Rīgas zoo jaunumi

27.05.2015

Rīgas Zooloģiskajā dārzā 27.maijā norisināsies kalitriksu vasaras mītnes svinīga atklāšana.

Jaunajā vasaras mītnei izveidots sedzošs siets, kas pasargās mītnes iemītniekus no vārnu un kaiju uzbrukumiem, savukārt stikla barjersienas neļaus pērtiķiem no apmeklētājiem saņemt dažādus, reizēm bīstamus kārumus. Savukārt atrašanās svaigā gaisā un saules peldes stiprina dzīvnieku organismus un tas palielina iespēju iegūt veselīgus pēcnācējus. Lai pērtiķēniem vēsākās dienās nesaltu, tiem ir uzbūvēta apsildāma slēptuve – dobums.

Jaunajā vasaras mītnē pie Terārija ēkas dzīvos Geldi kalimiko un Ziemeļbrazīlijas kalitriksi. Abas mazo pērtiķu sugas sastopamas Dienvidamerikas tropiskajos apgabalos.

Rīgas Zoodārza jaunajā ekspozīcijā būs apskatāms geldi kalimiko pāris – 11 gadus vecais tēviņš Bernards no "Zoo Parc de Beauval" (Francija) un deviņus gadus vecā mātīte Aso no "Zoo d’Asson" (Francija). Šie melnie pērtiķi ir iekļauti Pasaules Sarkanajā grāmatā kā saudzējama suga. Rīgas Zooloģiskais dārzs piedalās šīs apdraudētās sugas saglabāšanas un vairošanas nebrīvē Eiropas programmā.

Ziemeļbrazīlijas kalitriksi ir labi iedzīvojušies Rīgas zoodārzā un tiem jau vairākas reizes ir bijuši pēcnācēji, tādēļ uz vasarnīcu pārcelsies itin kupla pērtiķu saime – 8 gadus vecais tēviņš no "Parc Merveilleux" (Luksemburga), piecus gadus vecā mātīte Nelli no Tallinas zoodārza un viņu 9 atvases, kas pēdējos četros gados dzimuši Rīgā.


Facebook Draugiem Twitter Instagram