Tapusi lielākā skulptūra Latvijā

4.10.2018.

Lai apsveiktu rīdziniekus un pilsētas viesus Latvijas Valsts simtgadē, izveidots nebijis pilsētvides objekts – divas 4 metrus augstas rokas, kas ir lielākā dabā apskatāmā un aptaustāmā roku skulptūra Latvijā. Roku pirkti simboliski rāda Latvijas abreviatūru “LV”, un par to modeli kļuva  – bokseris Mairis Briedis.

Latvijas simtgadei veltītās skulptūras izveidei izmantota trīsdimensiju (3D) skanēšanas tehnoloģija, kas ļāvusi iegūt sportista roku virtuālu modeli. Tas palielināts 20 reizes, pa slāņiem izfrēzēts un salīmēts, un tad tēlnieks piešķīris vides objektam dzīvīgumu, to rūpīgi slīpējot.

Lai nodrošinātu objekta ilgmūžību, tas pārklāts ar plastikāta slāni.
Veidojot objektu, liela uzmanība pievērsta ne tikai roku proporcijām, formai un fiksētai pozai, bet arī anatomiskām detaļām. Tādējādi izdevies maksimāli precīzi atainot rokas, kas, no vienas puses, latviešu sportistam atnesušas panākumus un pasaules slavu, bet no otras puses - simbolizē spēku un to, ka Latvijas iedzīvotāji ir darītāju tauta.

Objekta mākslinieciskais autors ir talantīgais pašmāju arhitekts Didzis Jaunzems, kurš regulāri veido urbānus vides objektus un scenogrāfijas dažāda mēroga pasākumos.  Savukārt roku tehniskā izveide notikusi mākslinieki Arņa Vataša vadībā, kurš plašāku atpazīstamību ieguvis, veidojot dekorācijas vēsturiskai filmai “Namejas gredzens”.

Skulptūra ir apskatāma tirdzniecības centra Domina Shopping skvērā pie C ieejas iepretim Zemitāna tiltam līdz šī gada pirmajai Adventei, kad tās vietu ieņems Ziemassvētku egle.


Facebook Draugiem Twitter Instagram