Saskaņoto paziņojumu varēs aizpildīt telefonos

20.11.2018

Ja negadījums nav smags un iesaistītās puses spēj vienoties par notikušā apstākļiem, pietiek vien aizpildīt saskaņoto paziņojumu. Ja vien tāds ir līdzi.

Latvijā gadā notiek vairāk nekā 20 000 ceļu satiksmes negadījumi. Aptuveni 3800 no tiem ir ar cietušajiem jeb tādi, kuros ir vajadzīga policijas klātbūtne. Lai gan ne visos pārējos 17 000 negadījumu ir iespējams sastādīt saskaņoto paziņojumu, lielā daļā tas ir iespējams.

Reģistrēt nelielus ceļu satiksmes negadījumus, neiesaistot policiju, turpmāk varēs arī bez saskaņotā paziņojuma automašīnas cimdu nodalījumā. Ja vien abiem avārijā iesaistītajiem būs viedtālrunis, kurā ielādēta mobilā lietotne "LTAB OCTA", negadījuma apstākļus varēs fiksēt arī elektroniski.

Tā iecerēts atvieglot dzīvi ne vien autovadītājiem, bet arī ceļu policistiem. dati liecina, ka saskaņotais paziņojums līdzi automašīnā ir tikai katram otrajam autovadītājam.
Tas nozīmē, ka pārējiem arī pēc nenozīmīgiem satiksmes negadījumiem jāsauc policija, kuras vienīgā funkcija šādos gadījumos nereti ir atvest saskaņoto paziņojumu.

Mobilā aplikācija "LTAB OCTA" ir bezmaksas, tajā var reģistrēties gan ar elektronisko parakstu, gan caur internetbanku. 


Facebook Draugiem Twitter Instagram