Fotoradari kontrolēs OCTA un tehniskās apskates

25.01.2018

Latvijā vairāk nekā 30% autovadītāju regulāri pārkāpj atļauto braukšanas ātrumu un samazina to tikai pirms fotoradariem, secināts Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB)   veiktajā aptaujā.
Un tikai maza daļa šoferu zina, ka fotoradari var kontrolēt ne tikai atļauto braukšanas ātrumu, bet arī konstatēt derīgas/nederīgas OCTA un tehniskās apskates.

2017.gadā par piedalīšanos ceļu satiksmē bez laicīgi veiktas auto tehniskās apskates fotoradari konstatējuši 6716 transportlīdzekļus, bet bez derīgas OCTA - 8428 spēkratus. Valsts policijas informācija liecina, ka pērn policijas ekipāžas noformējušas 6844 protokolus par tāda transportlīdzekļa vadīšanu, kam noteiktajā termiņā nav veikta tehniskā apskate, kā arī 8895 protokolus par transportlīdzekļa vadīšanu bez OCTA polises.

Pēc LTAB datiem, Latvijā kopējais neapdrošināto transportlīdzekļu skaits uz ceļiem ir apmēram 1,5%.

Tāpēc līdz 4.februārim LTAB sadarbībā ar CSDD un Valsts policiju īsteno sociālu kampaņu, kuras  ietvaros tiek veikts plašs profilaktiskais darbs, skaidrojot autovadītājiem, ka OCTA vai tehniskā apskate nav tikai formalitāte, ko valsts uzspiedusi autovadītājiem, bet gan drošības garants pašam autovadītājam, pasažieriem un citiem satiksmes dalībniekiem.

Tāpat, lai precīzāk izvērtētu to autovadītāju īpatsvaru, kas ceļu satiksmē piedalās bez derīgas OCTA vai tehniskās apskates, kampaņas laikā stacionārie fotoradari pastiprināti kontrolē OCTA un tehniskās apskates derīguma termiņus.


Facebook Draugiem Twitter Instagram