Ko eiroparlamenta deputāti novēl jauniešiem un studentiem

12.06.2015

Maija nogalē  četras Liepājas Universitātes studentes, pateicoties veiksmīgai studiju kursa apguvei un Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā atbalstam, devās uz Strasbūru, Franciju, lai tiktos ar Eiropas Parlamenta deputātiem un vērotu plenārsēdi. 

Studentēm bija iespēja tikties ar mūsu  Eiropas Komisijas viceprezidentu Valdi Dombrovski un eiroparlamentārieti Andreju Mamikinu. Abi visiem Latvijas jauniešiem novēlēja mācīties, mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties. Jo izglītība ir atslēga uz teju visām durvīm.

Valdis Dombrovskis: “Dzīvē es parasti pieturos pie principa, ka labākās rūpes par rītdienu, ir labi izdarīt to, kas jādara šodien. Un to es gribētu novēlēt arī Latvijas studentiem. Darīt tos darbus, kas šodien jāizdara, nepamest lietas pusratā, ja esat sākuši studēt, tad pabeidziet studijas. Tālāk virzieties uz priekšu un skatieties, kas ir tās iespējas, ko dzīve dod, un tās pilnvērtīgi izmantojiet.”

Andrejs Mamikins: “Nesaudzējiet sevi. Mācieties cik jums ir spēks. Īpaši cenšaties apgūt valodas. Jo vairāk, jo labāk.”

Ar šīm studentēm vēl tiksimies, lai uzzinātu – vai viesošanās Eiropas parlamentā ir mainījusi jaunietēm priekšstatu par parlamenta darbu un vai gūti kādi vērtīgi secinājumi.

Taču, kas attiecas uz izglītības jomu, ES valstis atbild pašas par savām izglītības sistēmām,  ES tām tikai palīdz noteikt vienotus mērķus. 

Lai palīdzētu uzlabot situāciju izglītības jomā, ES darbojas “Erasmus+” programma. “Erasmus+” ir jaunā ES izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta programma 2014.–2020. gadam, kas sāka darboties 2014. gada janvārī.
Ar šo  programmu  iecerēts cīnīties pret jauniešu bezdarbu, palīdzot viņiem uzlabot prasmes un nodarbināmību.

Šos un citus jautājumus par Eiropas savienību, apskatām katru otrdienu un ceturtdienu Radio Tev ēterā plkst. 10:40. 
Facebook Draugiem Twitter Instagram