Nākamgad notiks čeku loterija

30.05.2018

Nākamajā vasarā, internetā reģistrējot čekus, kvītis vai biļetes par pakalpojumiem un pirkumiem, varēs piedalīties valsts rīkotā loterijā.
Balvās būs iespējams saņemt 200 – 3000 eiro, plānotas tiek gan nedēļas, gan mēneša balvas. Ar čeku loteriju plāno apkarot nodokļu nemaksāšanu un papildināt budžetu.

Loterijā piedalīsies VID lapā reģistrētie čeki par pirkumu vismaz 5 eiro vērtībā (bez PVN). Ar vienu čeku var piedalīties gan nedēļas, gan mēneša izlozē. Turklāt laimestus ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliks.
Laimestus izmaksās VID.
Čeku loterijas organizēšanā Valsts ieņēmumu dienests plāno iesaistīt arī ārpakalpojumu sniedzējus.
„Ārpakalpojums sevī ietver programmatūras izstrādi, skaitļu ģeneratora izstrādi un mājaslapas vietnes izstrādi. Visu pārējo veiks Valsts ieņēmumu dienests. Viss, sākot ar čeku pārbaudi un beidzot ar laimestiem, gulsies uz mūsu pleciem. Tādējādi informāciju, kuru mēs saņemsim spēles laikā, mēs analizēsim un izmantosim nodokļu kontrolēs,” norādīja VID.

Čeku loterija plānota kā pilotprojekts līdz 2021.gada janvārim; pēc tam vērtēs, vai joprojām ir interese.
Likumu par čeku loteriju atbalstīja valdība, tas vēl jāpieņem Saeimā.

Šādas čeku loterijas notiek arī citās valstīs, piemēram, Lietuvā četru mēnešu laikā iesniegti vairāk nekā 700 tūkstoši čeku. Kaimiņvalstī lemts reizi mēnesī piešķirt uzvarētājam naudas balvu 5000 eiro vērtībā.
Portugālē līdzīgas loterijas pirmā kārta bija orientēta uz nozarēm, kur daudzi uzņēmumi darbojas “pelēkās ekonomikas” sfērā, – autoservisu, skaistumkopšanas salonu, un frizētavu, kā arī viesmīlības un restorānu biznesā.Facebook Draugiem Twitter Instagram