Vēlreiz ar dēli mēģinās pārlidot Lamanšu

29.07.2019

Franču izgudrotājs Frankijs Zapata, kuram pagājušajā nedēļā neizdevās uz "liddēļa" šķērsot Lamanšu, tuvākajās dienās mēģinās vēlreiz paveikt iecerēto.

Zapatas izstrādātais "liddēlis" jeb lidojošā platforma "Flyboard Air" spēj sasniegt ātrumu 190 kilometri stundā un bez degvielas uzpildīšanas var nolidot aptuveni desmit minūtes.

Iepriekšējā mēģinājumā pagājušajā ceturtdienā 40 gadus vecais Zapata pusceļā iekrita jūrā, nespējot nolaisties uz platformas degvielas uzpildīšanai.

Zapata 2016.gadā iekļuva Ginesa pasaules rekordu grāmatā ar garāko lidojumu, kāds jebkad veikts ar "liddēli". Viņš nolidoja gandrīz 2,3 kilometrus. Taču starptautisku uzmanību Zapata piesaistīja šovasar, prezentējot savu "liddēli" Bastīlijas dienas parādē, kuru vēroja Francijas prezidents Emanuels Makrons un Vācijas kanclere Angela Merkele. Viņš pārlidoja pāri Konkordijas laukumam. Francijas varasiestādes sākotnēji izturējās skeptiski pret Zapatas izgudrojumu, bet tad par to ieinteresējās armija, sadarbība ar kuru noveda pie iespaidīgās prezentācijas Bastīlijas dienas parādē.


Facebook Draugiem Twitter Instagram