Pasaules lielākās klavieres ir ceļā uz Latviju

24.04.2019

23. aprīlī jaunās Ventspils Mūzikas vidusskolas koncertzāles “Latvija” pasaulē lielākās klavieres ir devušās ceļā uz Ventspili, lai jau ceturtdien, 25. aprīlī, varētu veikt klavieru izkraušanas darbus un ievest tās zālē. Ungārijā tapušās klavieres radījis pasaulē lielāko klavieru izgudrotājs, latvietis Dāvids Kļaviņš.

Klavieru montāža pie speciāli izgatavota un uzstādīta sienas metāla konstrukcijas rāmja tiek paredzēta uzsākt 29. aprīlī. Pēc šo darbu paveikšanas sekos dažādi drošības stiprināšanas darbi, piemēram, platformas koka seguma piestiprināšana, kameru un monitora piestiprināšana, pašspēlējošās un ieraksta sistēmas pārbaude, skaņošanas regulēšanā, tai skaitā digitālo sistēmu kalibrēšana un citi augstākās kvalitātes nodrošināšanas darbi, koordinējot tos ar ērģeļbūvniekiem.

Pasaulē lielākā mūzikas instrumenta - koncerta klavieru uzstādīšanas darbi noslēgsies maija sākumā, savukārt unikālajām koncertērģelēm jau 30. aprīlī tiks noņemtas sastatnes, lai uzsāktu ērģeļu skaņošanu.

Koncertērģeles sastāvēs no 3060 ērģeļu stabulēm, no tām 253 ir koka stabules un 2807 ir metāla stabules, kur lielākā no metāla stabulēm ir 5,5m gara, savukārt mazākā metāla stabule ir lodīšu pildspalvas izmērā - 10 mm garumā un 4 mm diametrā. Bet lielākā taisnstūra formas koka stabule ir 5,5 m garumā. Viena šīm stabulēm ir īpaša - tās nosaukums ir Mežrags, un tās ideja ir aizgūta no Ventspils pilsētas ģerboņa.Facebook Draugiem Twitter Instagram