Kur nodot lielgabarīta atkritumus, piemēram, dīvanu

27.05.2015

Pavasarī daudzviet Latvijā atkritumu apsaimniekotāji rīko lielgabarīta atkritumu pieņemšanas akcijas. Aprīlī tās notika Ventspilī, Bauskā, Tukumā un daudzviet citur.

Šonedēļ savus lielos atkritumus par brīvu varēja izmest siguldieši. Lielie atkritumi parasti ir galdi, skapīši, salauzti dīvāni.  Siguldas atkritumu apsaimniekotāja PSIA „Jumis”  stāsta, ka Siguldā lielgabarīta atkritumus par brīvu var nodot trīs reizes gadā.
Lielgabarīta atkritumi ir sadzīvē, mājsaimniecībā radušies atkritumi, ko nevar un nedrīkst ievietot konteinerī, jo tas vienkārši fiziski tur neieiet.

Galvenais mērķis šādām akcijām esot dot iespēju iedzīvotājiem tikt vaļā no lietām, kuras ir kārdinājums vienkārši izmest dabā. 

Lielgabarīta atkritumus par brīvu varēja nodot arī vairākās pilsētās Ziemeļvidzemē, kur akcijas rīkoja SIA „ZAAO”. Uzņēmumā stāsta, ka šogad daudzviet pieņemto atkritumu apjoms ir pieaudzis par aptuveni piekto daļu. Vienīgie, kas vēl var paspēt lielgabarīta atkritumus izmest par brīvu, ir Kocēnu novada iedzīvotāji, kas to var darīt līdz 31.maijam.

Jāatgādina, ka lielgabarīta atkritumi nav celtniecības atkritumi, un arī nevajadzētu mest šajos konteineros azbestu saturošu šīferi. 

Uz konteineriem nevajadzētu arī vest ledusskapjus vai citas vecas elektroniskas lietas, jo Ziemeļvidzemē tām par brīvu SIA „ZAAO” paši aizbrauks pakaļ visa gada garumā.


Facebook Draugiem Twitter Instagram