Pāri Latvijai virzās ciklons "Tomass"

18.09.2017

Šodien Latviju šķērsos dienvidu ciklons "Tomass", radot jaunus plūdu draudus un atnesot brāzmainu vēju.

Daudzviet līs ilgstoši un stipri, austrumu novados iespējamas pērkona lietusgāzes. Valsts lielākajā daļā nokrišņu daudzums pārsniegs 20 milimetru, vietām, iespējams, pat 50 milimetru. Pūtīs brāzmains vējš līdz 18 metriem sekundē, piekrastē līdz 22 metriem sekundē.

Hidrologi brīdina, ka pārlieku mitras augsnes dēļ pat neliels lietus var izraisīt ūdens līmeņa paaugstināšanos teritorijās, kas iepriekšējās nedēļās cietušas no spēcīgām lietavām.

Jauno lietavu dēļ ūdens līmenis vispirms paaugstināsies mazajās, vēlāk arī vidējās un lielajās upēs, vietām tas notiks strauji.

Šodien spēkā otrā līmeņa brīdinājums par stipru un ļoti stipru lietu. Gaidāma zemāko vietu applūšana, iespējami ceļu izskalojumi.

Arī nedēļas otrajā pusē vietām Latvijā iespējams stiprs lietus un pērkona negaiss, bet kļūs nedaudz siltāks.

Ciklonam "Tomass" aizejot, rīt vēl daudzviet Latvijā līs, taču nokrišņi vairs nebūs tik intensīvi kā šodien un arī vējš pierims. Naktī uz trešdienu debesis skaidrosies un nokrišņi mitēsies. Darba nedēļas izskaņā Latvijā ieplūdīs siltāka gaisa masa, daudzviet palaikam līs, vietām iespējami stipri nokrišņi un pērkona negaiss. 


Facebook Draugiem Twitter Instagram