Tuvojas Lielais Kristaps

3.10.2018.

Kopumā balvai vairākās kategorijās tika pieteiktas 58 filmas. Starptautiskās filmu kritiķu asociācijas "FIPRESCI" Latvijas nodaļas pārstāve Zane Balčus norādīja, ka pieteikto filmu savstarpējās konkurences latiņa šogad bija augsta. Pieteikto darbu vidū ir arī daudzas filmas, kas veidotas bez valsts līdzfinansējuma.

"Lielā Kristapa" balva šogad norisināsies no 7.novembra līdz 13.novembrim, valsts svētku laikā, kinoteātrī "Splendid Palace". 
Balvas laureātus noteiks starptautiska žūrija, kas darbosies festivāla laikā.
"Lielā Kristapa" nedēļas kulminācija būs svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija, kas notiks 12.novembrī, un tajā tiks apbalvotas labākās filmas un kino jomas profesionāļi 23 kategorijās. Atsevišķā konkursā tiks noteikta arī labākā studentu filma.

Tradicionāli tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu kinomākslā, kā arī īpašās žūrijas un atbalstītāju balvas. “Lielo Kristapu” par mūža ieguldījumu kino mākslā šogad saņems Ābrams Kleckins un Miks Savisko.

Latvijas Kinematogrāfistu savienības vadītāja Ieva Romanova uzsvēra, ka, tieši pateicoties Savisko un Kleckinam, pagājušā gadsimta 70.gados savu apzīmējumu ieguvusi Rīgas poētiskā dokumentālā kino skola. Augstu vērtējams arī abu ieguldījums kino izglītībā, norādīja Romanova: “Viņi ir tie kungi, kuri 70.gados noformulēja 60.gados izveidoto jaunā dokumentālā kino vilni, kas tika nosaukts par Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolu. Tas ir milzīgs darbs – to saprast, izpētīt un noformulēt. Mēs atceramies arī Mika Savisko daudzos raidījumus “Kino un mēs”. Abi kungi ir arī daudzu filmu scenāriju autori, devuši lielu ieguldījumu jaunatnes audzināšanā, Ābrams Kleckins ir arī ilggadējs pasniedzējs Latvijas Universitātē un scenārija autors, piemēram, filmai “Vai viegli būt jaunam?”.”

Līderi nomināciju skaita ziņā ir filmas “Homo novus”, “Tēvs Nakts” un “Bille”. 

"Lielā Kristapa" balvu rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kultūras centru un Kultūras ministriju.
Balva dibināta 1977.gadā, bet kopš 2014.gada tā atkal tiek pasniegta katru gadu.

Pagājušajā gadā par labāko spēlfilmu tika atzīta Viestura Kairiša "Melānijas hronika", par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu - Uģa Oltes un Mortena Trovika "Atbrīvošanas diena", balvu kā labākā dokumentālā īsfilma ieguva Andreja Verhoustinska kinolente "Lidija", savukārt labākās animācijas filmas titulu ieguva Edmunda Jansona "Bize un Neguļa".


Facebook Draugiem Twitter Instagram