Vai “Supernovas” žūrija bija taisnīga?

19.02.2019Lai arī cerības netiek zaudētas, Latvija jau divus gadus pēc kārtas nespēj iekļūt Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa finālā. Šogad mums cerības jāsaista ar dueta "Carousel"  dziesmu "That Night", kuri uzvarēja Latvijas Televīzijas rīkotajā konkursā "Supernova 2019" un pārstāvēs mūsu valsti Eirovīzijas 64.dziesmu parādē.

Šis priekšnesums apsteidza pārējos iepriekš atlasītos konkursa finālistus, otrajā vietā atstājot pieredzējušo konkursa dalībnieku Marku Rivu ar dziesmu "You Make Me So Crazy", bet trešajā - grupu "Laime pilnīga" ar dziesmu "Awe". 

"Supernova" fināla priekšnesumus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija "Universal Music Group" vadītājs Baltijas valstīs Petri Mannonens, kā arī mūziķis un dīdžejs Artis Dvarionas, dziedātāja Linda Leen un mūzikas producents Rūdolfs Budze jeb DJ Rudd. Savukārt skatītāju balsojumu abos pusfinālos veidoja zvans pa tālruni un īsziņas, balsojums internetā un dziesmu klausījumi mūzikas straumēšanas platformā “Spotify”.

Aplūkojot balsojuma rezultātus, redzams, ka uzvarētājus, duetu “Carousel”, skatītāji novērtēja kā otro labāko, bet Markus Riva ieguva skatītāju simpātijas kā pirmais numurs, kamēr žūrija viņa sniegumu novērtēja ar piekto vietu. Vai žūrija nozaga Markum uzvaru? Fināla rezultātos redzams, ka Markus Riva būtu uzvarējis, ja žūrija būtu bijusi kaut nedaudz laipnāka pret konkursa veterānu. Ko par to saka pats mūziķis? Intervijā Radio TEV Markus pirmkārt izteica pateicību tiem, kuri par viņu balsoja, sakot, ka tautas atbalsts vienmēr ir patīkams un nozīmīgs: “Kā zināms, “Supernovā” diezgan daudz ko izšķir žūrija, kas mani pavilka uz leju. Es nezinu, vai man nozaga uzvaru, bet zinu, ka mans un žūrijas viedoklis nesakrīt. Mans viedoklis atšķiras par to, kāda ir popmūzika mūsdienās, kāds ir šovbizness un lielā Eirovīzija. Mēs katru gadu sūdzamies par to, ka mums nav šova. Es pierādīju, ka ir iespējams uztaisīt pārdomātu šovu. Taču es no sirds apsveicu “Carousel” un priecājos par viņu uzvaru un vēlu panākumus”, saka mūziķis. 

Uz jautājumu, vai Markus Riva mēģinās vēlreiz startēt, lai nokļūtu Eirovīzijā, viņš atbildēja, ka nevēlas pieņemt straujus lēmumus: “Emocijas ir dažādas, tas ir cilvēcīgi. Drīzāk ir laiks mesties iekšā citos projektos, kuri līdz šim bijuši nopauzēti."

Lai uzklausītu arī otras puses viedokli, sazinājāmies ar žūrijas priekšsēdētāju DJ Rudd, kurš skaidro, ka žūrijas viedoklis ir vienots četru cilvēku viedoklis: “Mēs skatījāmies arī uz cilvēku emocijām jeb balsojumu finālā un tur ir redzams, ka telefonbalsojumā Markus ir otrais, interneta balsojumā trešais. Tāpat ir redzams, ka “Carousel” balsojumos tajā vakarā bija viennozīmīgi pirmajā vietā. Emocijas sita, iespējams, augstu vilni un cilvēki izdomā jaunu matemātiku kā vajadzēja visam notikt. Es teiktu, ka šobrīd diskusijas un komentāri sociālajos medijos ir emocionāli un es nebaidītos arī teikt, ka spekulatīvi. Es neredzu nekādu iemeslu šim “cepienam” par rezultātiem,” norāda žūrijas pārstāvis. 

Arī šogad atliek cerēt, ka Latvijas izvēle, ko sūtīt uz Eirovīziju, būs bijusi veiksmīga un pareiza. Taču, kā norāda ne viens vien mūzikas apskatnieks, ar Eirovīziju ir kā ar bitēm – nekad neko nevar zināt. 

Kopumā šā gada konkursā Izraēlā piedalīsies 42 valstis, no kurām 36 sacentīsies divos pusfinālos, kas notiks 14.maijā un 16.maijā. Latvija startēs otrajā pusfinālā. Savukārt fināls ir plānots 18.maijā. Vieta finālā automātiski nodrošināta tā saucamajam "lielajam pieciniekam" - Francijai, Vācijai, Itālijai, Spānijai un Lielbritānijai, kā arī 2018.gada uzvarētājai Izraēlai.

Latvijas izvēle - "Carousel" ar dziesmu "That Night":Rūdolfa muzikālie jaunumi TEV
Darbdienās 12:40
Foto: LTV Supernova


Facebook Draugiem Twitter Instagram