Jūrmalā jūnijā - pasaules kausa posms ielu vingrošanā

19.05.2015

13.jūnijā, Majoru pludmales "Baltic Beach Hotel & SPA" stadionā notiks Pasaules kausa posms ielu vingrošanā, kas pulcēs labākos ielu vingrotājus no 15 valstīm.

Sacensības Jūrmalā ir viens no 21 Pasaules kausa posma, kas norisināsies visos pasaules kontinentos. Katra posma uzvarētājs kvalificēsies finālsacensībām, kas notiks gada beigās Maskavā. No Jūrmalas posma uz Pasaules kausa finālu dosies divi spēcīgākie ielu vingrotāji.
Profesionāļu klases dalībnieki Jūrmalā sacentīsies frīstaila kategorijā, savukārt skatītāji tiks aicināti sacensties tautas klases spēka sacensībās. Jūrmalas posmu un pārējos 20 Pasaules posmus, kā arī finālu, kas norisināsies gada beigās Maskavā, rīko Latvijā dibinātā Pasaules Ielu vingrošanas federācija. Šobrīd federācijā jau ir 106 organizācijas no 76 valstīm.

"Latvija ir bijusi starta vieta un joprojām ir mājvieta visai lielajai ielu vingrošanas kustībai pasaulē," uzsver Pasaules Ielu vingrošanas federācijas prezidents Māris Šlēziņš. "Pēc divu gadu pauzes esam gatavi piedāvāt visiem Latvijas ielu vingrošanas faniem to, kas viņiem pienākas, pateicībā par visu atbalstu un uzticību kopš 2009.gada."

Sacensības Majoru pludmalē 13.jūnijā sākies plkst.14.
Pašlaik dalība apstiprināta jau 22 dalībniekiem no 15 valstīm, bet Latviju sacensībās pārstāvēs četri dalībnieki, kuri tiks noskaidroti pēc ranga 6.jūnijā paredzētajā Latvijas čempionātā ielu vingrošanā.

Papildus profesionāļu sacensībām visas dienas garumā norisināsies arī tautas klases sacensības sievietēm un vīriešiem sadarbībā ar "Latvijas Dzelzceļu". Tās notiks divās vecuma grupās - līdz un virs 18 gadiem.

2011.gadā Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrības vadītājs Šlēziņš pēc vairāku gadu aktīvas darbības ielu vingrošanā nolēma izmēģināt spēkus ielu vingrošanas sporta veida attīstībai visā pasaulē, kas rezultējās ar pirmo pasaules čempionātu. Tajā kopā ar saviem līdzgaitniekiem pulcējās spēcīgākie ielu vingrotāji no desmit valstīm.

Pēc šī pasākuma arī oficiāli tika parakstīts memorands par Pasaules Ielu vingrošanas federācijas izveidi.

Šlēziņš ar domubiedriem 2012. un 2013.gadā Rīgā rīkoja arī otro un trešo pasaules čempionātu, kurā pulcējās jau attiecīgi 20 un 30 valstu ielu vingrotāji.
2014.gadā pasaules čempionāts pārceļoja uz Krievijas galvaspilsētu Maskavu, kur Šlēziņa komanda rīkoja pasaules čempionātu olimpiskajā "Lužņiku" arēnā, pulcējot 56 valstu spēcīgākos ielu vingrotājus.

2013.gadā Pasaules kauss tika rīkots septiņos posmos, aptverot Taivānu, ASV, Krieviju, Spāniju, Norvēģiju, Horvātiju un Vāciju.
 2014.gadā tika rīkoti jau desmit posmi, kur esošajiem posmiem pievienojās Austrālija, Dienvidāfrikas Republika un Venecuēla. Šogad interese par Pasaules kausa posmu rīkošanu bija tik liela, ka sacensības izaugušas jau līdz 21 posmam - klāt nākušas sacensības Marokā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Kazahstānā, Honkongā, Malaizijā, Kolumbijā, Portugālē, Polijā, Francijā un arī Latvijā.Facebook Draugiem Twitter Instagram