Aicina ziņot par pavasara augu sugu atradnēm Vidzemē un Latgalē

27.03.2019

No šodienas līdz 30.jūnijam Vides risinājumu institūts (VRI) un Latvijas Dabas fonds (LDF) aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties konkursā un ziņot par deviņām pavasara augu sugu atradnēm Vidzemē un Latgalē.

Konkursa mērķis ir noskaidrot deviņu pavasara augu atradnes Vidzemē un Latgalē, no kurām VRI plāno ievākt augu ģenētisko materiālu, lai pēc tam testētu to izmantošanas iespējas pētniecībā un bioloģiskajā lauksaimniecībā.

Interesenti aicināti ziņot par parasto kreimeņu, lielo struteņu, pļavas silpureņu, smaržīgo madaru, parasto zalkteņu, raspodiņu, efeju sētložņu, parasto māllēpju un gaiļbiksīšu atradnēm. Šīs sugas dabā sastopamas jau šobrīd, bet tās būs vieglāk atpazīt ziedēšanas periodā, kas sāksies aprīlī vai maijā.

Trīs aktīvākie atradņu ziņotāji iegūs galveno balvu - lidojumu divām personām privātā lidmašīnā pāri Gaujas ielejai.

Lai piedalītos konkursā, interesentiem ir jāizveido konts dabas novērojumu platformā "dabasdati.lv". Pēc tam jādodas pastaigās pa Vidzemes un Latgales pļavām un mežiem, jāziņo par atradnēm dabas vērošanas platformā, norādot, kur aug konkursam izvēlēto augu sugas un pievienojot atradnes attēlu. Jo vairāk augi sastopami atradnē, jo tā ir vērtīgāka.


Facebook Draugiem Twitter Instagram