Pievērš uzmanību braukšanas joslu izvēlei

03.11.2017

Valsts policija šodien rīkos izglītojošu akciju, pievēršot šoferu uzmanību braukšanas joslu pareizai izvēlei.

Policija norāda, ka sabiedrībā neesot vienotas izpratnes par to, kā pareizi jābrauc pa brauktuvi, kas sadalīta divās vai trīs braukšanas joslās vienā virzienā, tādēļ policija visas dienas garumā organizēs izglītojošu akciju, kuras laikā vērsīs autovadītāju uzmanību šai problēmai.

Noteikumi nosaka, ka ārpus apdzīvotām vietām jābrauc iespējami tuvāk brauktuves labajai malai. Ja braukšanai vienā virzienā ir divas vai vairākas joslas, kreisajā malējā joslā atļauts iebraukt tikai tad, ja citas braukšanas joslas ir aizņemtas, kā arī lai nogrieztos pa kreisi vai apgrieztos braukšanai pretējā virzienā.

Apdzīvotās  vietās, ja vienā virzienā ir trīs vai vairākas joslas, kreisajā malējā joslā atļauts iebraukt arī tad lai apturētu transportlīdzekli uz vienvirziena ceļa.

Kā uzsver policija diemžēl bieži vien autovadītāji ignorē minētās prasības, tādējādi traucējot vienmērīgu plūsmu un radot konflikta situācijas uz ceļa. Likumsargi cer, ka problēmas aktualizēšana un sabiedrības izglītošana vairāk veicinās šīs ceļu satiksmes noteikumu prasības ievērošanu.


Facebook Draugiem Twitter Instagram