Ventspilī koncertēs NBS orķestris

15.03.2019

Ceturtdien, 21.martā, plkst.19 teātra namā "Jūras vārti" ar jaunu koncertprogrammu "Vakars Itālijā" uzstāsies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestris.

Pirmo reizi pie diriģenta pults būs Itālijas Bruņoto spēku orķestra Mākslinieciskais vadītājs un diriģents pulkvedis Patricio Espozito.

Koncertprogrammā iekļauti populāri un arī muzikāli izaicinoši dažādu valstu komponistu darbi, īpaši akcentējot Itālijas autorus. 19.gadsimta itāļu operu klasiķa Džoakīno Rosīni daiļradi pārstāvēs uvertīra no operas "Itāliete Alžīrā", 20.gadsimtu iekrāsos Ottorino Respīgī simfoniskās poēmas "Romas pīnijas" pārlikums pūtēju orķestrim, savukārt 21.gadsimtu raksturos koncerta viesdiriģenta kompozīcija "Estroverso". Tāpat koncertā tiks izpildīti skaņdarbi, kas atceļojuši no Anglijas un Amerikas un būs kā kontrasts "vakaram Itālijā" stāstīja NBS orķestra priekšnieka vietnieks kapteiņleitnants Guntis Kumačevs.

Koncerta viesdiriģents pulkvedis Espozito dzimis un mācījies Romā, Svētās Cecīlijas konservatorijā. Viņa komponētie skaņdarbi ir atskaņoti vadošajos Itālijas un ārvalstu mūzikas festivālos.

Ieeja koncertā - bez maksas.


Facebook Draugiem Twitter Instagram