Aicina ziedot trūcīgām jaunajām māmiņām

16.05.2017

Labdarības akcijā “Dalies un samīļo” trūcīgu māmiņu jaundzimušo pūriņiem saziedots vairāk nekā 500 kg lietu, informē “Māmiņu Kluba” vadītāja Baltijas valstīs Sandija Salaka.

Latvijā dzemdību nodaļās nonāk mātes, kurām nav sarūpēta mazuļa pūriņa.
Vidēji gadā Rīgas pilsētas dzemdību namā nonāk 200 grūtnieces bez pūriņa. Tās parasti ir trūcīgas māmiņas, sievietes krīzes situācijās.

Dzemdību nodaļām dažkārt nav nepieciešamo lietu, ko piedāvāt jaunajai mātei mazuļa aprūpes nodrošināšanai, tāpēc labdarības pūriņš, kas sastāv no zīdaiņu drēbītēm, aprūpes piederumiem, autiņbiksītēm un siltas sedziņas, ir liels atbalsts.

Ziedojumu vākšana akcija turpināsies līdz 28. maijam.
Lietas mazuļiem iespējams ziedot tirdzniecības centrā “Spice Home” tam īpaši paredzētā labdarības kastē.

Speciālās labdarības pūriņu kastes saņems trūcīgās jaundzimušo māmiņas dzemdību nodaļās visā Latvijā. Vecāki tiek aicināti dalīties ar savu mazuļu lietām – drēbēm, sedziņām, zeķītēm, krūts ēdināšanas piederumiem, dvieļiem, autiņbiksītēm, higiēnas lietām un rotaļlietām, kas bērna pirmajos dzīves mēnešos der tikai neilgu laiku, bet var būt ļoti noderīgas kā ziedojums trūcīgām māmiņām.

Līdzīgas akcijas Skandināvijas valstīs tiek atbalstītas no valsts puses. Piemēram, Somijā jaundzimušo pūriņu kastes ir populārs atbalsta veids, ko sniedz valsts jaunajiem vecākiem.


Facebook Draugiem Twitter Instagram