Valsts Valodas centrs meklē palīgus

23.02.2017

Valsts valodas centrs aicina pieteikties  sabiedriskos palīgus.

Valsts valodas centra sabiedriskā palīga darbs ir aizraujošs un interesants, bet pretendentu apmācības – saistošas. To apliecina fakts, ka Valsts valodas centrā kopš 2015. gada decembra darbojas jau 27 sabiedriskie palīgi. Kaut gan brīvprātīgo darbs Latvijā nav īpaši populārs, Valsts valodas centra palīgi pierāda pretējo.

 Sabiedrisko palīgu institūts izveidots ne tikai Valsts valodas centra atbalstam, bet nodrošinot palīdzību ikvienam sabiedrības loceklim gadījumos, kad ir šaubas par latviešu valodas pareizu lietojumu. 

Sabiedrisko palīgu funkcijās ietilpst privātpersonu konsultēšana par valsts valodas lietojumu publiskajā informācijā, kā arī preču marķējumā un lietošanas instrukcijās.
Palīgi ir snieguši konsultācijas gan par pareizrakstības jautājumiem, gan valsts valodas lietojumu publiskajā informācijā.
Savukārt Ventspils Augstskola sadarbībā ar vienu no sabiedriskajiem palīgiem ir veikusi pētījumu par valsts valodas izmantošanu preču marķējumā un lietošanas instrukcijās.

Iecerēts, ka tuvāko gadu laikā katrā novadā un pilsētā darbosies sabiedriskais palīgs, pie kura varētu vērsties un lūgt palīdzību valsts valodas pareizā lietošanā.

Par Valsts Valodas centra sabiedrisko palīgu  var iesniegt pieteikumus  nepārtraukti, bet tos vērtē divas reizes kalendārajā gadā. 

 Ar konkursa nolikumu un līdzdarbības līgumu var iepazīties Valsts valodas centra mājaslapā. 


Facebook Draugiem Twitter Instagram