Ar ozoliem apskaus Latviju

2.05.2017.

Ozolu stādīšana ap Latvijas robežu atklās simtgadi un apliecinās mūsu vienotību.
Lai ozoli apskauj un ieskauj Latviju. Lai tie stājas visapkārt kā sardzē.
Lai mēs ozolus iestādām tā, ka tie sakņojas ne tikai zemē, bet arī sirdīs.
Tad kā ozoli būs mūsu vīri. Tad ozolu staltumā augs mūsu dēli.
Tad pēc vēlreiz simt gadiem jau varēsim Jāņu vainagus vīt.
Lai līdzi ozoliem aug mūsu spēks. Lai līdzi ozoliem sakuplo mūsu dzimtas. Lai līdzi ozoliem Latvija tiecas augšup. Lai sargā Latviju mūsu mīlestības un uzticības spēks.
/dzejniece Māra Zālīte/

4. maijā ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts piedalīties akcijā „Apskauj Latviju”, kurā satiksies cilvēku rokas un gara spēks, stādot simtgades ozolus, svinot mūsu brīvību un atklājot Latvijas valsts simtgadi.
Akcija ir vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas spēcināšanu un paredz simbolisku rīcību: ozolu stādīšanu Latvijas robežpilsētās, pagastos vai pierobežas teritorijās, veidojot ap Latvijas robežu simbolisku garīguma sardzi.  

Akcijas ietvaros 4.maijā pie Latvijas robežas esošo 45 pašvaldību teritorijās no plkst.9.00 noteiktā laika secībā visas dienas garumā  par godu Latvijas valsts simtgadei tiks stādīti 100 Latvijas valsts simtgadei veltīti ozoli, kam būs pievienota īpaša norāde, kas apliecinās, ka tas ir Latvijas simtgades ozols. 

Akcija  sāksies vienlaicīgi no četriem Latvijas vistālākajiem ģeogrāfiskiem punktiem, kuros jau 1998. gadā tēlnieks Vilnis Titāns izvietoja simboliskas akmens zīmes par godu Latvijas valsts pastāvēšanas 80. gadadienai: 
-  Latvijas tālākais ziemeļu punkts. "Baltās naktis" – Ipiķos;
-  Latvijas tālākais austrumu punkts "Austras koks"  - Pasienē;
-  Latvijas tālākais dienvidu punkts "Saules puķe"  - Demenē;
-  Latvijas tālākais rietumu punkts "Zaļais stars" - Bernātos. 

No šiem punktiem un vēl papildus no Carnikavas, Bauskas un Ventspils sāksies speciālo akcijas autobusu maršruti ap Latviju, iebraucot katrā no 45 pašvaldībām.
Minētās 45 pašvaldības organizē ozolu stādīšanai un simtgades atklāšanai veltītu svinīgu pasākumu pie katra no 100 ozoliem, kurā svinīgā ceremonijā Mazpulkiem, Jaunsargiem, tiks nodots pienākums rūpēties par iestādītajiem ozoliem.

Plašāka informācija par akcijas norises vietām un interaktīvā 100 ozolu karte :  www.lv100.lvFacebook Draugiem Twitter Instagram