visas ēdnīcas aprīkot ar speciāliem validatoriem, bet no 1.septembra tiks uzsākts pilotprojekts 15 skolās. Rīgas pašvaldības pārstāvji uzskata, ka vecākiem tā būs iespēja pārskaitīt bērniem naudu un būt drošiem, ka bērni pērk veselīgus produktus, jo ar šādu karti varēs norēķināties tikai skolas ēdnīcā.

Karte ietvers elektronisko naudu, maksimālā summa, ko uz tās varēs uzlikt, būs 140 eiro. 
"Mēs uz 1.janvāri aprīkosim visas skolas ar iespēju norēķināties ar skolēnu e-karti. Tas nozīmē, ka vecākiem būs iespēja, dodot piecus, 10 vai 20 eiro savam bērnam, būt drošiem, ka bērns neizmantos šo naudu, piemēram, lai nopirktu neveselīgu pārtiku blakus esošā veikalā, bet viņš varēs norēķināties ar šo naudu tikai un vienīgi skolas ēdnīcā. Tas, mūsuprāt, dod iespēju vecākiem krietni efektīvāk kontrolēt, ko ēd viņu bērni," ieceri izklāstīja mērs Nils Ušakovs.

Bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm tā būs iespēja nodrošināt brīvpusdienas. "Pašvaldības nauda tiks pārskaitīta uz šiem e-taloniem, tas nozīmē, ka neviens neredzēs, vai bērns ir norēķinājies ēdnīcā ar naudu, ko iedeva mamma vai ar naudu, ko pārskaitīja Labklājības departaments," norādīja mērs. 

Rīgas domes un "Rīgas satiksmes" amatpersonas uzsver, ka līdz ar jauno pakalpojumu ir mainīta pieteikšanās kārtība kartei, ko vecāki var veikt arī elektroniski pašvaldības portālā. Ja pieteikšanās būs veikta līdz 31.augustam, kartes tiks nogādātas skolās, bet pēc šī termiņa tās varēs izņemt "Rīgas satiksmes" apkalpošanas centros.

Jaunā skolēnu e-kartes nomaiņas kārtība šogad attieksies uz 5. un 10. klašu skolēniem, kā arī uz tiem 7. klašu skolēniem, kuri iestājušies ģimnāzijās vai mainījuši vispārizglītojošās skolas. Šo klašu skolēniem tiks izgatavotas jaunas skolēnu e-kartes, savukārt iepriekš lietotās būs jānodod skolā. Pārējie skolēni varēs lietot līdzšinējās kartes.

Nomainītās skolēna e-kartes tiks atzītas arī par oficiālajām skolēna identifikācijas kartēm jeb skolēna apliecībām Rīgā. Turpmāk uz tām būs arī skolas direktora paraksts.

Dome informē, ka no 17.augusta, kad sāks darboties jaunais e-pakalpojums, vecākiem pieteikums skolēna e-kartes izgatavošanai būs jāaizpilda portālā "www.eriga.lv", kurā dati par skolēnu un skolu, kurā tas mācās, tiks atlasīti automātiski. Pieteikumam klāt būs jāpievieno skolēna fotogrāfija.

Jaunā kārtība šogad vēl neattieksies uz pirmo klašu skolēniem. Viņiem e-kartes tiks izgatavotas saskaņā ar skolas sagatavoto kolektīvo pieteikumu, klāt pievienojot skolēnu fotogrāfijas.
Lai nodrošinātu graudaugu un rapšu ražas nogādāšanu Rīgas ostā, arī šogad no šodienas  ražas novākšanas laikā lauksaimnieku kravas transportam tiks atcelti ierobežojumi pārvietoties pa pilsētas centru, tostarp pa Akmens tiltu un 11. novembra krastmalu. Zemnieku kravas transports varēs pārvietoties visu diennakti. 
Parasti kravas transportam liegts pārvietoties pa pilsētas centru intensīvās satiksmes stundās - darba dienu rītos no plkst.7 līdz 10 un vakaros no plkst. 16 līdz 19.
Britu televīzijas raidījumu vadītājs Džeremijs Klārksons, kas pēc producenta iekaustīšanas bija spiests pamest britu sabiedriskās raidorganizācijas BBC auto raidījuma "Top Gear"  jeb "Gāzi grīdā!", veidos jaunu auto raidījumu sadarbībā ar straumēšanaspakalpojumu "Amazon Prime". Raidījumam vēl gan nav zināms nosaukums, taču zināms, ka tajā piedalīsies arī Klarksona "Gāzi grīdā!" kolēģi Džeims Mejs un Ričards Hamonds. Radījuma uzņemšana sāksies jau drīzumā, bet "ēterā" tas parādīsies nākamgad, vēsta ASV timekļa tirdzniecības gigants "Amazon".

Raidījumā "Gāzi grīdā!" trīs vīrieši ar dažādu triku palīdzību izmēģināja automašīnas, un tas ik nedēļu pie televīzijas ekrāniem visā pasaulē pulcēja ap 350 miljoniem skatītāju, padarot to par visskatītāko informatīvo raidījumu pasaulē. Savukārt martā notika incidents, kad Klārksons sakliedza un iesita raidījuma producentam, līdz ar to netika pagarināts viņa līgums. Solidarizējoties arī viņa kolēģi Mejs un Hamonds pameta raidorganizāciju.
 
Komentējot jauno ieceri, Klārksons atzina, ka „jūtas tā, it kā būtu izkāpis no lidmašīnas un pārsēdies kosmosa kuģī”, piebilstot, ka jaunajam raidījumam būšot trīs sezonas.
Savukārt BBC auto raidījumu "Gāzi grīdā!" turpmāk vadīs britu radio un televīzijas personība Kriss Evanss. 
Ķīnas galvaspilsēta Pekina uzņems 2022. gada Ziemas olimpiskās spēles, noskaidrojās pēc šodien notikušā Starptautiskās Olimpiskās komitejas biedru balsojuma.

Izšķirošajā balsojumā Pekina apsteidza Kazahstānas pilsētu Almati. Sacensības notiks 2022. gada martā, ķīniešu Jaunā gada laikā, un daudzi āra notikumi risināsies ar Lielo Ķīnas mūri fonā. 
Līdz ar to Pekina kļūs par pirmo pilsētu vēsturē, kas rīkojusi gan ziemas, gan vasaras olimpiskās spēles, jo spēcīgākie vasaras sporta veidu pārstāvji tajā sacentās 2008. gadā.

Uz 2022. gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanu sākotnēji pretendēja sešas valstis, tomēr pēc tam, kad Krievija iztērēja vairāk nekā 50 miljardus dolāru (45 miljardus eiro), lai pērn sarīkotu Olimpiādi Sočos, Norvēģijas galvaspilsēta Oslo, Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma, Polijas pilsēta Krakova un Ļvova Ukrainā savas kandidatūras atsauca. Līdz ar to šī bija mazākā sāncensība par ziemas olimpisko spēļu rīkošanu pēdējo četru dekāžu laikā. Iepriekšējo reizi tik maza konkurence bija pirms 1980. gada olimpiskajām spēlēm, kad ASV pilsēta Leikpleisida bija vienīgā kandidāte.

Kā zināms, 2018. gada ziemas olimpiskās spēles risināsies Phjončhanā Dienvidkorejā. Savukārt nākamās divas vasaras Olimpiādes attiecīgi 2016. un 2020.gadā notiks Riodežaneiro un Tokijā.
Tāpat šodien noskaidrojās, ka trešās Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles 2020. gadā risināsies Šveices pilsētā Lozannā, kas izšķirošajā balsojumā apsteidza Brašovu Rumānijā. Zīmīgi, ka tieši Lozannā atrodas SOK mītne.
Pirmās olimpiskās spēles 2012. gadā uzņēma Insbruka, bet otrās nākamgad risināsies Lillehammerē.
Šodien Latvijā ierodas viens no labākajiem kalnu taku skrējējiem pasaulē - lietuviešu skrējējs Ģedimins Grinjus, kurš nepilnas četras nedēļas pirms pasaulē slavenākā kalnu taku skrējiena "Ultra Trail du Mont-Blanc" Gaujas Nacionālajā parkā startēs „Cēsu Eco Trail” 30 kilometru distancē.

Ģedimins Grinjus, kurš pasaules garāko kalnu skriešanas sacensībutūres noslēgumā pērn izcīnīja augsto trešo vietu kopvērtējumā, šogad vēl turpina cīņu par uzvaru prestižajā reitingā. Kā Latvijas sabiedrisko mediju portālam pavēstīja pats Grinjus, Cēsis būs lieliska vieta, kur pārbaudīt savus spēkus pirms sezonas atbildīgajiem startiem. Septembra beigās plānots skrējiens apkārt Fudži kalnam Japānā, savukārt oktobra beigās Ģedimins sezonas kalnu tūrei pieliks punktu, skrienot pāri Reinjonas salai Indijas okeānā pie Madagaskaras.

Bez izcilā Grinjus Cēsīs skries arī citi taku speciālisti, līdz ar vietējiem skriešanas entuziastiem trasē dosies arī Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Zviedrijas, Grieķijas, Holandes un pat ASV pārstāvji. Gaujas Nacionālajā parkā skries arī skriešanas leģenda Viktors Suborins, kura 1984. gadā Jūrmalas
stadionā uzstādītais rekords 24 stundu laikā noskriet 258 kilometrus nav pārspēts vairāk nekā 30 gadus.

Matīss Vecvagaris, lsm.lv
Kalifornijas štatā esošajā Fresno pilsētā pēdējos mēnešos lielu popularitāti guvis jauns biznesa veids - ieilgušā sausuma dēļ izkaltušo mauriņu krāsošana.

Šāds pakalpojums ir nepieciešams, jo iedzīvotājiem atļauts laistīt piemājas zālājus ne biežāk kā divas reizes nedēļā lielā ūdens patēriņa dēļ.

Gatavošanās mauriņa krāsošanai ir tieši tāda pati kā pirms jebkuras citas virsmas krāsošanas.
Arī pats process nav īpaši pārsteidzošs.

Speciāli zālājam paredzētā krāsa ir veidota no organiskiem materiāliem, kam nav nekādas smaržas, to var droši ēst un tā nepiesārņo pazemes ūdeņus.

Zaļais tonis parasti turas aptuveni 2-3 mēnešus, līdz tiek nopļauts, jo zāle ir izaugusi pietiekami gara.

Krāsošana maksā aptuveni dolāru kvadrātmetrā, taču minimālā summa par darbu ir 175 dolāri.
Vismaz no attāluma nepateiksi, ka šis nav pavisam veselīgs mauriņš.

Baltkrievijā visiem parādniekiem, kas nav nomaksājuši kredītus, alimentus, soda naudas un citas parādsaistības, turpmāk liegs piekļuvi mobilajiem sakariem un internetam,  paziņoja tieslietu ministra.

Atbilstoši datiem,  Baltkrievijā ir trīs miljoni parādnieku - tas ir teju katrs otrais pilsonis, ja no kopējā iedzīvotāju skaita izslēdz mazgadīgos bērnus un rīcībnespējīgos pilsoņus.

Ministrija arī ierosinājusi uzlikt arestu sūtījumiem ar precēm, kas iegādātas ārvalstu tīmekļa veikalos, ja saņēmējs ir cilvēks, kurš nav samaksājis parādus.
Tuvākā gada laikā Latvijā plānots ieviest bezatlīdzības donoru kustību. Tas nozīmē, ka par asiņu nodošanu vairs netiks maksāta atlīdzība. Šāda kustība darbojas visā Eiropā, tostarp kaimiņvalstī Lietuvā.

VADC veicis daudzas donoru aptaujas un to dati rāda – cilvēki asinis ziedo lielākoties tā iemesla dēļ, ka vēlas palīdzēt citiem un gūt gandarījumu no tā, nevis gūt atlīdzību. Pārtraucot maksāt atlīdzību par nodotajām asinīm, donoru skaits varētu sarukt, bet šim samazinājumam "nevajadzētu būt tik lielam".

VADC mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka donoriem pēc asins nodošanas maksā kompensāciju pusdienām - 4,27 eiro.

EP deputāti ne reizi vien mudinājuši Eiropas Savienību uz straujāku rīcību, lai samazinātu gados jauno bezdarbnieku skaitu, kas ES sasniedzis jau 7,5 miljonus. 

ES dalībvalstīs pašlaik jau īsteno “Jaunatnes garantijas” pasākumus, kas vērsti uz jaunatnes bezdarba samazināšanu, paātrinot pāreju no skolas uz darba tirgu. 

Arī Latvija ir ieinteresēta  šajā programmā iesaistīt tos jauniešus, kas nestrādā un nemācās, taču daļa no viņiem ir ārvalstīs. Tāpēc Latvijai nu jādomā, kā atdabūt mājās aizbraucējus, tostarp jauniešus.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis  izstrādāto reemigrācijas jeb ārvalstīs dzīvojošo tautiešu atgriešanas plānu vērtē kritiski, jo tas galvenokārt paredz informatīvu palīdzību.

“Tas, ka mēs šajā plānā paredzam pamatā informēšanas pasākumus, vai studiju kredīta dzēšanu sekmīgākajiem studentiem, nerisina emigrācijas problēmu. Jo tas, kas palīdzētu  atgriezt cilvēkus no ārvalstīm, to skaitā jauniešus, ir darbavietu pieejamība ar labām algām. Kā to panākt? Vieni no maniem prioritārajiem jautājumiem būs tieši šie ekonomiskās drošības jautājumi. Lai Latvijā tiktu investēts gan no mūsu, gan ārvalstu investoru puses. Lai veidotos uzņēmumi un būtu tiešām reālas darba vietas. Jo kamēr šis jautājums nebūs sakārtots, tikmēr nekad tie cilvēki, kas mīt ārvalstīs, neatgriezīsies. Savukārt uzņēmējiem vajadzīga stabila un droša, prognozējama nodokļu politika, kas netiek mainīta tik bieži, cik tagad. Un jebkurai sistēmai, kas paredz aizbraucēju atgriešanu, jābūt vienlīdzīgai pret tiem cilvēkiem, kas šobrīd dzīvo Latvijā.”

Pētījumi liecina, ka lielākas cerības atgriezt dzimtenē ir gados jaunākus cilvēkus. Un pateicoties Eiropas Sociālā fonda noteikumu grozījumiem, ko apstiprināja EP, dalībvalstis šogad saņem ES finansējumu miljarda eiro apmērā, lai 650 000 jauniešu varētu iesaistīt darba tirgū. 

Vairāk informācijas par to, kā iesaistīties  “Jaunatnes garantijas” pasākumos, meklējama mājas lapā
No šodienas kā bezmaksas atjauninājums individuālajiem lietotājiem, kas izmanto "Windows 7" un "Windows 8.1" operētājsistēmas, pieejama operētājsistēma "Windows 10", informē Amerikas Savienoto Valstu tehnoloģiju uzņēmums "Microsoft".

Kā vēstīts kompānijas izplatītajā paziņojumā, individuālie lietotāji bezmaksas atjauninājuma iespēju varēs izmantot viena gada laikā kopš "Windows 10" klajā laišanas.

Kā teikts "Microsoft" operētājsistēmu viceprezidenta Terija Maiersona blogā, "Windows 10" ir "Microsoft" vīzija par vēl personalizētāku informācijas tehnoloģiju (IT) lietojumu, "Windows 10" apvienojot uzlabotas komunikācijas, drošības un mobilitātes risinājumus.
"Windows 10" būs pieejams uz plašākā "Microsoft" ierīču klāsta - datoriem, planšetēm, viedtālruņiem, "Windows for the Internet of Things", "Xbox One", "Microsoft HoloLens" un citām.

Tāpat ar "Windows 10" apritē atgriezīsies izvēlne "Start".
Iespēju nopeldēties arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem sagādājuši Lielezera pludmales apsaimniekotāji Limbažos. Iegādāts īpašs ratiņkrēsls peldēšanai.

Ideja par peldēšanas ratiņkrēslu radusies, pavasarī organizējot Zilā karoga pacelšanas svētkus Lielezera pludmalē. Rīkota ziedojumu vākšana, finansiāli iesaistījusies arī pašvaldība un jau dažas dienas pēc pasūtījuma veikšanas ratiņkrēsls no Francijas atgādāts uz Limbažiem. Tiesa, tad arī sapratuši, ka tikai ar šo ierīci vien ir par maz. "Jau uzreiz radās  ideja, kādā veidā no viena krēsla lai nokļūst otrā krēslā. Tad, kad iegādājāmies to pacēlāju, lai varētu nokļūt no viena krēsla otrā krēslā, kad mēs arī to izmēģinājām, tad sapratām, ka trūkst arī pārģērbšanās kušetītes," stāsta pašvaldības aģentūras “ALDA” direktors Jānis Remess.

Limbažnieks Dairis Daugulis, kurš pirmais šo peldierīci izmēģināja, pauž prieku, ka pēc vairāku gadu pārtraukuma varējis atkal iekļūt ūdenī, un, ja vien laika apstākļi šovasar atļaus, peldes tiks baudītas biežāk. Dairim Daugulim šī bija jau otrā pelde jaunajā ratiņkrēslā. Viņš stāsta, ka kādreiz nodarbojies ar airēšanas sportu, tāpēc kopš mugurkaula traumas pirms 20 gadiem, ļoti ilgojies pēc iespējas atkal peldēt. Pēdējo reizi to darījis jūrā pirms gadiem pieciem, kad sarunājis puišus, kas palīdzējuši iekļūt ūdenī. Tāpēc šovasar ratiņkrēslu izmēģinot, paspējis kārtīgi nopeldēties.

"Novēlos nost no tā aparāta, veste bija, papeldēju brasā.Tā jau forši, tikai tas, ka pēc tam grūtāk tikt atpakaļ. Jāpiešaujas, jāiemēģina tas variants, kā atkal atpakaļ iekļūt tajā," priecājas limbažnieks Dairis Daugulis.
Dairis vairākas reizes bijis arī rehabilitācijas centros, kur baudītas ūdensprocedūras. Tagad līdzīgas nodarbes iespējams veikt tepat ezerā. Vaicāts, kādas ir sajūtas sēžot šajā krēslā, Dairis atzīst – sākumā ir mazliet nedroši: "Pateica, ka tie pludiņi sānos malās, ka apgāzties nevar, ka viņš ir drošs. Tas pirmais iespaids ir tā diezgan jocīgi, bet pēc tam jau aiziet."

Protams, lai dotos ezerā ar šo peldkrēslu, noteikti nepieciešams pavadonis. Daira dzīvesbiedre atzīst, ka arī viņa viena pati vīram nevarētu palīdzēt, iespējams, pludmalē nepieciešami vēl daži uzlabojumi. "Smiltis. Ja tur izdomātu kādus celiņus ar laiku, lai pie ezera piekļūtu klāt. Jo šeit jau ir viss, bet tieši līdz pludmalei pašai. Tad būtu vēl labāk," atzīst limbažniece Aija Daugule.

Ģimene arī novērtē, ka arvien vairāk vietu tiek pielāgots cilvēkiem ar kustību traucējumiem, tiesa Limbažos gan vēl jādomā par ietvju apmalēm, kas mēdz būt nepārvaramas.

Autors: Vidzemes TV
Saeimas namā 12.augustā notiks Starptautiskajai jaunatnes dienai veltītas atvērtās debates “Jauniešu līdzdalība sabiedrībā”.
Interesenti ir aicināti līdz 3.augustam pieteikties iespējai klātienē sekot līdzi debatēs spriestajam.

Plānots, ka debatēs norisināsies debašu turnīrs, kurā jaunieši un politiķi diskutēs par to, vai atļaut jauniešiem piedalīties pašvaldību vēlēšanās no 16 gadu vecuma. Pasākumā arī tiks prezentēts Latvijas Jaunatnes padomes veiktais pētījums par jauniešu politisko līdzdalību Latvijā.

Gada garumā visā Latvijā norisinājās konsultācijas ar jauniešiem, pašvaldību pārstāvjiem un ministrijām par to, kā veicināt jauniešu politisko un sabiedrisko līdzdalību. Konsultāciju rezultātā tika izstrādātas rekomendācijas, ar kurām tiks iepazīstināti konferences dalībnieki. Savukārt pasākuma noslēgumā ir paredzēta paneļdiskusija, kurā politikas veidotāji un jaunieši diskutēs par to, vai jaunieši nav ieinteresēti aktīvi līdzdarboties sabiedrībā notiekošajos procesos un kā pauž savu viedokli un attieksmi par to.

Pašlaik tikai 9% jauniešu Latvijā iesaistās nevalstiskajās organizācijās, bet 2% - politiskos procesos, darbojoties politiskajās partijās un citās organizācijās . 12. Saeimas vēlēšanās pie vēlēšanu urnām devās 65% jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem.
Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs, izveidojot veselības maršrutus piecās Latvijas pilsētās, uzsāks sabiedrības informēšanas kampaņu „Aktīva ik diena!”. Kampaņas mērķis ir saistošā un atraktīvā veidā iedzīvotājiem skaidrot fizisko aktivitāšu nozīmi veselības saglabāšanā un uzlabošanā katrā vecuma posmā.

Sadarbojoties ar pašvaldībām, kampaņas ietvaros tiks izveidoti veselības maršruti Ogrē, Jūrmalā, Tukumā, Varakļānos un Cēsīs, lai veicinātu iedzīvotāju fizisko veselību, apvienojot patīkamo ar lietderīgo – pastaigu brīvā dabā un fiziskās aktivitātes. Vidēji 2,5 kilometrus garajos maršrutos tiks izvietoti informatīvi plakāti ar vingrojumiem veselības veicināšanai dažādām vecuma grupām, kurus izstrādājis fizioterapeits. 

Kampaņas „Aktīva ik diena!” sauklis ir „Tu esi radīts kustībai!”. Ikvienam cilvēkam ir jānodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, lai ilgtermiņā justos labi. Kampaņas ietvaros paredzēts sniegt praktiskus padomus, kā ikdienu padarīt fiziski aktīvāku, iekļaujot vecumam un dzīvesveidam piemērotas fiziskās aktivitātes, kuras neprasa lielus finansiālus ieguldījumus.

Kā arī aicināt visa vecuma iedzīvotājus iesaistīties fiziskajās aktivitātēs kopā ar saviem tuviniekiem, draugiem, bērniem, uzsverot, ka kopīgi sportojot ir vieglāk veidot un saglabāt savu, un iesaistīto cilvēku motivāciju, lai regulāri nodarbotos ar fiziskajām aktivitātēm. 

Lai nodrošinātu iedzīvotājus ar informāciju par fiziskajām aktivitātēm, vingrojumiem, kā arī citu noderīgu informāciju, tiks izveidota jauna interneta vietne www.aktivadiena.lv.
Interneta vietnē būs iespējams apskatīt visus veselības maršrutus, dažādus vingrojumu kompleksus un daudz cita interesanta. 
Facebook Draugiem Twitter Instagram