18 dienās apkārt Latvijai

4.05.2017.

Gaidot Latvijas simtgadi, tautas klases maratonu skrējējs, 28 gadus vecais arhitekts Dins Vecāns dosies izturības skrējienā apkārt Latvijai.

Projektā “Apskrien Latviju” skrējējs aicina pievienoties arī iedzīvotājus pierobežas novados un kādus distances posmus mērot kopā. Ik dienu plānots noskriet 100 kilometru posmu un iepazīt Latvijas tālākās vietas, kā arī iedrošināt iedzīvotājus īstenot savus kvēlākos mērķus.

Dins Vecāns tautas sporta līmenī ir skrējis ne mazums maratonu, tostarp 28 dienu maratonu, kur arī dažādās valstīs ik dienu bijis jānoskrien garākas distances. Tiesa gan, distances bijušas uz pusi īsākas par šo Latvijas izturības skrējienu.

Šajā valsts svētku mēnesī Dins apņēmies apskriet Latviju 18 dienās. Savu izturības skrējienu viņš novēlējis Latvijai nākamajā dzimšanas dienā jeb simtgadē, tāpēc katrā dienā noskriet plānots 100 kilometru distanci.
Kopumā ceļš caurvīs 43 Latvijas novadus pierobežā.

Dina mērķis ir arī skrējiena laikā pabūt kopā ar savas valsts iedzīvotājiem Latvijas tālākajos punktos.
Katrā novadā tiks izveidoti kontrolpunkti, kā arī iepriekš izziņoti aptuveni laiki un vieta, cikos un kur iedzīvotāji var pievienoties.

Skrējiena posmu veidošanā arī īpaša uzmanība pievērsta tam, lai dalībniekiem ceļš būtu interesants. Latvijas tālākie punkti un augstākā bāka, zvejnieku ciemati, dažādi neparasti objekti, piemēram, Sapņu trepes vai Velna ala. Tas iecerēts, lai ļautu katram pašam pārliecināties un novērtēt to, cik skaista un daudzveidīga ir Latvijas daba.

“Ja tā ir nedēļas nogale, arī ģimenes var pievienoties, gan ar velosipēdiem, gan skrienot kaut vai 50 metrus vai pāris kilometrus kopā. Katru dienu maksimāli cenšamies ieplānot, lai ceļā būtu arī vairāk apskates objektu. Protams, tas ir arī svarīgs apkārtējo atbalsts, jo vienam to paveikt nav vienkārši,” saka skrējējs.

Dins Vecāns savu 18 dienu skrējienu sāks 18.maijā pie Brīvības pieminekļa pulksten 7 no rīta un arī finišs pagaidām ieplānots turpat Rīgas sirdī 4.jūnijā ap pulksten 22.

Par izturības skrējienu, kas apmīļos Latviju, komanda arī veidos dokumentālu videostāstu.

Avots: sabiedriskie mediji


Facebook Draugiem Twitter Instagram