Temzā sākusies karalienes gulbju skaitīšana

17.07.2019

Lielbritānijā klāt ikgadējā karalienes gulbju skaitīšana.

Gulbju skaitīšanas tradīcija aizsākās 12. gadsimta Anglijā. Tika noteikts, ka visi gulbji, kas dzīvo atvērtās ūdenstilpēs, pieder monarham. Šajā gadījumā simboliski tā ir karaliene Elizabete Otrā. Agrākos laikos gulbju skaitīšana un uzraudzīšana bija arī ar saimniecisku noskaņu – gulbjus kā mielastu pasniedza augstdzimušo un ietekmīgo cilvēku galdos. Šobrīd skaitīšana notiek vien noteiktā Temzas upes posmā, un tā var gan apraudzīt gulbju stāvokli, palīdzēt, iespējams, kādam neveselam putnam un, protams, saskaitīt ūdenī esošos.

Gulbju skaitīšana norit piecas dienas, un ir jāapseko 130 km upes. Katru dienu arī notiek cita tradīcija – pusdienlaika tēja kādā no tuvējiem krogiem.

2012. gadā gulbju skaitīšanu atcēla Temzas plūdu dēļ – tā, visticamāk, ir pirmā reize 900 gadu laikā, kad bija jāatceļ. 

Savā vairāk nekā 60 gadu valdīšanas laikā karaliene tikai vienreiz bijusi klāt gulbju skaitīšanā. Visas pārējās reizes gulbju skaitīšanas komandas procesa sākumā vienkārši paceļ glāzi ar kādu dzērienu pils virzienā, lai godinātu “gulbju monarhu”.

Šobrīd gulbja gaļas patērēšana uzturā ir liels noziegums Lielbritānijā ne tikai, jo putns ir aizsargājams, bet arī tādēļ, ka putni faktiski ir karalienes īpašums – tādēļ sanāk, ka cilvēki zog no karalienes.


Facebook Draugiem Twitter Instagram