Alūksnes ezerā ielaistas foreles, aicina tās fotografēt

20.12.2017

Dažādojot zivju krājumu Alūksnes ezerā, Alūksnes novada pašvaldības aģentūra "ALJA" šomēnes ielaidusi trīs tonnas varavīksnes foreļu.

Ezerā ielaistas varavīksnes foreles triploīdu forma - bezdzimuma zivis. Līdz ar to tās nevairojas un visu uzmanību velta, lai barotos un pieņemtos svarā, kas ir būtiski makšķerniekiem.
Kopumā ezerā plānots ielaist septiņas tonnas foreļu.

Zivju ielaišanai ezerā laiks pirms ledus veidošanās, kad makšķerēšana no laivas vairs nenotiek, bet zemledus zveja vēl nav sākusies, izvēlēts mērķtiecīgi, lai zivis varētu aklimatizēties un pierast pie jaunās dzīves telpas.
Foreles galvenokārt ir kukaiņēdāji un to dzīves vide, līdzīgi kā sīgām, lielākoties ir virsējos ūdenstilpnes slāņos, līdz ar to tās nekonkurēs par barību ar citām zivju sugām, kuras savukārt pārsvarā uzturas dziļākos ūdeņos.

Ezerā ielaisto zivju svars ir no 900 līdz 1100 gramiem, tās makšķerniekiem jau būs iespējams noķert. Lomā makšķernieks drīkst paturēt divas foreles dienā, neatkarīgi no to izmēra.
Šo zivju makšķerēšanai gan nepieciešams iegādāties speciālo licenci. 

Kā norāda pašvaldība, tad būs ļoti svarīga sadarbība ar makšķerniekiem, kuru lomos foreles nonāks, lai varētu apzināt, cik daudz to tiek noķerts.

Makšķernieki, kuri noķēruši foreles, aicināti nosūtīt lomu attēlus pašvaldības aģentūrai "ALJA”" e-pastā "alja@aluksne.lv" vai lietotnē "WhatsApp" 26141741, lai varētu vērtēt zivju vizuālo stāvokli un novērot to barošanās paradumus.


Facebook Draugiem Twitter Instagram