"Speedo" pārtrauc līgumu ar Lohti

23.08.2016Pēc skandāla Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs slavenais peldēšanas piederumu ražotājs "Speedo" ir pārtraucis sponsorēšanas līgumu ar slaveno amerikāņu peldētāju Raienu Lohti.

"Vairāk nekā dekādes garumā esam kopā ar Raienu izbaudījuši uz panākumiem balstītas attiecības. Lai gan viņš "Speedo" komandai ir bijis ļoti svarīgs sabiedrotais, mēs nevaram piedot uzvedību, kas ir pretrunā ar šīs kompānijas uzskatiem," paziņojumā norādījis uzņēmums.

"Speedo" Lohti atbalstīja jau kopš 2006.gada.

ASV peldētāji Lohte, Džeks Kongers, Gunnars Bencs un Džimijs Faigens olimpisko spēļu laikā, atgriežoties no kādas privātas ballītes, iekūlās nepatikšanās. Viņi apgalvoja, ka, ar taksi atgriežoties olimpiskajā ciematā, mašīnu apstādinājis kāds vīrietis, kuram pie krūtīm bijusi policijas nozīme. Vīrietis Lohtem pielicis pie deniņiem ieroci un peldētājus aplaupījis. Vēlāk Lohte gan skaidroja, ka laupīšana notikusi degvielas uzpildes stacijā.

Brazīlijas policija sāka izmeklēšanu, un tajā noskaidrojās, ka peldētāji ir nekaunīgi melojuši, jo nekāda laupīšana nebija notikusi. Policija paziņoja, ka amerikāņi izdemolējuši benzīntanka tualeti un uzvedušies izaicinoši, piemēram, urinējuši pie uzpildes stacijas logiem. Pēc tam viņiem izcēlies konflikts ar benzīntanka darbiniekiem, kuri pauduši neapmierinātību par viesu uzvedību. Darbinieki izsaukuši policiju, taču līdz tās atbraukšanai abas puses jau bija vienojušās un amerikāņi bija samaksājuši kompensāciju par izdemolēto tualeti.
Par notikušo Lohte jau vairākkārt publiski atvainojies.

Lohte Riodežaneiro kļuva par olimpisko čempionu 4x200 metru brīvā stila stafetē, kurā viņš uzvarēja jau ceturto reizi pēc kārtas, bet karjeras laikā viņš ir ticis pie 12 olimpiskajām godalgām, tostarp sešām zelta.
Tikmēr pārējie trīs šajā lietā iesaistītie peldētāji bija stafešu komandu rezervisti un finālpeldējumos nestartēja, taču, tā kā piedalījās priekšsacīkstēs, tad arī tika pie savām zelta medaļām.


Facebook Draugiem Twitter Instagram