Atsāksies militārās mācības

20.03.2019

Aizsardzības ministrija informē, ka, tuvojoties pavasarim, arī šogad sākas intensīva militāro vingrinājumu un mācību sezona, kas turpināsies līdz pat vēlam rudenim.

Militāro mācību sezona vienlaicīgi notiek ne tikai Latvijā, bet arī citās Baltijas valstīs, un to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Iespēju robežās operatīvā informācija par to ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.

Tāpat Aizsardzības ministrija vērš uzmanību, ka ik gadu, sākoties militāro mācību sezonai un tās laikā, publiskajā telpā tiek izplatīta dezinformācija, manipulējot ar daļēji reāliem faktiem un mēģinot ietekmēt cilvēku prātus un sirdis ar mērķi mazināt uzticamību bruņotajiem spēkiem un NATO. Aizsardzības ministrija aicina sabiedrību un plašsaziņas līdzekļus kritiski izvērtēt šāda rakstura informāciju un nekļūt par nomelnošanas kampaņu atbalstītājiem, izplatot nepārbaudītu informāciju no apšaubāmiem avotiem.


Facebook Draugiem Twitter Instagram