Aicina nepārmaksāt par zālēm

1.10.2018.

Latvijas iedzīvotāji ik gadu pārmaksā teju 25 miljonus eiro par zālēm, kurām ir pieejama lētāka alternatīva ar līdzvērtīgu terapeitisko efektivitāti, norāda  Nacionālā veselības dienesta (NVD) Zāļu un medicīnisko ierīču departamenta direktore Signe Bokta.

Viņa  uzsvēra, ka gadījumos, ja ārsts receptē nav atzīmējis, ka medikamentu nedrīkst aizvietot, tad farmaceita uzdevums ir piedāvāt lētākās zāles.

Tomēr joprojām liela daļa iedzīvotāju izvēlas nevis lētākos medikamentus, bet oriģinālos, kas ir krietni dārgāki, sacīja Botka, uzsverot, ka abu efektivitāte ir līdzvērtīga.

Starpība starp lētāko un iegādāto medikamentu ir jāsedz pašam pacientam, atgādināja NVD pārstāve, to nosaucot par "brīvprātīgo līdzmaksājumu".

No 1.oktobra 83 kompensējamo zāļu A saraksta medikamentiem ir samazinātas cenas. Tiek lēsts, ka pacientu kopējais ietaupījums būs 2,5 miljoni eiro.
Pēc NVD pārstāves paustā, nākamais šo zāļu cenu samazinājums ir gaidāms 2019.gada 1.septembrī, kas nozīmē, ka jau nākamgad šiem medikamentiem cena būs par 40% mazāka.


Facebook Draugiem Twitter Instagram