1.jūnijs - Starptautiskā bērnu aizsardzības diena

01.06.2015

1. jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, tās aizsākumi meklējami 1925. gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai. Pirmo reizi šī diena, īpašu svētku veidā veltīta speciāli bērniem, tika atzīmēta 1950. gadā. Kopš tā laika Starptautiskā bērnu aizsardzības diena ir kā nemainīga tradīcija daudzās pasaules valstīs un šajā dienā visā pasaulē notiek dažādi pasākumi, kas veltīti bērniem, sniedzot prieku un sajūtu, ka šī ir viņu diena. 

 Diemžēl  ne visur pasaulē pret bērniem izturas labi,  Aplūkojot situāciju pasaulē, nākas atzīt, ka vēl joprojām daudzās valstīs bērnu fizisku sodīšanu uzskata par normālu audzināšanas metodi.

Sagaidot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, sabiedrība tiek mudināta uzlūkot bērnu kā vērtību. Tāpat 1.jūnijs ir arī pirmā diena, kad sākas vasaras brīvlaiks. Daži bērni brauc pie vecmāmiņām uz laukiem, citi iekārtojušies darbā, bet daži paliek mājās. 

Lai vecākiem nebūtu jāuztraucas, vēlams ar bērnu pārrunāt elementārus drošības jautājumus, lai vasaras brīvlaiks paietu bez ķibelēm.

Un izrādās - katru sekundi pasaulē piedzimst divi bērni. 

 Vecākā zināmā māmiņa dzīvo Rumānijā – viņai meitiņa piedzima 70 gadu vecumā.

Par neparastākajām dzemdībām varētu saukt Bojdas Brakstones mazuļu nākšanu pasaulē. Pirmie trīs bērni piedzima vienā nedēļā, bet otrie trīs – nākamajā. Šādas dzemdības bija iespējamas sievietes dzemdes īpatnējās uzbūves dēļ.

 Četri no desmit bērniem piedzimst ar vismaz vienu dzimumzīmīti.

Un atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu – arī mēs aicinām – samīļojiet savus bērnus biežāk! Facebook Draugiem Twitter Instagram