Latvijas jahta sāk 4 mēnešu ceļojumu

2.05.2017.

Vakar Latvijas jahta "Spaniel"  sāk dalību transatlantiskajā regatē "Rendez-Vous 2017 Tall Ships Regatta", kas veltīta Kanādas 150.dzimšanas dienai.

Dalība regatē  ilgs četrus mēnešus, sākusies Portug;alē -  tā  noslēgsies 3.septembrī, kad regates dalībnieki finišēs Havrā, Francijā.

"Spaniel" regatē plāno noburāt 7000 jūras jūdzes, divas reizes šķērsojot Atlantijas okeānu. Komanda ceļojuma gaitā piestās sešās valstīs -  Portugālē,  Spānijā,  Bermudu salās,  ASV, vairākās ostās Kanādā un visbeidzot finišēs  Francijā. 
Regates kulminācija ir gaidāma Kvebekā 18.-23.jūlijā, kur uz Kanādas 150 gadus svinībām ieradīsies apmēram 40 buru kuģi un jahtas ar vairāk nekā 3000 burātājiem no Eiropas un Amerikas.

Ceļā komanda dosies īpašos Latvijas valsts simtgades burāšanas "tautas tērpos" un Kanādā nogādās sveicienu dzimšanas dienā un aicinās uz Latvijas valsts simtgades svinībām. 

"Ceļojums pāri Atlantijas okeānam simboliski vēsta jahtas "Spaniel" komandas redzējumu par Latviju kā uzņēmīgu, drosmīgu, dinamisku, radošu, iedvesmojošu un pasaulē atpazīstamu jūras valsti," norāda Latvijas Burāšanas mācību asociācijā. Tāpat "Spaniel" komanda vēlas atgādināt, ka Latvijas krastus 498 kilometru garumā apskalo Baltijas jūra, kurai visos laikos ir bijusi īpaša nozīme mūsu valsts attīstībā.

Pēc atgriešanās Latvijā jahtas "Spaniel" komanda plāno pulcēt Latvijas jūras piekrastes pašvaldību jauniešus deviņos tematiskos pasākumos, stāstot par regatē piedzīvoto un aicinot kopīgiem spēkiem domāt par Baltijas jūras piekrastes attīstību.


Facebook Draugiem Twitter Instagram