Karavīri piedalīsies pārgājienā

6.06.2019.

Svētdien, 9.jūnijā, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē un Valkā norisināsies NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas organizēts pasākums “Testudo rallijs”, kura laikā karavīri, zemessargi un jaunsargi dosies pārgājienā, lai tiktos ar iedzīvotājiem.

Sākot no aptuveni plkst. 08.00 no vairākām Latvijas vietām karavīri dosies pārgājienā uz pilsētu centriem, kur norisināsies militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstāde, būs iespēja tikties ar Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīriem, piedalīties sportiskās aktivitātēs, kā arī uzzināt vairāk par dienesta iespējām Zemessardzē.

Jelgavas novadā karavīri pārvietosies no Kalnciema vidusskolas, Staļģenes vidusskolas, Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas, Līvbērzes pamatskolas un Vircavas vidusskolas Platones filiāles uz Jelgavu. Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00 būs iespēja aplūkot NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas un Zemessardzes militāro tehniku un ekipējumu, kā arī varēs uzzināt par dienesta iespējām Zemessardzē, tostarp Jelgavā izvietotajā Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljonā.

Savukārt Liepājā un tās apkārtnē karavīri pārvietosies no Liepājas Raiņa 6.vidusskolas, Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas un Grobiņas ģimnāzijas uz Liepājas Karostu, 14.novembra bulvārī, kur sākot no plkst. 13.00 būs aplūkojama sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika un ekipējums un varēs uzzināt vairāk par dienesta iespējām Zemessardzē, tostarp Liepājā izvietotajā Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljonā.

Valkas apkārtnē karavīri kopā ar Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 22. kājnieku bataljona zemessargiem pārvietosies no Ērģemes, Lugažu un Seiļu pagastiem uz Valkas pilsētu. Tur pārgājiena dalībnieki piedalīsies arī Valkas - Valgas pilsētas svētkos un parādē. Karavīri kopā ar pilsētas svētku dalībniekiem dosies gājienā uz Igauniju, parādes ietvaros pārvietosies arī sabiedroto karavīru militārā tehnika. Gājiena galapunktā, Valgas pilsētā,  Pedeles upes krastā, būs iespējams aplūkot sabiedroto militāro tehniku, ekipējumu un aprunāties ar karavīriem. Tāpat karavīri piedalīsies laivu rallijā un SUP polo.

Uz Rēzeknes Festivāla parku karavīri un zemessargi pārvietosies no Bižiem, Sondoriem, Ozolaines un Spundžāniem. Karavīri un zemessargi pārgājienu veiks laikā no pulksten 9.00 līdz pulksten 13.00. Rēzeknes Festivāla parkā un pie Rēzeknes pilsētas Kultūras nama laika posmā no pulksten 11.00 līdz pulksten 16.00 būs vērojama sabiedroto un Zemessardzes, kā arī Valsts policijas un Valsts robežsardzes militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstāde, varēs tikties ar karavīriem un uzzināt vairāk par dienesta iespējām Zemessardzē un Nacionālajos bruņotajos spēkos. NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri būs sagatavojuši sportiskas aktivitātes, kurās aicināti iesaistīties būs visi interesenti.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.


Facebook Draugiem Twitter Instagram