Aizpildi testu par Eiropu

8.05.2017.

9.maijā, Rīgā un daudzās citās Latvijas pilsētās ar vērienīgiem pasākumiem tiks atzīmēta Eiropas diena, kas plaši tiek svinēta visā Eiropā un tiek dēvēta arī par Eiropas Savienības (ES) dzimšanas dienu.

Latvijā dažādas aktivitātes kā piemēram, Mobilā zināšanu ekspreša un Eiropas lietu ekspertu viesošanās skolās, notiek jau no marta, tomēr visvairāk pasākumu norisināsies tieši 9.maijā.

No plkst.8 ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts kārtot Eiropas eksāmenu - aizraujošu testu internetā, lai pārbaudītu savas zināšanas ar Eiropu saistītos jautājumos. Zināšanu pārbaude veidota tā, lai savu erudīciju Eiropas lietās varētu pārbaudīt dažādu vecumu cilvēki - gan skolēni, gan studenti, gan tie, kam skolas sols jau sen aiz muguras.

Eiropas eksāmenu ikviens var kārtot līdz pat plkst. 21 vietnē www.esmaja.lv/eiropas_eksamens.  Vai vari apmeklēt šo lapu un aizpildī testu.

Eiropas eksāmens notiek jau ceturto gadu, un ik gadu eksāmena kārtotāju skaits pieaug. Šogad tiek lēsts, ka eksāmenu kārtos ap 15 000 interesentu.

Savukārt plkst.11 pie ES mājas notiks akcija, kuras laikā debesīs tiks palaisti 600 laba vēlējumi ES tās 60. gadadienā.

Visā Latvijā durvis vērs daudzas organizācijas un uzņēmumi, piedaloties Eiropai veltītā Atvērto durvju dienā. Atvērto durvju dienas mērķis ir parādīt sadarbību starp dalībvalstīm, ES ieguldījumus gan vides, gan cilvēkresursu attīstībā Latvijā. Kopumā 44 organizācijas – Ārlietu ministrija (ĀM), Saeima, ES māja, ES dalībvalstu un Eiropas Austrumu partnerības valstu vēstniecības, ES fondu finansētie projekti – uzņems gandrīz 1000 dalībniekus, pārsvarā skolēnus no dažādiem Latvijas novadiem.

Tikmēr ĀM no plkst. 12 līdz 16 apmeklētājus ar informatīvajiem stendiem - "Iepazīsti Eiropu" gaidīs ārvalstu vēstniecības. ĀM Konsulārais departaments informēs, kā Eiropā ceļot droši, bet pie ministrijas ēkas būs skatāma Dundagas vidusskolas skolēnu zīmējumu izstāde "Mēs Eiropai". Tāpat dienas gaitā tiks apbalvoti arī videokonkursa "Eiropas Savienība manā reģionā" dalībnieki un būs aplūkojami arī viņu radītie darbi. Savukārt ĀM arhīvs interesentiem izstādē sarūpējis iespēju aplūkot nozīmīgus dokumentus, kas saistīti ar ES.

Plkst. 13.30 ĀM aicina interesentus uz diskusiju par "Eiropas Savienības nākotnes attīstības ceļiem: Latvijas skatījums", kurā piedalīsies EK priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis, ĀM parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa–Lukaševica, kā arī Iveta Reinholde un Mihails Potapovs no Latvijas Universitātes. Savukārt pie Valdības nama plkst. 11.30 pulcēsies Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), ministri un Latvijā apbalvotie Eiropas gada cilvēki, lai stāstītu savus stāstus par to, ko viņiem nozīmē brīvība, un fotografētos ar savu brīvības simbolu.

Arī Saeima ir sarūpējusi iespēju ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim labāk iepazīt Eiropu, un pie Saeimas nama Eiropas diena tiks atzīmēta no plkst.13 līdz 16. Notiks interaktīvas un iesaistošas aktivitātes par un ap ES tēmu, kopā ar Saeimas deputātiem un darbiniekiem radošās darbnīcas apmeklētājiem būs iespēja oriģinālā veidā nofotografēties, pārbaudīt savas zināšanas par ES, kārtojot Eiropas eksāmenu, izteikt viedokli un parunāties ar klāt esošajiem Saeimas deputātiem un radoši izpausties, atklājot savu redzējumu par Eiropas nākotni.

Tikmēr Mobilais zināšanu ekspresis, īpaši aprīkots autobuss, kas kopš marta beigām būs viesojies vairāk nekā 30 Latvijas novados, Eiropas dienā jau tradicionāli dosies uz Jelgavu, kur ik gadu notiek vērienīga Eiropas dienas svinēšana. Autobusā pieejamas interaktīvas un izglītojošas aktivitātes, kas spēļu, konkursu, rēbusu veidā lielus un mazus iepazīstina ar ES valstīm un to kultūru daudzveidību.

Visbeidzot, no 9. maija ES mājā būs apskatāma Romas līgumu 60. gadadienai veltīta ceļojošā izstāde "Romas līgumu mantojums mūsdienu Eiropai". Izstāde līdz pat decembrim apceļos visu Latviju un tiks izstādīta arī Saldū, Ventspilī, Kuldīgā, Jēkabpilī, Madonā, Daugavpilī, Rēzeknē, Cēsīs un Valmierā.


Facebook Draugiem Twitter Instagram