Vispopulārākie pašvaldību vadītāju vārdi ir Jānis un Aivars

21.08.2017

Vispopulārākie pašvaldību vadītāju vārdi ir Jānis un Aivars, liecina Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) apkopotā informācija.
Latvijas pašvaldību vadītāju vidū ir astoņi Jāņi un astoņi Aivari.

Tālāk seko četri Andri, četri Andreji, četri Gunti un trīs Māri. Pašvaldību vadībā ir arī divi Agri, divi Aigari, divi Daiņi, divi Edgari, divi Guntari, divi Ginti, divi Juri, divi Mārtiņi un divi Uldi.
Sieviešu vidū gan ir tikai divas vārdamāsas Daces un divas Vijas.

119 ievēlēto domju priekšsēdētāju vidū ir 90 vīriešu un 29 sievietes.

"Vīrišķīgākā" pašvaldība, kurā ievēlēta tikai viena deputāte ir sieviete, ir Kokneses novads.
Pa divām sievietēm domē ir Jēkabpils, Rēzeknes, Valmieras, Aglonas, Cēsu, Durbes, Iecavas, Ikšķiles, Ilūkstes, Kārsavas, Ķeguma, Limbažu, Madonas, Mērsraga, Naukšēnu, Pārgaujas, Pāvilostas, Strenču, Vārkavas un Ventspils novadā.

Savukārt "sievišķīgākās" pašvaldības, kurās ievēlēts vairāk sieviešu nekā vīriešu, ir Aknīstes, Alojas, Baltinavas, Brocēnu, Ērgļu, Lielvārdes, Lubānas, Ludzas, Neretas, Priekules, Priekuļu, Rundāles, Salas, Salacgrīvas, Tērvetes, Vecpiebalgas, Vecumu un Viļānu novads.

No politiskajām partijām un to apvienībām visās Latvijas pašvaldībās kopā visvairāk deputātu vietu - 166 - ieguvusi nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"- "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK. 
157 deputātu vietas pašvaldībās ieguvusi Zaļo un zemnieku savienība un 145 vietas - Latvijas Zemnieku savienība.

Kopumā pašvaldībās ir ievēlēti 1614 deputāti.Facebook Draugiem Twitter Instagram