Gāzes aparātu tuvumā jābūt uzstādītiem detektoriem

16.08.2017

Latvijā 1.septembrī stāsies spēkā ugunsdrošības noteikumu normas, kas paredz prasību gāzes aparātu tuvumā uzstādīt noplūdi signalizējošu detektoru,  informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

1.septembrī stāsies spēka trīs "Ugunsdrošības noteikumu" prasības, kurām bija noteikts gadu ilgs pārejas laiks, lai iedzīvotāji, uzņēmumu, iestāžu atbildīgās personas, kā arī ugunsdrošības pakalpojumu sniedzēji varētu sagatavoties jaunajām prasībām un nodrošināt to īstenošanu.

Sākot ar  1.septembri, papildu līdzšinējai elektroinstalācijas izolācijas pretestības pārbaudei ir jāveic arī elektroinstalācijas kontaktu savienojumu kvalitātes pārbaude ar termokameru.
Otra prasība ir saistīta ar gāzes aparātu ekspluatēšanas drošību. Objektā, kurā atrodas gāzes aparāts, kura siltuma jauda ir lielāka par 50 kilovatiem, kā arī tad, ja gāzes aparāts atrodas pagrabā vai cokolstāvā, ir jāuzstāda gāzes noplūdi signalizējošs detektors.

Savukārt trešā prasība ir par ugunsdrošības instrukcijām.

Bet noteikumu prasībām par dūmu detektoru uzstādīšanu katrā mājoklī un par ugunsdzēsības aparāta nepieciešamību katrā privātmājā arī ir noteikts pārejas laiks, un šīs prasības stāsies spēkā 2020.gada 1.janvārī.
VUGD aicina laikus uzstādīt mājokļos dūmu detektorus.


Facebook Draugiem Twitter Instagram