Aizsardzība pret hakeriem

21.02.2017

Iekļūt mūsu datorā un to kontrolēt, lasīt  vēstules un sarakstes, pieslēgties kamerai un mikrofonam, lai redzētu un dzirdētu, kas notiek apkārt, ir pavisam vienkārši.
Par to eksperimentos pārliecinājās LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”, kurā speciālisti arī sniedza padomus, kā labāk pasargāt sevi no hakeru uzbrukumiem. 

Piemēram, speciālisti aicina Instalēt programmu atjauninājumus un darīt to regulāri.

Izmantot garas paroles -  tās būs grūtāk atšifrēt, bet tādas, ko var atcerēties, nevis jāpieraksta. 

Datorā izmantot vairākus paša radītus lietotāju kontus ar dažāda līmeņa pieejām. Piemēram, no viena konta lietot sociālos tīklus, no cita – tikai internetbanku, vēl no cita – piemēram, instalēt kādas programmas. Ja hakera ļaunā programma piekļūs vienam lietotājam, tad uzreiz nepiekļūs visa datora informācijai.

Mobilajiem telefoniem tas ir mazāk iespējams, bet datoriem aizklāt vai aizlīmēt videokameras lodziņu, ja to nelieto.

Ne datoros, ne telefonos neinstalēt aizdomīgas un apšaubāmas programmas. Nevērt vaļā aizdomīgus sūtījumus, vai nu e-pastā vai arī sociālajos tīklos.

Pārliecināties par vēstules sūtītāja patieso eksistenci, pat ja tas šķiet draugs vai kas pazīstams. Nereti hakeri cenšas radīt dubultniekus un tādā veidā izmakšķerēt kādu sensitīvu informāciju.  

Nepieslēgties pie aizdomīgiem un neskaidras izcelsmes bezmaksas wi-fi tīkliem. Arī caur tiem var pārraudzīt datora vai telefonu lietotāja darbības.     

Ja patiešām aizdomas ir nopietnas, parādīt to datora meistaram, lai viņš pārliecinās, vai datorā nedzīvo kādas jocīgas programmas, kas radušās pēkšņi un ir liekas.


Facebook Draugiem Twitter Instagram