Santjago ceļš varētu būt arī Latvijā

5.06.2019.

Svētceļniekiem un piedzīvojumu meklētājiem nav svešs Svētā Jēkaba jeb Santjago ceļš, kas ir viens no populārākajiem pārgājienu maršrutiem Eiropā. Vairāki entuziasti sākuši darbu, lai ceļš sāktos jau Latvijā. Pašlaik notiek maršruta izstrāde un saskaņošana.

Santjago ceļš ir viens no slavenākajiem un senākajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā, taču mūsdienās piesaista ne tikai ticīgos, bet arī tos, kuri spēj novērtēt dabas, piedzīvojumu un vienatnes burvību. Daudzi to iziet arī kā tūrisma maršrutu, jo ceļš veidots tā, lai ietvertu arī kultūras mantojuma apskates vietas.

Aptuveni 300 kilometrus garais maršruts sāktos Valkā, vestu līdz Žagarei un tālāk turpinātos Lietuvā. Svētā Jēkaba ceļa izstrāde Latvijā balstīta uz Eiropas federācijas izvirzītajiem noteikumiem, saskaņā ar kuriem apzināti ceļa marķēšanas punkti, iekļauti apskates objekti, veidota mājaslapa ar maršruta aprakstiem un informāciju par potenciālajām naktsmājām, ēdināšanas iespējām.

Santjago ceļš cauri Latvijai reiz jau ir bijis – par to liecina atrastās liecības Turaidā. Maršruta iekļaušana Eiropas kartē varētu prasīt divus gadus.
Avots: TV3 ziņas 


Facebook Draugiem Twitter Instagram