Kolekcionāri grib mazu valstu monētas

9.05.2017.

Šobrīd no Eiropas Savienības valstu tiražētajām eiro monētām popularitāti guvušas mazo valstu apgrozībā laistās piemiņas 2 eiro monētas, kā arī centi. 

Kolekcionāru vidū izteikts pieprasījums esot pēc 2004. gadā par godu Vatikāna 75 gadu jubilejai ieviestajai monētai.
Tās tirāžas apjoms bija 100 000 monētas, savukārt tirgus cena sasniedz pat 300 eiro, portālam Skaties.lv pastāstīja  kolekcionārs Madis Gerbaševskis.

Visi mēģina savākt tieši mazo valstu monētu komplektus, jo tā kā valstis pašas par sevi mazas, arī monētu tirāža ir bijusi maza – tādēļ arī augsts pieprasījums. 

Par vienu no dārgākajām monētām tiek uzskatīta Greisai Kellijai veltītā 2 eiro monēta. Lai gan interneta portālos šīs monētas nosauktā cena svārstās no 600 līdz 1000 eiro, kolekcionārs  min, ka cena nav atbilstoša un tās patiesā vērtība lēšama vēl lielāka – līdz pat 1400 eiro.
Kolekcionāru kāroto valstu eiro monētu vidū esot arī Sanmarīno un Monako.

Kolekcionāri gan uzsver, – iespējamība, ka retās monētas kādam pēc iepirkšanās veikalā pēkšņi parādīsies maciņā, ir visai zema, jo tirāža ir bijusi diezgan zema, līdz ar to retās monētas vairums kolekcionāri jau ir iekļāvuši savās kolekcijās un tās vairs neatrodas apgrozībā. Iegūt retu eiro monētu pēc iepirkšanās veikalā ir tikpat iespējami, cik uz ielas atrast 1000 eiro mētājamies. 

Kolekcionāru vidū palielinājusies arī 2 eiro piemiņas monētas “Latvijas brūnā” komplekta cena. Komplekta cena ar “gotiņas” 2 eiro monētu sasniedz vismaz 100 eiro.


Facebook Draugiem Twitter Instagram