Kas ir tūrisma rallijs?

20.05.2015“Draugi piedāvāja piedalīties, es piekritu un nenožēloju!” saka studente Anna, kura pagājušajā gada martā piedalījās tūrisma rallijā Siguldā. Lai gan Anna un viņas draugi neieguva balvas, meitene pasākumu atceras ar prieku un gandarījumu, jo ļoti labi pavadījusi laiku.

Tūrisma rallijs ir draudzīga sacensība un ceļojums vienā. Pasākuma dalībnieki dodas ceļā pēc organizatoru maršruta, dienas laikā apmeklējot vairākus kartē apzīmētos apskates objektus, tur izpildot uzdevumus un krājot punktus. Dienas beigās tie apbalvoti gan tie, kuri sakrājuši visvairāk punktu, gan tie, kuri bijuši visaktīvākie. 

“Lai arī šis rallijs nav uz ātrumu, bet gan kvalitāti, tomēr parādās azarts, kas piešķir papildu "odziņu",” saka Anna. “Vienkāršā tūrisma izbraucienā apskatītajās vietās ne vienmēr ir kāda tiešām interesanta aktivitāte. Parasti viss beidzas ar vienkāršu pils apskati. Bet tūrisma rallijā katrā vietā ir kāds interesants, reizēm pat āķīgs uzdevums.”

“Mēs vēlējāmies  parādīt Latviju arī no cita skata redzējuma, ne tikai populārās apskates vietas,” par to, kā radās ideja par tūrisma ralliju, stāsta Anita Grīniece, atputasbazes.lv projektu vadītāja. Arī nākotnē viņu plāns ir turpināt “iedziļināties novadu vērtībās un meklēt nezināmo, noslēpumaino”.

Katram tūrisma rallijam ir sava tematika, kas paredzēta, lai izceltu kādus īpašus objektus vai notikumus. Dažos no šiem pasākumiem dalībnieki ir aicināti saģērbties īpašos kostīmos. Piemēram, par pagājušā gada vasara notikušo ralliju pirātu tematikā īpašā sajūsmā bijuši tieši bērni, atminas Grīniece.

Šis ir sestais gads, kopš notiek atputabazes.lv rīkotie tūrisma ralliji. Vasaras beigās būs notiks divpadsmitais tūrisma rallijs.

Informāciju sagatavoja: Lāsma Gaile


Facebook Draugiem Twitter Instagram