Hokeja izlases formas rotās Latvijas kultūrvēsturisko novadu ģerboņi

16.04.2019

Latvijas nacionālā hokeja izlase šodien iepazīstināja ar jaunajiem formas tērpiem, uz kuriem greznojas četru valsts kultūrvēsturisko novadu – Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales – ģerboņi, kā arī Latvijas valsts ģerbonī redzamais grifs un lauva, informēja Latvijas Hokeja federācija (LHF). 

Valstsvienības spēlētāju krūtis pārbaudes spēlēs rotās ģerboņu kontūrzīmējumi – grifs ar zobenu labajā ķetnā, kas redzams gan Vidzemes, gan Latgales ģerboņos, lauva no Kurzemes ģerboņa un Zemgales ģerbonī redzamais alnis. Pirmo reizi uz hokeja valstsvienības krekliem redzams arī sarkanbaltsarkanais Latvijas karogs. 

Haralda Apiņa radītās formas demonstrēja Latvijas izlases spēlētāji – aizsargi Kristaps Zīle un Uvis Jānis Balinskis, uzbrucēji Rodrigo Ābols, Rihards Bukarts, Mārtiņš Dzierkals, Rihards Marenis, kā arī vārtsargi Jānis Voris un Gustavs Dāvis Grigals.    

Apmierināts ar jaunā dizaina formām ir LHF prezidents Aigars Kalvītis, kurš uzsvēra, ka jaunie spēļu krekli krasi atšķiras no iepriekšējiem. "Vēlējāmies kaut ko pilnībā atšķirīgu, bet ar dziļu domu, kas simbolizē mūsu valsti un tās teritoriju. Uzskatu, ka jaunās formās ir sanākušas ļoti veiksmīgi. Manuprāt, arī līdzjutējiem tās ies pie sirds,” LHF citēja Kalvīti.

Pirmo spēli jaunajos kreklos Latvijas izlase aizvadīs Meribelā, Francijā, 19. aprīlī, un šo pārbaudes maču tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv. Visas pārbaudes spēles Latvijas izlase aizvadīs gaišajos kreklos.

Otro spēli Francijā latvieši aizvadīs 21. aprīlī Grenoblē. Pēc mačiem ar Francijas izlasi Latvijas valstsvienībai nākamās spēles paredzētas savu fanu priekšā 24. un 25. aprīlī “Arēna Rīga” pret Krieviju, savukārt pēdējās pārbaudes pirms došanās uz pasaules čempionātu plānotas 3. un 4. maijā izbraukumā pret Šveici.


Facebook Draugiem Twitter Instagram