Vinnijam Pūkam - 90

14.10.2016Šodien jubileju svin Vinnijs Pūks, jo 1926. gadā Anglijā iznāk Alana Milna grāmata par Vinniju Pūku.
Tātad Vinnijs ir cienījamā vecumā – 90 gadi.

Tiesa, Pūks parādījās vēl gadu agrāk – kad  Londonas laikrakstā "London Evening News" publicēts stāstā "Nepareizās bites".
Taču pirmā grāmata, kurā apkopoti stāsti par Vinnija Pūka un viņa draugu piedzīvojumiem, tika izdota pirms 90 gadiem – šajā dienā, 14.oktobrī.
Grāmatas par Vinniju Pūku ir tulkotas vairāk nekā 40 pasaules valodās.

Daudzviet pasaulē,  katru gadu notiek pūksprunguļu laišana upēs. Pūksprunguļu spēle aprakstīta grāmatā "Vinnijs Pūks un viņa draugi". Spēlētāji no tilta malas iemet upē koka sprunguli un skrien uz otru tilta pusi skatīties, kura sprungulis atpeldēs pirmais.

Milns savus stāstus rakstīja savam dēlam - Kristoferam Robinam Milnam, aprakstot viņa rotaļu lācīša Vinnija Pūka piedzīvojumus Simtjūdžu mežā.

Īstajam Kristoferam Robinam bija mīļākais rotaļu lācītis, kuru viņš sauca par Vinniju Pūku par godu Vinnijam - Kanādas lācim, kuru viņš bija redzējis Londonas zooloģiskajā dārzā, tāpat zēnam bija arī citas mantas -  - ķengurs, sivēns un ēzelis, kas tāpat nonākuši Milna stāstos. Oriģinālās rotaļlietas pašlaik atrodas Ņujorkas publiskajā bibliotēkā.

Pēc Milna nāves autortiesības uz Vinnija Pūka un pārējo grāmatas varoņu tēliem iegādājās Volts Disnejs, kura meitām ļoti patikuši stāsti par medu mīlošo lāci.

Pēc žurnāla "Forbes" datiem, Vinnijs Pūks ir otrais pelnošākais izdomātais tēls, atpaliekot tikai aiz Mikipeles un gadā nopelnot aptuveni 5,6 miljardus ASV dolāru.

Padomju multfilmā Pūku ierunāja Jevgēnijs Leonovs, ko daži varbūt atceras no filmas Fortūnas Džentelmeņi – bet  Lai panāktu vēlamo Vinnija Pūka runas efektu, aktiera balss ieraksts tika paātrināts par 30 %. 

Daži citāti no grāmatas:

Sivēns – “Kā pareizi raksta vārdu mīlestība?”
Pūks – “To neraksta, to jūt!”

Tu nevari visu laiku sēdēt un gaidīt, kad kāds nāks pie Tevis. Dažreiz Tev ir jāiet pie viņiem.

Daži cilvēki pārāk daudz rūpējas. Man šķiet, to sauc par mīlestību.

Cik es esmu laimīgs, ka man ir kaut kas tāds, kas padara ardievas tik smagas.

Ja pienāk tāda rītdiena, kad mēs neesam vairs kopā… Ir kaut kas, kas tev vienmēr jāatceras. Tu esi Drosmīgāks, nekā tev liekas, Stiprāks, nekā tev šķiet un Gudrāks nekā tu domā. Bet vissvarīgākā lieta – pat, ja mēs esam šķirti… es vienmēr būšu ar tevi.

Iesim ciemos pie visiem pēc kārtas, — sacīja Pūks. — Jo, kad tu esi jūdzēm tālu gājis pa aukstu vēju un pēkšņi ieej kāda mājās, un tad kāds tev saka: “Sveiks, Pūk, tu esi atnācis taisni laikā, lai mēs mazliet uzkostu!” — un jūs uzkožat… tad diena nav vis veltīgi, bet Draudzīgi Pavadīta.

Vajag darīt tā, kā darīt vajag, bet darīt tā, kā nevajag darīt, nevajag.

Vinnijs Pūks Sivēnam jautāja: “Kas šodien ir par dienu?” Sivēns atbildēja: “Šodiena” Vinnijs nopriecājās: “Šodiena ir mana mīļākā diena!”


Facebook Draugiem Twitter Instagram