Ēterā varēs satikt jaunos mūziķus

4.06.2019.

Jau no rītdienas, 5.jūnija Radio TEV ēterā, katru trešdienu līdz pat gada beigām, varēs sastapt jaunos mūziķus. Tos, kuri muzicē ne tikai savam priekam un draugu ballītēs, bet  kuriem ir ambīcijas iekarot Latvijas un pasaules mūzikas skatuves. Parasti jauno un perspektīvo censoņu pirmā platforma ir radiostacija. Un Radio TEV šādu iespēju nodrošinās. 

Jaunā rubrika "Starta paka" skanēs katru trešdienu no plkst. 11 līdz 16, piedāvājot intervijas un sarunas ar mūziķiem, viņu kompozīcijas, iespējams, arī pirmatskaņojumus. Tāpat jau pazīstamajā un iecienītajā sadaļā "Klausītājs izvēlas TEV", ik trešdienu varēs izvēlēties tās dienas jaunā mākslinieka dziesmu. Vienu no trim. "Starta pakas" vadītājs un jauno mūziķu mednieks Rūdolfs Švēde domā, ka šāda klausītāju izvēle var palīdzēt arī pašam mūziķi saprast, kurš no viņa skaņdarbiem ir tautai tuvāks.

Bez Radio TEV mūzikas speciālista Rūdolfa un klausītāju viedokļa, arī mūzikas biznesa eksperti izteiks savas domas par jauno talantu skanējumu. 

Ekspertu sadaļu pārstāvēs Guntars Račs no izdevniecības "MicRec", kas ir nozares līderis Latvijā kopš 1992.gada kad pirmo reizi tika izdots ieraksts ar "MicRec" zīmolu. Izdevniecības mākslinieku vidū ir visas lielākās latviešu popmūzikas, rokmūzikas un deju mūzikas zvaigznes, piemēram, Raimonds Pauls, Prāta Vētra, Līvi, Tumsa, Opus Pro, Aisha un daudzi citi.

Ekspertu grupā būs pasaulē lielākās biznesa kompānijas "Universal Music" Baltija pārstāve Sabīne Brice. Starp citu, Radio TEV ēterā dzirdamā jaunā dziedātāja Patrisha (dziesma "Es varu būt tā") ir pirmā Latvijas dziedātāja, kas noslēgusi sadarbības līgumu ar "Universal Music" mūzikas izdevniecību. To pārstāv tādi mākslinieki kā "The Weeknd", Ariana Grande, Sems Smits, "The Rolling Stones", Braens Adams un citi. 

Tāpat savas domas izteiks grupas "Prāta vētra" bijusī menedžere Guna Zučika, kas šobrīd pārstāv ierakstu kompāniju "Sony Music", kas ir viena no trim lielākajām mūzikas kompānijām pasaulē un strādā ar simtiem mūziķu no visas pasaules. Šobrīd uzņēmums strādā ar Latvijā labi pazīstām grupām – "Instrumenti", "Carnival Youth", "The Sound Poets" – kā arī ar citiem mūziķiem, māksliniekiem un mūzikas projektiem.

"Starta pakas" vadītājs Rūdolfs Švēde ir pilnīgi pārliecināts, ka šāda "paka" ir izcils komplekts, lai prezentētu jauno mākslinieku un viņš varētu startēt tālāk mūzikas pasaulē: "Komplektā ir viss startam nepieciešamais. Tā ir mūziķa biogrāfija jeb CV, intervija ar viņu, ekspertu viedoklis un mūziķa daiļrades aiztransportēšana līdz klausītāju ausīm, kā instrumentu izmantojot radio ēteru. Eh, ja man tas viss būtu pieejams pilnīgi par velti, kad es ar savu grupu sāku", saka Rūdolfs.

Klausītāji un arī paši jaunie talanti ar sociālo mediju palīdzību, lietojot mirkļbirku #startapaka, var ieteikt un pieteikt saturu jaunajā rubrikā.
Visus "Starta paka" raidījumu ierakstus būs iespējams noklausīties Radio TEV mājaslapā.


Projektu "Starta paka" finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Starta paka" saturu atbild SIA “Radio TEV”.Facebook Draugiem Twitter Instagram