Sākas Rio olimpiskās spēles

5.08.2016.

RIodežaneiro olimpisko spēļu atklāšana paredzēta šonakt, to translēs LTV1 un LTV7 kanāls, jāpieslēdzas 1:50. naktī.
Tikmēr olimpiskajā ciematā Latvijas karogs tika svinīgi pacelts vakar.

Svinīgā atklāšanas ceremonija Marakanas stadionā sāksies plkst.2 pēc Latvijas laika.

Taupības apsvērumu dēļ olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija nebūs tik vērienīga kā iepriekšējās Olimpiādēs, tās izmaksas tiek lēstas divreiz mazākas nekā Londonā. Tomēr svinīgā pasākuma rīkotāji sola, ka atklāšana būs pietiekoši mūsdienīga. 

Valstu parādē, turpinot tradīcijas, kā pirmie stadionā iesoļos olimpisko spēļu dzimtenes Grieķijas sportisti .
Latvijas delegācija stadionā iesoļos kā 110.valsts un sarkanbaltsarkano karogu nesīs divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs.
Kuveitas valdības iejaukšanās sportā dēļ  - šīs valsts pārstāvji Olimpiādē startēs un parādē soļos kā neatkarīgie olimpieši zem Olimpiskās kustības karoga. 

Pirmo reizi olimpisko spēļu vēsturē četrgades nozīmīgākajā sporta forumā startēs bēgļu komanda, kas desmit sportistu sastāvā sacensībās piedalīsies arī zem Olimpiskās kustības karoga. 
Valstu parādi noslēgs mājinieki brazīlieši.

Valstis parādē soļo alfabētiskā secībā, ņemot vērā olimpisko spēļu rīkotāju nacionālās valodas alfabētu. Zīmīgi, ka kanāls NBC vēlējās pierunāt Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK), lai ASV sportisti iesoļotu stadionā pēc iespējas vēlāk, tādējādi skatītāji ilgāk paliktu pie zilajiem ekrāniem un būtu lielāki reklāmas ieņēmumi. Taču SOK bija nepierunājama, un sportisti stadionā ieies alfabētiskā secībā, ņemot vērā portugāļu alfabētu.

Atklāšanas ceremonijas kulminācija būs olimpiskās uguns iedegšana, kas piedāvāta leģendārajam brazīliešu futbolistam Pelem, taču sliktās veselības dēļ viņš, iespējams, nevarēs izmantot šo godu – kaut gan cita kandidatūra nav dzirdēta.

Pirmie starti sportistiem sestdien paredzēti plkst.14.30 pēc Latvijas laika, kad sāksies priekšsacīkstes akadēmiskajā airēšanā.
Savukārt plkst.15.30 uz starta līnijas stāsies pirmie Latvijas atlēti - šosejas riteņbraucēji Toms Skujiņš un Aleksejs Saramotins aizvadīs grupas braucienu.

Par medaļām Riodežaneiro līdz 21.augustam cīnīsies vairāk nekā 12 500 sportisti, kuri sadalīs  medaļas  28 sporta veidos. Šajās olimpiskajās spēlēs programmā atgriezīsies golfs un regbijs. Abi sporta veidi starp olimpiskajiem bija pagājušā gadsimta sākumā, 

Kā intervijā LTV atzina Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, tad trešdaļa no kopumā 33 Latvijas sportistiem Rio spēlēs varētu iegūt vietu pirmajā desmitniekā.

Arī Riodežaneiro restorāni jau ir gatavi milzīgam apmeklētāju pieplūdumam.
Pilsētā ir ļoti daudz ēdināšanas iestāžu, no kā izvēlēties.
Vieni piedāvā relaksētu atmosfēru, citi – diezgan neparastu ēdiena pasniegšanas veidu.
Populārākais vietējais ēdiens esot taro auga krēms ar kokosriekstu pienu un olas dzeltenumu.
Dažiem restorāniem Rio ir sena vēsture, un daži ir ierindoti Latīņamerikas 50 labāko restorānu sarakstā. Dārgākajā no tiem trīs ēdienu maltīte var maksāt aptuveni 64 ASV dolārus. 
Facebook Draugiem Twitter Instagram